Sayfa 63/269 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 497 - 504 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1. Selam dostlar. Kağıdı niye aldığınızı biliyosanız, fiyat moralimizi bozmasın. Çok yanlış işlem yaptım. 1 yanlışla 4 doğrumu çok götürdü bu borsa. Ama artık psikolojime göre değil, matematiğe göre hareket ediyorum. Matematik ve istatistik daha az yanılıyor. Trkcmın da bir matematiği var.

2.  Alıntı Originally Posted by Kazanmayageldim Yazıyı Oku
    Selam dostlar. Kağıdı niye aldığınızı biliyosanız, fiyat moralimizi bozmasın. Çok yanlış işlem yaptım. 1 yanlışla 4 doğrumu çok götürdü bu borsa. Ama artık psikolojime göre değil, matematiğe göre hareket ediyorum. Matematik ve istatistik daha az yanılıyor. Trkcmın da bir matematiği var.
    Maalsedki o gerçek olan değer ve matematik o denli gösterilm
    yorki insanlara ,2+2=4 sonucu nekadar kesinsede illa ve illa aslında 3 de olabilir belki 5 de olabiliri söylerip düşündürtüyorlar borsada şuan,

O düşündürtme ve algılatma mevzu şuan trakyada çok gizel işliyor,
    Yok korona,yok idlip ayağına düşen bırsada trakya misli misli düşüyor ve şuanki değerler öyle yerlerde ve inandırıcılıkdan uzakki ama algı olarak şu yerleşti artık demekki edeei bu,ederi bu olmasa burda olmazdı dedirtiler artık iki kere iki acaba üçmü denşyor şuan,

Trakyanın özsermaye ederi 5.1 iken,karı 760 milyon iken ,4.1 milyarlık piyasa değeri yani kasasında 3.9 milyarlık değerde işlem görüyor olması şuan çok çok normal gibi algılatılıyor neden,hşsseye destek yok,ciddi alım yok ve sürekli düşüyor,sağlığı bozulan borsacı beyni artık ne diyor bundan bir halt olmaz,battık zaten değerlem olumlu olsa idi burakarda olmazdı,,iki artı iki aslında 5 diyor artık trakya yatırımcısı,

Bunu neye göre söylüyor borsadaki değere göre söylüyor, peki borsadaki değer doğru değermi değil, şuan borsadaki değer mantığı şöyle işliyor ve insanlara şu işletiliyor,5 lira paran vardı dün ticaretten net karın 4 tl oldu dün ,bugün paran ozaman 9 tl olması lazım değilmi, olması gereken o ama olan 6 tl,nerde 3 tl peki ,nereye gitti gittiği yok ama gördüğümüz bu maalesef trakya içinde.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ben tum yatirimlarimi borsada once temel analize sonra teknige gore yaparim. Meslegim geregide temel analiz yonum cok iyidir. Ama gel gorki ilk defa bu kadar yaniltildim aslinda magdur edildim. Bilanco ve gelecek kar beklentileri ile piyasa faiz oranina karsilastirdiginda trakyayi satmaya kalksalar 10 milyardan asagi kimseye satmazlar. Buna yuzde yuz eminim. Ama bu sise gurubu tahta sahipleri cok serefsiz ciktilar bu bir gercek. Tek umudum sirketten ziyade spk nin belirleyecegi adil fiyat kurallari. Giren kokune kadar girdi artik hissrtmiyorum asagisini. Yuzde 30 portfoyumun baska hissedeydi pazartesi onuda trakyaya gomecem.
     Alıntı Originally Posted by Kazanmayageldim Yazıyı Oku
    Selam dostlar. Kağıdı niye aldığınızı biliyosanız, fiyat moralimizi bozmasın. Çok yanlış işlem yaptım. 1 yanlışla 4 doğrumu çok götürdü bu borsa. Ama artık psikolojime göre değil, matematiğe göre hareket ediyorum. Matematik ve istatistik daha az yanılıyor. Trkcmın da bir matematiği var.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Soda forumda sirketin yeni yasaya gore adil fiyat belirleyecegini beyan etmesi eger dogruysa bir nebze umutlandim. Bu kansizlara kalsa eski yasaya gire mikip atarlardi bizi.

5.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Maalsedki o gerçek olan değer ve matematik o denli gösterilm
    yorki insanlara ,2+2=4 sonucu nekadar kesinsede illa ve illa aslında 3 de olabilir belki 5 de olabiliri söylerip düşündürtüyorlar borsada şuan,

O düşündürtme ve algılatma mevzu şuan trakyada çok gizel işliyor,
    Yok korona,yok idlip ayağına düşen bırsada trakya misli misli düşüyor ve şuanki değerler öyle yerlerde ve inandırıcılıkdan uzakki ama algı olarak şu yerleşti artık demekki edeei bu,ederi bu olmasa burda olmazdı dedirtiler artık iki kere iki acaba üçmü denşyor şuan,

Trakyanın özsermaye ederi 5.1 iken,karı 760 milyon iken ,4.1 milyarlık piyasa değeri yani kasasında 3.9 milyarlık değerde işlem görüyor olması şuan çok çok normal gibi algılatılıyor neden,hşsseye destek yok,ciddi alım yok ve sürekli düşüyor,sağlığı bozulan borsacı beyni artık ne diyor bundan bir halt olmaz,battık zaten değerlem olumlu olsa idi burakarda olmazdı,,iki artı iki aslında 5 diyor artık trakya yatırımcısı,

Bunu neye göre söylüyor borsadaki değere göre söylüyor, peki borsadaki değer doğru değermi değil, şuan borsadaki değer mantığı şöyle işliyor ve insanlara şu işletiliyor,5 lira paran vardı dün ticaretten net karın 4 tl oldu dün ,bugün paran ozaman 9 tl olması lazım değilmi, olması gereken o ama olan 6 tl,nerde 3 tl peki ,nereye gitti gittiği yok ama gördüğümüz bu maalesef trakya içinde.

Onlarda algı mühendisliği yapıyolar. Çok profesyonelce hemde. Trkcm mükemmel değil, ama bu piyasada bu oranla güvenli liman olması gerek. Birde son sn yapılan işlem tamamen algıya yönelik.

Borsa ederi 4 olan malı, 3e alıp 5e satma sanatıdır.

Ederi 4 olan malınızı alırken 3e almaya çalışırlar. Onlar satacaksa 5e satmaya çalışırlar.

Ben de burda ederi 4 olan bir malı, 3e almaya çalıştıklarını görüyorum. (Rakamlar mecazidir)

6. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Soda forumda sirketin yeni yasaya gore adil fiyat belirleyecegini beyan etmesi eger dogruysa bir nebze umutlandim. Bu kansizlara kalsa eski yasaya gire mikip atarlardi bizi.

Bana telefondada söylendi bu adil fiyat durumu hemde çok defa ama burda yazamadım ispatı olmadığı için,amacımız adil değerleme dendi üzerine basa basa hanım efendi arkadaş ve arkadaşlar,
    Bunlar zaten adil bedel yada değeri konusunu kendi içlerinde konuşup bağlamışlar gibi ,bu birleşme işi adil şekilde yapılcak belli yani yeni yasaya göre yapılcak bu iş belli,

Zaten adil olması gerekir yasa dahi olmasa ama yazışmada spk nın düzenlemesi,beklenşyor dediklerine göre lafda değil kağıt ğzeeindede adillik kurallarına göre temiz olucaköbu iş anladığım bu,

Yanılmıyorum umarım

7.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Bana telefondada söylendi bu adil fiyat durumu hemde çok defa ama burda yazamadım ispatı olmadığı için,amacımız adil değerleme dendi üzerine basa basa hanım efendi arkadaş ve arkadaşlar,
    Bunlar zaten adil bedel yada değeri konusunu kendi içlerinde konuşup bağlamışlar gibi ,bu birleşme işi adil şekilde yapılcak belli yani yeni yasaya göre yapılcak bu iş belli,

Zaten adil olması gerekir yasa dahi olmasa ama yazışmada spk nın düzenlemesi,beklenşyor dediklerine göre lafda değil kağıt ğzeeindede adillik kurallarına göre temiz olucaköbu iş anladığım bu,

Yanılmıyorum umarım

Adil fiyat nedir? Bilgilendirebilir misiniz?

Ben yeni yasaya gore belirlenecegini hep soyledim. Detayina girmiycem tabi. Ben dedim demekten de denilmesinden de nefret ederim ayrica ama direk yetkilisi kisilerden onay alinmasi ayrica iyi oldu. Ama bende asiri olumsuz algi olustu. Bilgi ve degerlendirmeler bir kenara umudumu yitirttiler. En kotu 3.50 duser diyordum. Bastan beri yaniltiyor hareketleri beni. Ins sonu guzel olur.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku

Yanılmıyorum umarım

Sayfa 63/269 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •