Onemli Gunler Banner
Sayfa 63/601 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon
Arama sonucu : 4808 madde; 497 - 504 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Kartalmrx Yazıyı Oku
    Kapasite ödemelerine bakarken dikkat ettim şirket 2010 da halka arz edilirken patron 4 milyar hsbc 2-3 milyar dolar değer biçmiş şimdi ise kapasite artışı ve yurtdışı operasyonları dahil 400 milyon dolardan işlem görüyor:one
    Bunu nasıl izah etmeliyiz; patron afrikada kabile hayatı yaşıyor haberi yok mudur? piyasa fiyatlamalarında ne değişti?
    .....
    2010 da Dolar 1.50 Bist 60000 miş. Yani alayı tıraş..

2. Aksen tahtasını kim yapıyorsa büyük adam, Patron mudur yahut başka büyük bir oyuncu mudur bilemem ama Kasım Süleymani mevzusundan bile haberdar olabilir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Böyle seanslar mal toplamak isteyenler için çok güzel fırsat yaratır.
    Benim görüşüme göre şu anda AKSEN de toplanan hisselerden.
    Bir çok hissenin alım satım dengelerine bakıyorum, hemen hemen tamamında satıcılar ağırlıkta.

AKSEN Tahtasında 15 dk gecikmeli;
    Alıcılar 1.825.000
    Satıcılar 1.446.000

4.  Alıntı Originally Posted by oguz1975 Yazıyı Oku
    Düzeltme için teşekkürler. Iscep' ten gelen bildirimin detaylarına bakmadan yorumlamışım kapasite ödemesini. Miktardan bari uyanmalıymışım Şöyle düzelteyim, kapasite ödemesi birçok BIST şirketinin kârından fazla..
    DGS ler konusunda ise aynı fikirde değilim. Düşen arz mutlaka az ya da çok fiyatları etkileyecektir. Ayrıca bildiğim kadarıyla DGS lerin sabit giderleri çok değil. Kârlı olabileceklerini düşünüyorum..
    Ayrıca mevcut DGS en yenilerden bir tanesi. O da kâr edemezse zaten TR de hiçbir DGS kâr etmez..
    Bence en büyük sorun, elde edilen gelirlerin bilançoya bir türlü gerektiği gibi yansıyamaması..
    Bu da haliyle güven sorununu tetikliyor..
    YTD

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Spot piyasada fiyatlar 300 TL seviyelerinden 325 TL civarına gelmiş, bu durum tum sene devam ederse DGCS 100 milyon TL ek FAVOK yazabilir...

5. Bu sene 150 milyon Favök gelir minimum doğalgazdan, seneye totalde 500 milyon gibi sadece doğalgazdan Favök geleceğini düşünüyorum. YTD.
     Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Spot piyasada fiyatlar 300 TL seviyelerinden 325 TL civarına gelmiş, bu durum tum sene devam ederse DGCS 100 milyon TL ek FAVOK yazabilir...

6. 1 güncelleme yapayım 1.750 milyon TL ciro tahminimi değiştiriyorum 1.850-1.900 milyon TL ciro daha olası gibi. YTD.
     Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku
    Kesinlikle güven vermiyor, roadshowa çıktılar ama görüyoruz ki ciddi bir yabancı fon alışı olmamış. Gana ve Mali kontrat süre ve koşulları ile ilgili belirsizlik var. Şirket şeffaf değil, yatırımcıdan bilgi saklanıyor.
    Herşeye rağmen iyi bilanço bekliyorum, bu çeyrek 1.750 milyon TL ciro bekliyorum. Epiaş verilerine göre Antalya ve Göynük muhteşem çalışmış. Dolar kurundaki artış kaynaklı bir miktar kambiyo zararı yazacağız. Ancak Afrika, Kıbrıs ve Göynük'ün döviz bazlı gelirleri ile bunu telafi ediyoruz. Defter değeri de kurdaki artıştan olumlu etkilenecek. Rotatif kredi faizleri ciddi oranda düştü. Madagaskar için kasadan nakit para çıkacak kısa vade olumsuz olsa da sonrası için güzel. 125 milyon TL gibi bir kar bekliyorum. Allah mahcup etmesin inşallah.

7. Ne demişti Osman Sınav abimiz: "Zafer giden yolda çekilen çile kutsaldır." Şu şirkete en zor döneminde ortak olduk, cefasını çektik, inşallah sefasını da süreceğiz.

Bugün biraz daha alma imkanım oldu.
    Finansallarına bakarak enerji şirketleri içinde ucuz. Yüksek borçluluk nedeniyle iskontolu işlem görüyor diyebilirsiniz. Ancak hangi elektrik üreticisi şirket borçlu değil ki.
    Benim için önemli olan faaliyet karı üretebilmesi

Sayfa 63/601 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •