Sayfa 632/1001 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: Viop - XIV

ÄŒasopis argument (Çekya):

Çin mucizesi tüm dünyada etkisini gösteriyor.

İtalya örneğinde NATO ve AB sınıfta kaldı. Çin tüm dünyaya yardıma gidiyor. NATO ve AB ne işe yarıyor?

https://twitter.com/rusencenter/stat...44129528205317

Çok oynak..tam balık havası.

YTD

3. Trump'ı göndermeyi akıllarına koymuşlar ise borsalar düşer. 1929 sonrası Hoover tekrar seçilememiş, Roosevelt gemiş.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. Evde çalışma kesinlikle çok verimsiz. Eski düzen (tabi hijyen tedbirleri ile) tekrar geri gelmeli.

İş yerinde internet vs kontrol ediliyor, dikkat dağıtan şeylere izin verilmiyor, ziyaretçi bile randevu ile geliyor, temizliği profosyoneller yapıyor, hazır yemeği yemekhanede yiyorsun, çoğu yerde güvenlik ve iş yeri doktoru vs bir sürü iş bölümünden kaynaklanan kolaylık ve sosyalleşme imkanı var. İş yerinin değerini insanlar anlar.

Görsel ve sözlü iletişim yazılı iletişime göre daha avantajlı az laf ile çok şey anlatılıyor, yanlış anlaşılma durumunda kurtarma imkanı da var.

5. Dolar göçmeye başladı.. Yarın sağlam bir açılış yapacağız galiba... Şöyle açarsa 105 den arika olur beya

6. 1929 borsa çöküşü ve sonrasındaki olayları anlatan bir belgesel var. Çocukluğumda 1929 u anlatan bir borsa filmi izlemiştim, adamlar bir toplantıda borsada çelik hisselerini destekleyelim demişti, o filmi bulamadım ama aşağıdaki belgeselde de bir yerde geçiyor hakikaten US Steel alarak ara gaz vermişler.

Churchill Wall Street'de para kaybetmiş, ayakkabı boyacısının gerçek hikayesi vs. RCA (Radio Corporation America) o zamanın Google Inc.ı gibiymiş.

Çöküşü tetikleyen şey, çok fazla işlem olunca bunları kayıt eden cihaz seans sonrasında 4 saatte anca print edebilmiş ve kağıt bitmiş, ertesi gün de kağıt geç gelince panik başlamış. Böyle komik şeyler de var.

İngilizce olması kötü ama alt yazılar ile daha kolay anlaşılıyor.

Özetle kredili işlemler belirli bir sınırı geçince balon oluşuyor ve patlıyor. Yokdan zenginlik yaratmak pek mümkün değil gibi.

Olay ABD de geçiyor Türkiye ile şu an bağlantısı yok. Hafta sonu boş bir zamanda izlenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=qlSxPouPCIM
    1929 Stock Market Crash and the Great Depression - Documentary

7. Arkadaşlar stoplu veya kar al şeklinde emir veriliyormu veriliyorsa nasıl veriliyor? çok hızlı hareketler oluyor forum issizken tekrar sorayım dedim şimdiden teşekkür ederim

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by twiin7 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar stoplu veya kar al şeklinde emir veriliyormu veriliyorsa nasıl veriliyor? çok hızlı hareketler oluyor forum issizken tekrar sorayım dedim şimdiden teşekkür ederim

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Her kurumun programı farklı dostum... Bazısında o tip emirler var, bazısında yok... Aracı kurumuna sorsana bunu

Sayfa 632/1001 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •