Sayfa 632/1003 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1. Videonun başını seyrettim.
    DTH’larda stopajın % 25’e yükseltilmesi ile ilgili şöyle bir örnek vermiş;
    Bankada 100.000 dolarınız olsun kur da 20 olsun. Hesabı kapattığınızda kur 30’a yükseldi ise aradaki 1 milyon TL’lik kazançtan % 25 vergi kesilecek diyor. Yani servet vergisi gibi ana paradan vergi kesilecekmiş gibi örnek vermiş.
    Oysaki DTH’lardan elde edilen faiz gelirinden % 25 stopaj kesilir. Misal 100 dolar brüt faiz aldıysanız 25 dolar vergi kesilip, net 75 dolar faiz almış olursunuz.
    Verdiği örnek yanlış. Bunu bilmesi gerekirken nasıl böyle örnek verir anlayamadım doğrusu.

YouTube ta takip ettiklerim arasında T.B yanlış bilgi vermiş bende yazdim seyrrettigimde.

3. Bu aşırı yağışlar ve sel yılanları taşımış bizim köyde bir evde onlarca yılan ve yavrusu görmüşler öldürmüşler çayırlık ve pikniğe giden arkadaşlar dikkat etsin. Normalde köyde görülen bir durum değil muhtemelen sel ile taşındı dediler. Otlar çok büyük olduğu için gözükmüyor

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Videonun başını seyrettim.
    DTH’larda stopajın % 25’e yükseltilmesi ile ilgili şöyle bir örnek vermiş;
    Bankada 100.000 dolarınız olsun kur da 20 olsun. Hesabı kapattığınızda kur 30’a yükseldi ise aradaki 1 milyon TL’lik kazançtan % 25 vergi kesilecek diyor. Yani servet vergisi gibi ana paradan vergi kesilecekmiş gibi örnek vermiş.
    Oysaki DTH’lardan elde edilen faiz gelirinden % 25 stopaj kesilir. Misal 100 dolar brüt faiz aldıysanız 25 dolar vergi kesilip, net 75 dolar faiz almış olursunuz.
    Verdiği örnek yanlış. Bunu bilmesi gerekirken nasıl böyle örnek verir anlayamadım doğrusu.
    Şehir efsanesi gibi oldu o konu...kulaktan kulağa....

Dolara %2 faiz veriyordu, o %2' nin %20 sini yani %2 nin 5 te 1 ini vergi diye kesiyordu,

Şimdi %2' nin %25' ini yani 4 te 1 ini kesecek...bu kadar...tırt bir mevzu...

Zaten DTH faize yatıran yok parasını...ha bu opsiyon prim teşvik neyim onları etkileyebilir, o da bitti gibi zaten..hala yarısına %12 peşin prim kalanını bilmem ne fonuna yatıralım gibi uygulamalar devam ediyor sanırım.

5.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Türkiye’de de çokça tüketiliyor! Dünyaca ünlü markada salmonella vakası

Belçika'da İtalyan çikolata üreticisi Ferrero grubunun fabrikasında bu yıl yine salmonella vakasına rastlandı. Geçen yıl da aynı fabrikada Kinder markalı ürünlerde bakteriye rastlanmış, fabrika bir süreliğine mühürlenmişti.,

https://www.sozcu.com.tr/2023/saglik...akasi-7729057/

FERRERO nun cikolatalari: (yiyen tarrağı tutabilir.)

Baby Ruth
    Butterfinger
    Fannie May
    Kinder Chocolate
    Kinder Happy Hippo
    Kinder Surprise
    Kinder Bueno
    Kinder Joy
    Nutella
    Hanuta
    Ferrero Rocher
    Ferrero Küsschen
    Keebler
    Mon Chéri
    Pocket Coffee
    Raffaello
    Royal Dansk
    Thorntons
    Tic Tac

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. MB piyasa faizlerinin 20 puan altında 1.5 sene piyasayı fonladi bankalar rüyalarında goremeyecekleri karları yazdılar bir grup musaidci %9 -10 dan kredi kullanip döviz ev araba aldı beleş parayla sonra 4 katına sattı fatura kısmına da halk razı oldu soğan ekmek yerim öderim dedi

Sayfa 632/1003 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •