Sayfa 632/1312 İlkİlk ... 1325325826226306316326336346426827321132 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Geçen yıl Ocak-Şubat galiba net hatırlamıyorum tarihi sayın TH epey yazdı

Konut alın konut alın eski maliyetli konut stoğu azalıyor 1 yıl sonra bulamazsınız babında

Alıntı Originally Posted by 3520 Yazıyı Oku
    Notlarınızda zaman kaybetmeden ev alınız,ev fiyatları uçacak diyen olmuş mu?

2. Tarladan ziyade traktör almak lazım

Talep patlar

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Benim dinlediğim komplocular da "tarım arazisi alın" deyip duruyor, ama ben de sizinle aynı fikirdeyim.

Tarlayı aldın koydun kenara, sonra kıtlık oldu, depondaki son yakıtla bastın gittin tarlanın olduğu yere.
    Eee?
    Bişey ektin mi ki çıksın?
    Gübreledin mi?
    Suladın mı?
    İlaçladın mı?
    Komplocuların birçok uyarısına ciddiyetle kulak veririm, ama bu tarla konusunda malesef hiç bir şey bilmeyen şehir çocuklarına hayal satıyorlar.
    Belki kendileri de bilmedikleri içindir.

3.  Alıntı Originally Posted by 3520 Yazıyı Oku

Böyle abartılı bir artışı o zamanlardan öngören ben bilmiyorum ancak
    selcoin ve Cihat Çiçek 2020 yazındaki kredi fırsatını
    kaçırmayın diye çok üstünde durdu.

Şimdiki favorilerim
    Cihat Çiçek
    Mert Başaran
    Devrim Akyıl
    selcoin (kripto hariç)

Bence bunlar Türkiye gerçeklerini masabaşı ekonomistlerden çok daha iyi biliyorlar.

Selçuk Geçer ve Özgür Demirtaş gibi çok populer isimler de ters köşe oldu konut konusunda.
    Onları takip bile etmem

4.  Alıntı Originally Posted by CEMIX Yazıyı Oku
    Geçen yıl Ocak-Şubat galiba net hatırlamıyorum tarihi sayın TH epey yazdı

Konut alın konut alın eski maliyetli konut stoğu azalıyor 1 yıl sonra bulamazsınız babında
    TH kimdir acaba

Alıntı Originally Posted by yukselguzel Yazıyı Oku
    TH kimdir acaba
    o bi fenomen
    o bi borsa dahisi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Gs topiginde yazardı

Sonradan kendi başlık açmıştı

Alıntı Originally Posted by yukselguzel Yazıyı Oku
    TH kimdir acaba

7.  Alıntı Originally Posted by 3520 Yazıyı Oku
    Tebernus Kirecci’nin ozellikle yil basinda yayinladigi yazilarda 2-3 senedir konutta arz sikintisi tehlikesinden bahsediyordu. Hatta oncesinde de konut fiyatlarinin bir sure sabit gidecegini soylemisti.

Gunluk soru cevaplar icin olmasada kose yazilarini tavsiye ederim tebernusun.

Bakin 2020 basindaki yazilari;
    https://www.tebernuskirecci.com.tr/k...der-99773.html

https://www.tebernuskirecci.com.tr/e...eri-99771.html

8. 2020 subat ayindaki yazisindan bi kac madde;

10) Ekonomik koşullar ve faiz oranları bugünkü gibi devam ederse 2020'nin son çeyreğinde şirketlerin de stoklarına konut kalmayacak.

11) Ondan sonra ne olur? İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde konut fiyatlarında çok sert yükselişe hazır olun. Satılık ve kiralık konut karaborsaya düşmese bile bulunması zorlaşacak.

16) Dolar 10 TL olunca bozdurup ev alacak olanlar siz beklemeye devam edin. Dolar belki bir gün 10 TL olur ama ev fiyatları ne olur? Bekleyip hep beraber göreceğiz.

17) Bu ülkede konutun ihtiyaç boyutunu göremeyen ve sadece finansal enstrüman olarak bakan bankacılar ve finansçılar size de iki çift sözüm olacak. Ama şimdi değil.

18) Bugünden önlem alınmazsa İstanbul ve Türkiye'de "evsiz"lik tavan yapacak. Bu beraberinde güvenlik ve sosyolojik sorunları da beraberinde getirecek

Sayfa 632/1312 İlkİlk ... 1325325826226306316326336346426827321132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •