Sayfa 632/853 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün ne olur.? Yeşil açtık ama vade sonu olması sebebi ve sişyonist kanal etkisi ile kırmızı kapama ihtimalimiz var.

Bol şans.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Alicemal bey cumhurbaskani cok hasta diyorlar ben inanmiyorum ama gercekten aniden olurse borsa cok asiri duser mi, yatirimcilar panikleyip asiri satis yapar mi gorusunuzu bildirirseniz cok sevinirim.Ben sahsen hic inanmiyorum ama medyada surekli hasta haberleri var.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Serap Yazıyı Oku
    Alicemal bey cumhurbaskani cok hasta diyorlar ben inanmiyorum ama gercekten aniden olurse borsa cok asiri duser mi, yatirimcilar panikleyip asiri satis yapar mi gorusunuzu bildirirseniz cok sevinirim.Ben sahsen hic inanmiyorum ama medyada surekli hasta haberleri var.
    Serap "tayyip hasta ölecek" haberleri arada sırada çıkıyor. Bildiğim kadarı ile tayyip in sadece sara hastalığı var ve ölümcül değil. Haplarla nöbet geçirmesini engelliyorlar.

Diyelimki tayyip erdoğan öldü. Evet ilk etapta BIST e ciddi satış gelir çünki belirsizlik hakim olur. Belirsizlikte yabancılar hemen satışa geçiyorlar. Yabancı satar diye bizim eğitimli şark kurnazları daha önce satışa geçiyor.

Ancak kalıcı olmaz. Ülke çok kötü yönetiliyor. Düşman işgali altında gibiyiz.

İlk panik atlatıldıktan sonra alışlar başlar ve BIST eski yerine gelir. Hatta hızla çıkışa geçer. Rekorlar kırarız. Çünki tayyibin yarattığı bütün sorunlar yok olacak demektir. Afganlılar, Suriyeliler evlerine döner. yabancı ülkelerdeki askerlerimizi çekeriz maliyet düşer. Yeni hükümet IMF ile anlaşır doviz çok düşer enflasyon olmaz faizler düşer. Ülkenin üzerindeki karanlık kalkar. Bir kaç yıl rahat ederiz. Sonra eski tas eski hamam olur. akp gelince nasıl "işini bilen %10 cu" özal ı arar hale geldik. Aynen öyle. abd emri, suudi arabistan parası ile çalışan ülkemizdeki tarikatlar ülkeyi hızla dönüştürüyorlar.

Hissede olanların korkması gerekmez tersine satışın en derin yerinde eğer nakitleri varsa bolca senet almalılar.

viop da olan benim gibilerden long da olanlar call margine düşer, pek çoğumuz batarız yada büyük zarar ederiz.
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Serap "tayyip hasta ölecek" haberleri arada sırada çıkıyor. Bildiğim kadarı ile tayyip in sadece sara hastalığı var ve ölümcül değil. Haplarla nöbet geçirmesini engelliyorlar.

Diyelimki tayyip erdoğan öldü. Evet ilk etapta BIST e ciddi satış gelir çünki belirsizlik hakim olur. Belirsizlikte yabancılar hemen satışa geçiyorlar. Yabancı satar diye bizim eğitimli şark kurnazları daha önce satışa geçiyor.

Ancak kalıcı olmaz. Ülke çok kötü yönetiliyor. Düşman işgali altında gibiyiz.

Yeni hükümet IMF ile anlaşır doviz çok düşer enflasyon olmaz faizler düşer. Ülkenin üzerindeki karanlık kalkar. [COLOR="#808080"]Bir kaç yıl rahat ederiz.
    Sayın alicemal,

İMF ile anlaşma aşamasında zamana bağlı olarak değişsede tahmin ettiğiniz USD fiyatı ne olur.

Örneğin 2022 mart ayında gerçekleşse....

Selamlar
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Sayın alicemal,

İMF ile anlaşma aşamasında zamana bağlı olarak değişsede tahmin ettiğiniz USD fiyatı ne olur.

Örneğin 2022 mart ayında gerçekleşse....

Selamlar
    İdeali söyleyeyım.

Ülkenin bugünki hali ile, ülkenin başına ahlaklı, dürüst ve kapasiteli bir parti geçse. USD nin olması gereken seviye BENCE 3-4 TL arası. Kötü siyasetçi engeli kalkıncada ülkenin ayağındaki ağırlıklar yok olur, dürüst çalışanın önündeki engeller kalkar ülke hızla kalkınmaya başlar ve USDnin fiyatı düşmeye devam eder. 2 nin altına iner ama hak ederek.

Bu ideal olandı.

Olacak olansa şu. akp giderse yerine koalisyon gelir. Aralarında ülkeyi ve kamu şirketlerini paylaşırlar. Sonra IMF ile anlaşırlar. Sonrasında USD ilk etapta hızla 5.90 a kadar düşer. Sonrasında bir miktar daha düşer sanırım 5 TL nin altını görür ve 4 lere yaklaşır. Koalisyonun ne halt yiyeceğine bağlı.

Medya da yeni koalisyon aracılığı ile halkı soymak isteyecek o sebeple onlarda koalisyon üzerinde baskı kuracaklar. akp medyası hortumları kesilince geriye çekilmek zorunda kalacak. Kenarda zamanını bekleyen aydın doğan gibi asalaklar, siyonistler medyada öne çıkacak ve medya aracılığı ile koalisyon hükümetini kontrol edecekler. Son koalisyonu yahudi medya maymuna çevirmişti.

USD 5 TL den sonra aşağıya ne kadar iner? Koalisyonun çalışmasına bağlı. koalisyon iyi parti chp ve hadep olursa, bu koalisyonu mhp uzantısı iyi parti kısa sürede yerle bir eder. Sonrasındada suudi parası ile palazlanmış yeni bir tarikat başımıza geçer. akp yi bile arar hale geliriz. nasıl akp yi görünce öazal aranır oldu.?

Tabi bunlar birbirlerinden doğan gelişmeler. özal'ın yaptıkları akp yi doğurdu, akp nin yaptıklarıda, akp nin yaptıklarını seyrederek gelen makepe yi doğuracak. akp nin yolsuzluklara batmış olan siyasetçileri ceza almazsa, makepe, akepe dende kötü olacak. özal ailesi yargılanmadı, akp doğdu. akp de mehape de ve cehapeli iyi partili belediyelerde yolsuzluğa karışanlar yargılanmazsa, makepe güldür güldür gelecek.

Kaçarı yok.

Hayırlı olsun.
    @NeAcaipDunya

6. kur konusunda fikir paylaşımı varsa bende katkı yapayım.
    reel kısımdan ama.

6-5,80 2011-12 rüzgarı/algısı/ilgisi yakalanırsa olabilecek en düşük seviyedir.(iğne)
    hem çok can yanar, hem de reelde ciddi kayıplarla sonuçlanır.(yerse)

son 7 yıllık süreçte
    MWH/85 usd suları dönüp dolaşıp gidilecek yerdir. (güncel tarifeden 9.57TL )

şubatta 6.9 da sanayiciden ağlamalar geldiğinde 97 seviyesindeydik.
    8.37 ile tekrar 97 seviyesindeyiz.

OSB 105 tavan desek -> 7.748TL -> 65 haftalik MA suları aynı zamanda USD kanal tabanı
    2018 zıplamasında 62.26 geldi -> 13.06TL şu an için.

not: enerji girdi maliyetleri artıyor. kur düşürmek bir çözüm değil.
    4 yaparsanız finlandiya işveç ayarına gelir.
    2 olursa danimarka modu olur.

mesken bazında da fiyatlar 3-5 aşağı yukarı aynı yıllardır..

Son düzenleme : Zaf.Dogu; 28-08-2021 saat: 17:15. Sebep: imla

7. Aynen goruslerinize katiliyorum keske Ataturk tarikatlari ,tarikat liderlerini yok etseydi ileri goruslu biri olarak veya kurtarmasaydi ulkeyi .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Zaf.Doğu, kur tahminleri bilgisi için sağol.

Son 3 satırında yazdığın görüşün ise benim yazdığımla bağı yok.

"not: enerji girdi maliyetleri artıyor. kur düşürmek bir çözüm değil.
    4 yaparsanız finlandiya işveç ayarına gelir.
    2 olursa danimarka modu olur.
    "

Yazmışsın.
    Şimdi havadan kuru devlet kararı ile 3-4 yaparsan dediğin doğru. Devenin boynunu alçı ile düzeltmeye benzer. Alçı ile deveye iş yaptıramazsın, başka arızalar olur, deve ölür.

Ama ben ne demişim. Düzgün devlet yönetimi yani ideal'i yazmışım. İdeali yaparsan zaten ülken İsveç, Norveç, Danimarka gibi olur. Kurda hali ile aşağı iner ve gerçeği yansıtır. Enerjini kendin üretir, teknolojini kendin üretir ithalatı azaltır ihracatı artırırsın. Soygun bireceği, har vurup harman savurma biteceği için vs. vs.

yaw uzatmayayım başka işlerim var. Dediğim anlaşıldımı bilmiyorum kısa kesecem. Devletin düzgünse önce ülken düzelir beraberinde kur sağlıklı olarak düşer ve 1 TL 10 USD olur ve gerçekçi olur. Değerli madenlerini kendin işliyorsundur, enerjini kendin üretiyorsundur, kuantum labaratuvarları kurmuş yeni maddeler üretiyorsundur, gençlerinin hepsi iyi maaşlı çalışıyordur, teknoloji ihraç ediyorsundur, yunanistanın şamar oğlanı olmaktan kurtulmuşlsundur. vs. vs.

İdeali yazdım. Kur 3 TL olsun demedim. Ülken düzgün yönetilsin dedim, o zaman kur zaten doğal olarak düşer. akp giderse mevcut yönetimlerle IMF ile anlaşsan, batı senin sırtını sıvazlasa, mevcut durumda ancak 5.90 ve duruma göre kısa süreliğine 4 e gelir dedim.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 632/853 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •