Onemli Gunler Banner
Sayfa 633/1252 İlkİlk ... 1335335836236316326336346356436837331133 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 5,057 - 5,064 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Cevap basit, 6.5TL kur ile seçimi kazanamazlardı. Hatırlatmak gerekirse sadece %1.2 oy farkı ile başkanlık kazanıldı. %1.2 karşı tarafa geçse idi aradaki %2.4 lük fark kaybolurdu.

Ekleme: Ayrıca o 500 bazpuan faiz artışı yapılmasaydı kurun şimdi 8.5-9TL olması gayet mümkündü. %17.75'lik politika faizinin kuru bir nebze de olsa yine de frenlediğini unutmamak lazım.
    bunu bloomdakilere söylesen sayın rxpu siz ne demek istiyorsunuz ovp ye bakmak lazım derler

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bunu bloomdakilere söylesen sayın rxpu siz ne demek istiyorsunuz ovp ye bakmak lazım derler
    Bloombergtekilerin bunu bilmediğini mi sanıyorsun bahri. Bunu herkes biliyor. Aslında bugünkü toplantıya katılan diğer tüm iş adamları da biliyor. Ama iş dünyasının gerektirdiği tiyatroyu oynamak zorundalar. Onların yerinde olmak istemezdim. Nokta kadar menfaat için virgül gibi eğilmek kimseye nasip olmasın.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    benim geçen sene 7.80 den verdiğim sevgilim,

formasyon yapmış,

3.80 göz kırpıyor

4 altına sarkarsa ufak ufak toplarım....

geçen sene 100 birim desek
    bu sene 260 birimden fazla

faiz artısı olursa ,o fiyatlara gelir ,ancak yukselişi ne zaman olur ,cok supheli

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    amaç çin olmak ise neden seçimden önce faiz artırımına gidildi çoktan çin olmuştuk şimdiye
    çin değil küçük çin bir zamanlar öyle idik zaten laleli bavul ticareti koca koca İspanyol İtalyan tekstil devlerinin üretim merkezi idik vs vs başka sektörler ve başka dev markalar.. avantajını kaybedersen onlarda üretimi Çin'e bangladese taşır..

5.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    hemen 1 gunde olacak birsey degilki zaten boyle basladılar bana gore ..yılbasındaki kura gore 420 dolar olan asgari ucreti bugun itibariyle 245 dolara dusurmus vaziyetteler mesela.
    O kadar kolay bir iş değil... Enerji maliyetlerimiz dolara bağlıyken hele... Bu adamlar kur savaşlarını senelerdir oynuyor... Paramızı değersizleştirmek öyle kolay olsaydı keşke...

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    faiz artısı olursa ,o fiyatlara gelir ,ancak yukselişi ne zaman olur ,cok supheli

bugün 4.18 gördü zaten bir ara elim gitti mallanayım mı diye,
    sonra boşver dedim
    su akar hedefini bulur dedim.
    ayrıca kafada 81k var endeks de
    uyumsuzluk var diye almadım....
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Cevap basit, 6.5TL kur ile seçimi kazanamazlardı. Hatırlatmak gerekirse sadece %1.2 oy farkı ile başkanlık kazanıldı. %1.2 karşı tarafa geçse idi aradaki %2.4 lük fark kaybolurdu.

Ekleme: Ayrıca o 500 bazpuan faiz artışı yapılmasaydı kurun şimdi 8.5-9TL olması gayet mümkündü. %17.75'lik politika faizinin kuru bir nebze de olsa yine de frenlediğini unutmamak lazım.
    Ne kadar gerilim o kadar oy..
    Seçimden önce de bunlar deniyordu 52 oy aldı reis..

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Ne kadar gerilim o kadar oy..
    Seçimden önce de bunlar deniyordu 52 oy aldı reis..
    Gerilim başka, gerçekleşme başka. Millet cebine bakar. Çevremdeki AKP'liler burnundan soluyor. Tayyip Ağa ayıp ediyor diyor. Damadını ekonominin başına getirmesinden de hoşnut değiller. Benden söylemesi. Ben AKP düşmanı biri değilim , ama AKP'li de değilim. Görünen köy kılavuz istemez.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 633/1252 İlkİlk ... 1335335836236316326336346356436837331133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •