Sayfa 634/1027 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Diyemeyiz çünkü kredi karşılığı aldığı varlık likit değil. Bu varlığın ileri vadede (kredi bitiminde) likite çevrilmesi durumunda gerçek kar ortaya çıkacaktır. Eğer satın alınan varlığın değeri yıllık olarak (kira getirisi dahil) %19-20 artmaz ise zarar söz konusu olabilir.

1.2 milyar TL kar varlığı satana transfer edilmiştir diyebiliriz.
    Malesef bazı kişiler için diyebiliriz
    Kağıt üstünde satışlarla bu krediyi kullanan 3 kişi biliyorum. (ev yine kendisinin)
    İkisi aldığı krediyi dolara, biri hazine bonosuna çevirdi

2.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Malesef bazı kişiler için diyebiliriz
    Kağıt üstünde satışlarla bu krediyi kullanan 3 kişi biliyorum. (ev yine kendisinin)
    İkisi aldığı krediyi dolara, biri hazine bonosuna çevirdi
    Burada da elde edilen kara göre alınan risk uyumsuz. Kredi vadesi çok uzun ve bu vade süresinde böyle bir durumun soruşturulması ve ceza riski de var. Şunu unutmayalım ki bu tür konular devlet izin verdiği için mümkün oluyor. Şu an izin vermesi demek aslında isterse izin vermeyebileceği anlamına da gelebilir.
    Ben bunun riskine girmezdim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Döviz sepeti 5.000.-
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Burada da elde edilen kara göre alınan risk uyumsuz. Kredi vadesi çok uzun ve bu vade süresinde böyle bir durumun soruşturulması ve ceza riski de var. Şunu unutmayalım ki bu tür konular devlet izin verdiği için mümkün oluyor. Şu an izin vermesi demek aslında isterse izin vermeyebileceği anlamına da gelebilir.
    Ben bunun riskine girmezdim.
    Burada asıl sorgulanması gereken Halk bankası halka açık bir banka.
    Yatırım yapmış bir sürü insan var.
    Halk bank hissesi almış bir yatırımcı veya fon olmak istemezdim.

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Döviz sepeti 5.000.-
    5.045.- ...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Dürüstlük bitmeyen sermayedir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    JCR'da ümidi kesmiş Türkiye'den. Japonlar açık açık belirtmiş.

- Faiz artışı ve mali disiplin eş zamanlı yürütülemeyecekse yeniden dengelenme başarılı olmayacaktır.
    - Özel sektörün döviz borçlarının çevrimlerinde karşılaştığı sorunların bankacılık sistemine yansıması önemli bir risk unsuru

Sonuç
    1) 2013'de FED tarafından durum ilan edildi. (Baya zaman tanıdılar önlem almak isteyenlere)
    2) Vur patlasın, çal oynasın, mütahitler göbek atsın havası devam, Osmangazi, Yavuz Sultan ver millete gazı
    3) 2018 yılı geldi. Vade çoktan geçti. Garsonlar hesap istemeye geldi.

% 19 gösterge faizi % 17,75 mb politika faizi (yarışın sonuna doğru tempo artabilir)
    4,63 USD (ufak ufak sprint hazırlıkları)
    5,42 Euro (dolara yetişemez ama ikincilik için iddialı)

Sayfa 634/1027 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •