Sayfa 635/1002 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,073 - 5,080 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Makyevelli Yazıyı Oku
    Sormayı unuttum fonların günlük kapanışına aynı akşam nereden ulaşıyorsunuz? teşekkürler şimdiden bilgi için.
    malesef aynı akşam hiçbir yerde bulamazsınız, akbank fonları sabah 10.30'da, iş bankası fonları sabah 9.30'da, diğer hepsi sabah 7'de tefasa düşer. bu genelde olan, ayda birkaç kez de öğlen zor öğrenirsin. aracı kurumdaki görevlinin keyfine kalmış. kahvaltı poğaçası ne zaman biterse: ) bu konuda nedense yıllardır tam bir umursamazlık içinde fon yönetimleri. yahu yatırımcı belki fiyata göre akşamdan stratejisini kuracak..fon alış-satışın kapanmasına 1 saat kala fiyat açıklamak nedir?

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    malesef aynı akşam hiçbir yerde bulamazsınız, akbank fonları sabah 10.30'da, iş bankası fonları sabah 9.30'da, diğer hepsi sabah 7'de tefasa düşer. bu genelde olan, ayda birkaç kez de öğlen zor öğrenirsin. aracı kurumdaki görevlinin keyfine kalmış. kahvaltı poğaçası ne zaman biterse: ) bu konuda nedense yıllardır tam bir umursamazlık içinde fon yönetimleri. yahu yatırımcı belki fiyata göre akşamdan stratejisini kuracak..fon alış-satışın kapanmasına 1 saat kala fiyat açıklamak nedir?
    Söylediklerinize katılıyorum . Kurumların önemli olan konuları angarya gibi görmesi bir olumsuzluk. Bir ara İş portföy akşamları 23.00 gibi koyuyordu sonra oda vazgeçti. Ben ayrıca Devletinde Fon yatırımcılığını çok önemli görüp desteklemesi hatta teşvik etmesi gerektiğini düşünüyorum. Parasını TL'de tutan , dolarize olmayan ve yastık altına değil sisteme yatırım olarak sokan insanlar Fon yatırımcıları . Bunun tam tersini yapıp yerli olanlar dışında ağır bir stopaj alıyor.
    Servet bey 18.59 'da paylaşmış ona istinaden bende merak edip sormuştum. İyi bir gün dilerim.

3.  Alıntı Originally Posted by Makyevelli Yazıyı Oku
    Söylediklerinize katılıyorum . Kurumların önemli olan konuları angarya gibi görmesi bir olumsuzluk. Bir ara İş portföy akşamları 23.00 gibi koyuyordu sonra oda vazgeçti. Ben ayrıca Devletinde Fon yatırımcılığını çok önemli görüp desteklemesi hatta teşvik etmesi gerektiğini düşünüyorum. Parasını TL'de tutan , dolarize olmayan ve yastık altına değil sisteme yatırım olarak sokan insanlar Fon yatırımcıları . Bunun tam tersini yapıp yerli olanlar dışında ağır bir stopaj alıyor.
    Servet bey 18.59 'da paylaşmış ona istinaden bende merak edip sormuştum. İyi bir gün dilerim.
    mkk gece 12'de veriyordu bir ara onlar da bıraktı.

akbank kendisinden fon alınca ,nemalandırma için ppf alıyormu ? oluyorsa hangisini alıyor ?

5.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Sasa yeotek mahvetti
    sasa iki gün taban olduktan sonra üçüncü gün tavan olarak satış fırsatı verdi. madem mahfolacak, madem acemi yatırımcı gibi satış verdiği zaman satmayacak, neden alır o zaman? öyle değil mi? baktın kimya bozuldu, fırsatı bulunca sat geç. öylece bekledikten sonra ne anlamı olur profosyonelliğin? bu şekilde davrandıktan sonra yüzde bin de pirim yapsa bi daha kimse almaz.

Arkadaşlar ABD piyasalarına(hisse) fonları hangileri veya hangi yabancı fonu tavsiye edersiniz?tşk

Bazi bankalarda bazi fonlar aksam 18-21 gibi gorunuyor ama kesin degil bazen olmuyor bu.
    Ertesi gun saat 00.01 de mkk dan bazilarini da gormeniz olasi gene hepsi degil tabi

Bir bilgi de su kendi banka fonunu T+1 de alim yaptiginda yada sattigindan ogleden sonraya degil sabah fon portfoyde gosterme ozellikleri oldugu icin ilgili banka ilgili portfoy alimini cazip kiliyor..

Ayrica bir baska bilgi de su eger fonu kendi araci kurumdan alirsaniz onlara gelir daha cok yansiyor ama tefas ekrani ile baska bir kurumdan alis yapilir ise aslan payini ilgili kurum aliyor ama asil fon sahibi araci kuruma az bir gelir gidiyor imis bu da cok enteresan bir bilgi

Alıntı Originally Posted by Makyevelli Yazıyı Oku
    Sormayı unuttum fonların günlük kapanışına aynı akşam nereden ulaşıyorsunuz? teşekkürler şimdiden bilgi için.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ABD piyasalarına(hisse) fonları hangileri veya hangi yabancı fonu tavsiye edersiniz?tşk
    Amerikan piyasası istiyorsanız AFA.

Ben yabancı fonlarımın hepsini OFI ile değiştirdim.Bu fonda enerji,yüksek teknoloji gibi ETF ler var.Ayrıca Çin ve Latin Amerika ETF i de var.Ayrıca stopaj yok.Ben çok memnunum.MJB ve YJK de benziyor ama ben OFI seçtim.Teknoloji özelinde OJT var, stopaj yok onunda da.YAY var klasik; inişi de çıkışı da hızlı.

Sayfa 635/1002 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •