Onemli Gunler Banner
Sayfa 637/853 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 5,089 - 5,096 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    KNUCK sizin gibi milyonlarca eğitimli insan var. Gidebilenler gidiyor. 10binlercesi gitti bu ülke onları kaybetti.
    33 yaş normal yaş. İş arkadaşım 40 yaşında abd de iş buldu hemen ailesi ile gitti. Batıda 70 yaşında bile çalışmak normal. Yaşlı nüfusları var ve eğitilmiş insanları havada kapıyorlar. Benim yakın çevremdende imkanı bulan gidiyor.

Ülkeyi yönetenler üreten eğitimli kesimi zaten istemiyorlar. imam eğitimi alanlarla başbaşa kalıp 1600 yıl öncesini yaşamak istiyorlar. Üstelik düzeleceğine dair umutda yok çünki her yeri imam hatip okulları ile doldurdular ve doldurmaya devam ediyorlar.

İmkanın varsa durma derim. maddi açıdan idare etsen bile, gördüklerin her gün sinirlerini bozmaya devam edecek. "Apartmanda 50 kişiyi belirledim, onlar bizim gibi değil, onları öldüreceğim" diyen türbanlı kadınları TV de görebiliyorsun. Gelecek bu ülke açısından dahada berbat olacak.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Tekrar okudumda, üstte güzel moral yazısı yazmışım.

Bugünki harekete bakarsak, BIST deki bu düşüş, BIST manipulatörlerinin gasp hareketi diyebilirim. Yarınıda görmek lazım.

hükümetin doviz hedefi ile dovizin yükseleceği barizdi, kimse satmak istemeyecekti, az bir para ile manipulasyon yapıp dovizi yükseltebilirdin.
    abd deki bir kaç günlük düşüş, doviz yükselişi ile soslanıp servis edildi. Olay teknik olsaydı, teknik realizasyon filan diyecektik. Tekniğe uymadığından ufaktan bir manipulasyon diyebiliriz. Long cular artınca avladılar. Yazdığım korkuları kullanarakta tekrar mallandılar.

Tabi yeniden hatırlatayımi erken yazmış olabilirim yarınıda görmek lazım.

Benim asıl korktuğum, TCMB nin faiz olayları yüzünden batılı yabancıların yeniden şuursuzca satışa başlamaları. Asıl korkum o.

Yoksa BIST manipulatörlerinin hareketlerine karşıda savunma geliştirebilirim. Bazı planlarım var, sorun şuradaki plan basit olmasına rağmen uygulaması çok zor.

Her neyse... bol şans. Bakalım yarın ne olacak.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,798
    Blog Entries
    1
    Bana kalır ise eskiden soft islam yerine şimdilerde true islam öğretilen hatiplere gönderilen çocuklara güvenmek lazım.

Nasıl yani linki

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Bana kalır ise eskiden soft islam yerine şimdilerde true islam öğretilen hatiplere gönderilen çocuklara güvenmek lazım.

Nasıl yani linki
    Pehhhh ayda 1 gönderi...
    secbul yatacak yerin yok.
    Buradakilerin ahını alma bir sezon kurtlu ayva ayıklarsın...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku

Nasıl yani linki
    Buna bişeyler yazmam lazımda. 49 yaşındaki birine ne anlatabilirsin bu yaşa kadar anlamamışsa.? imam hatiplerin amerika projesi olduğu ve bu ülkeyi geri bırakmak için ülkeye yayıldığını nasıl anlatabilirsin.? Bir tek türkiye değil tüm müslüman ülkelerde amerika emri suudi parası ile GERİCİ islamın yayıldığı ve bilimsel eğitim kurumlarının kapatıldığını nasıl anlatırsın.?

Hayat boyu öğrendiği şey yanlış. O yanlışı kabul etse kendini boşlukta hissedecek. Sıkı sıkıya sarılmış o yanlışa. Elinden alınsa birden bire kendini yanlız hissedecek çünki buna inanan kesimide elinden almış olacaksın, onlardan ayrı düşecek bu koca korkunç dünyada. amerikanın öğrettiği yanlışa yanlış dese, korku yüzünden diyemiyor. O kadar güçsüz ve zayıf. Güçsüz ve zayıf olmasının sebebi çocukluktan beri... du yaw... fazla ileri gitmeyeyim.. işim var...

Tamda bu sabah kafam yerindeydi bu yazıyı görünce nefesim daraldı.
    Darbeden öncede fetullah iyi diyen bir sürü ... keseyim yaw, yazı ağırlaşacak.

secbul böyle bişey nasıl yazarsın inanamıyorum, hiçmi ders almazsınız yaw.. neyse cevap verme yaw, yoksa yazılarını görmemezlikten geleceğim o kadar kızmış durumdayım. Hangi imam sana bunları öğretti ise o kişiler senin dostun değil, bu ülkenin dostu değil, çocuklarının dostu değil.

Tabi secbul ironi yaptıysa durum tam tersi.
    Son düzenleme : alicemal; 10-09-2021 saat: 09:22.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Buna bişeyler yazmam lazımda. 49 yaşındaki birine ne anlatabilirsin bu yaşa kadar anlamamışsa.? imam hatiplerin amerika projesi olduğu ve bu ülkeyi geri bırakmak için ülkeye yayıldığını nasıl anlatabilirsin.? Bir tek türkiye değil tüm müslüman ülkelerde amerika emri suudi parası ile GERİCİ islamın yayıldığı ve bilimsel eğitim kurumlarının kapatıldığını nasıl anlatırsın.?

Hayat boyu öğrendiği şey yanlış. O yanlışı kabul etse kendini boşlukta hissedecek. Sıkı sıkıya sarılmış o yanlışa. Elinden alınsa birden bire kendini yanlız hissedecek çünki buna inanan kesimide elinden almış olacaksın, onlardan ayrı düşecek bu koca korkunç dünyada. amerikanın öğrettiği yanlışa yanlış dese, korku yüzünden diyemiyor. O kadar güçsüz ve zayıf. Güçsüz ve zayıf olmasının sebebi çocukluktan beri... du yaw... fazla ileri gitmeyeyim.. işim var...

Tamda bu sabah kafam yerindeydi bu yazıyı görünce nefesim daraldı. Darbeden öncede fetullah iyi diyen bir sürü ... keseyim yaw, yazı ağırlaşacak.

Tabi secbul ironi yaptıysa durum tam tersi.
    Adam boş değil nükleerci uçurur burayı...
    Bakınız:
    http://www.nuke.hacettepe.edu.tr/
    Son düzenleme : Market Soul; 10-09-2021 saat: 09:29.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ONS altın 1800 ün tekrar üzerine çıktı. Altına inmemesi gerekiyordu.? Belki bir haberle inmiştir diye düşünmeye başladım.

Kuralımız neydi.? Haberle başlayan hareket, başladığı yere geri döner. Eğer o haber kalıcı etki yaratacak bir haber değilse.

1820 yi geçerse, haberle inmiş çıkmış diyeceğim ama haberi bilmiyorum.

BIST e gelirsek. USD 8.50 nin altına indi yükseliş şimdilik durdu, devam edermi bilmiyorum. USD yi BIST de manipulasyon amaçlıda kullanıyorlar. Ne zaman manipulasyon yaparlar bilemem.

abd vadelileri yeşilde. abd yi dün yazmıştım dalga bitişi aşağı gidiş 3-4 gün sürüyor. Bugün yarın yukarı dönmeli demiştim. Şu an yeşil, yeni dalgaya başlama ihtimali yüksek. Yani yukarı doğru 5-10 gün hafif hafif yükselir.
    USD yükselmiyor.

Bizdeki satışda dün bitmiş olabilir. Bugünü yeşil kaparsak, son düşüş ufak çaplı manipulasyondu diyeceğim. Çok önemli bir direnç geçildi diyerek long alan insanları gasp ettiler. gasp diyorum çünki ekonomik verilere bağlı olmadan kendi çıkarları için endeksi indirip çıkarmış olacaklar ve bu hareketle kalabalıkların parasını bir kaç günde cebe indirmiş olacaklar. Sorsan siyonist kanalların korkutmalarını sebep göstereceklerdir "korktuk sattık, boşa satmışız geri aldık" diyecekler. YERSEN.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,798
    Blog Entries
    1
    Bana kalır ise benim yazdığımı tekrar okumak lazım. Soft islam bu ülkede DP dan beri halka basıldı. Sizin yazdığınız gibi "... bilimsel eğitim kurumlarının kapatıldığını vs". Bu konuda hem fikiriz. (Bakın altını çizdim ve boldladım)

Kafanız yine yerinde dursun, nefesiniz de kesilmesin aksine daha bir güçlensin.

Bu halkın içinde, dini eğitim içermeyen okula çocuk göndermeyecek kesim var. Ağlasak da sızlansak da böyle bir okula gönderecek.
    Bu su akışını şu anki durum ile durdurmak mümkün değildir. Ancak su akışını yönlendirme potansiyeli vardır. Su şu şekilde, şuradan aksın diyebiliriz.

Sonuç olarak bu okula giden çocuklara True İslam öğretilmeye çalışılmaktadır. Bu da kısa süre içinde Deist akımının oluşmasına sebep olmaktadır. Bizim gibi soft islam içinde yıllarca kalmış bireylerin bunu anlaması çok zordur. Hele hele FETÖ gibi bir oluşumun büyümesini önleyemedik değil mi ? (Sen ben değil biz, bizler...)
    Son düzenleme : secbul; 10-09-2021 saat: 11:57.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Sayfa 637/853 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •