Sayfa 64/601 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon
Arama sonucu : 4807 madde; 505 - 512 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

2019/9 AYLIK

Faaliyet karı 748 milyon
    Amortisman 357 milyon
    -------------------------
    ................1.105 milyon

Kabaca yıllıkta 1,5 milyara yakın favök karı üreten bir şirketin piyasa değeri ne olmalı?

Ya da basitleştirerek şöyle sorayım yılda 1.5 milyon kar eden bir şirketiniz olsa kaç milyona satarsınız.

Şu anda yıllıkta yaklaşık 1,5 milyar favök karı üreten AKSEN in piyasa değeri 3.8 X 613 =2.33 milyar ...

Yani şu anki piyasa değeri henüz 2 yıllık favök karı bile değil..

Öncelikle diğer enerji şirketleri ile kıyaslayın, sonra diğer sağlam şirketlerle. Benzer hesapları yapın ucuz mu değil mi kendiniz karar verin derim

2. Odaş, Akenerji ve Zorlu Enerji Aralık ayında ciddi prim yaparken Aksen 3 Aralık'taki fiyatı ne ise o civarda takılıyor. Hacim yok, ciddi bir yabancı satışı da yok. Yakın zamanda bir haber akışı da olacak gibi gözükmüyor. Güzel bir bilanço dışında hisseyi katalize edecek faktör mevcut değil şu an. Belki Botaştan dgkçler için bir doğalgaz indirimi hisseyi hareketlendirecektir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bugün yine namussuzluğunu yaptı; odaş, zoren, akenr hepsinin çok gerisinde kalarak.

Biz neyi yanlış okuyoruz bilançoda?

5.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Biz neyi yanlış okuyoruz bilançoda?
    1.nakit tahsilati sorunlari tam olarak cozulmus degil.
    2. azinlik paylari kari tirpanliyor.
    3.favok carpanini hesaplarken sirketin borcu da katilmali hesaba.
    Yinede Ana ortaklik paylarina dusen kar bu yil 300m gelirse hisse hareketlenir belki. 1.5 yildir tutuyoruz artik yukselse bile satasim kalmadi. Heyecanimi kaybettim. Aliskanliga donustu. Evlilik gibi bisey.

Yatirim tavsiyesi degildir.

6. Reysas patronun tek kelimesiyle 2 günde %30 yaptı .bizimki fener ola destek peşinde iletişim sifir.sirketin patronu destek verecek.guven verecek.kagidi gerekirse yonlendiricek.tum problem burda.

7. Ve Ayen %20 geriden geldiği yarışta Akdeni geçer.Maydanozcu Kamili tebrik ederim güzel marj yakaladı

8.  Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku
    Ve Ayen %20 geriden geldiği yarışta Akdeni geçer. Maydanozcu Kamili tebrik ederim güzel marj yakaladı

Eyvallah üstadım. Bu arada ben AKSEN & AYEN arbitrajı yapmadım, AYEN'de gelmesini beklediğim bir haber var, o haberi bekliyorum. Beklerken de tesadüf eseri kazandık işte. Umarım siz benden daha çok kazanırsınız. Saygıyla.

Sayfa 64/601 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •