Sayfa 64/189 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 505 - 512 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Sn Arlı, mean reversal da stop-loss mekanizması sıkıntılı oluyor. Bunu volatility ile çözdünüz sanırım.algoritmada trend takibi işlerken de bunu kullanıyor musunuz?
    Birde Haziran ayının sonuna kadar 10K, yıl sonuna kadar ise 20K getiri elde edemezse çöp olur dediğiniz bir sistem vardı.
    son belirttiğiniz sistem 1 kontrat ile test ettiğiniz sistem değil sanırım.önceki buna mı evrildi acaba.
    Sn Keçi, daha önce 1 lot ile test ettiğim ve burada paylaştığım sistem Haziran ayının sonuna kadar 10K getiri elde edemedi ve çöp oldu. Bu sistem diğerinden tamamen farklı. Zaten çöp olduğunu düşündüğüm bir stratejiyi başka bir sistemde kullanmak büyük hata olurdu.

Stop loss tamamıyla trend follower olan sistemlerde gereksiz gibi görünebilir ancak trendin tersine pozisyon alıyorsanız büyük zararlardan korunmak için kaçınılmaz olabiliyor. Bu biraz da sizin nasıl rahat hissettiğiniz ile ilgili.

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bana göre sistemi 4-5 ay hiç değiştirmeden bu halde kullanıyorsanız aynen devam eder.

az sinyal açsaydı 1/ 1,5 sene derdim.
    Sn Emlak, aynen benim de aklımda 4-5 ay kadar canli fiyat testi yapıp karar vermek var. Bir yargıya varmak için çok erken.

3. Herkese selamlar olsun,iyi çalışmalar dilerim...Elimdeki 1 dk.lik veri dosyası zarar görmüş.idealdekini silip yeniden yüklemek istedim sildim ama dosyabozuk olduğundan 2012 ye kadar giden veriler yok elimde.olanlarda rica ediyorum,bir kez daha paylaşırlarsa çok sevinirim...

4. SN. Çağlar siz bir ara paylaşmıştınız sanırım 1 dk.lik verileri.tekrar atabilirseniz sevinirim....

5.  Alıntı Originally Posted by murattan Yazıyı Oku
    SN. Çağlar siz bir ara paylaşmıştınız sanırım 1 dk.lik verileri.tekrar atabilirseniz sevinirim....
    Elimdeki 1dk lık verileri upload ettim.
    Verilerin doğruluğundan emin değilim, bu konuda sorumluluk almak istemem.
    Buyrun:

VIP'VIP-X030.01
    Son düzenleme : Caglar; 15-07-2017 saat: 15:31. Sebep: link vs...

6.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Elimdeki 1dk lık verileri upload ettim.
    Verilerin doğruluğundan emin değilim, bu konuda sorumluluk almak istemem.
    Buyrun:

VIP'VIP-X030.01
    Teşekkür ederim sn. Çağlar;bu haliyle dosyadan veri ekle dedim ama eklemedi,format farklılığımı var acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
     Alıntı Originally Posted by murattan Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim sn. Çağlar;bu haliyle dosyadan veri ekle dedim ama eklemedi,format farklılığımı var acaba?
    Siz grafik üzerinde sağ tıklayıp veri ekleden yapıyorsanız olmamıştır,c altında ideal/data/viop/1dk üzerine eklemeniz gerekir,dosyanın formatını bilmiyorum,çözüm olarak önerdim

Poyraz2008

8.  Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Siz grafik üzerinde sağ tıklayıp veri ekleden yapıyorsanız olmamıştır,c altında ideal/data/viop/1dk üzerine eklemeniz gerekir,dosyanın formatını bilmiyorum,çözüm olarak önerdim

Poyraz2008
    Sn. Doganay'ın dediğine paralel olarak ben iDeal'i kapatıp ChartData altındaki uygun yerdeki dosya ile değiştirip iDeal'i tekrar açıyorum.

Sayfa 64/189 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •