Onemli Gunler Banner
Sayfa 64/1006 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 505 - 512 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    r.lucas a ek olarak kart iptal için aradığınızda kartı 6 ay kapatmama sözüne sistem 3 aşamalı teklif sunuyor. 1 aşamada 30-40 chippara 2 aşama biraz daha fazla 50-70 son aşamayı ben demedim ama sanırım 100 chippara sunar. Oldu da teklif sunmadı direk kartı kapatıyorum onaylıyor musunuz dediğinde telefonu kapatın. Bir daha arayın başka bir müşteri temsilcisi farklı chippara teklifi sunacaktır.
    Aynen dediğiniz gibi...ama ben kapattım...üçüncü aşamaya geldim ya 90 yada 100 teklif etti ..yok bana 200 de verseniz .. 500 de verseniz yine kapatmak istiyorum deyince kapattılar...

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Burgan temdit 14.90 dendi

14.75 de üç para birimi..

Dolar almak satmak isteyenler için ideal.
    Miktar ne kadar?

Bizi %14.60 ile 2 gün önce iyi söğüşlediler. Oranın düşük olduğunu hissettiğim için (32 gün) kısa bağladım ama yine de buradan sesleniyorum ey burger kendini hamburger yaptırtma......
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Evet yeni giriş. Dolar faizleri düşük kaldı riske değmiyor artık. İlk fırsatta başka ülkeye taşıyacağım eğer %5-6 olmazsa
    karadağ işi ne oldu?

Ek....kapatmazsanız da limitimi düşüreceğim deyin...sürpriz
    Son düzenleme : t.axaray; 28-03-2018 saat: 20:05.

5. TL ve Döviz Sukuk fonları çok iyi kazandırıyor bu aralar.

Mevduatı ezdi geçti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Evet yeni giriş. Dolar faizleri düşük kaldı riske değmiyor artık. İlk fırsatta başka ülkeye taşıyacağım eğer %5-6 olmazsa
    %5 ve üzeri veren Ukrayna var .Onun dışın bildiğiniz başka ülke var mı?
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    bankaların tamamı ücretsiz kredi kartı sunmak zorunda.

syg,
    evet. tüm bankaların ücretsiz kredi kartı var, ama araştırmazsanız bunun farkına varmazsınız.

kredi kartı kullanmanın bir getirisi var. bu getiri, her ay tüm borcunuzu kapattığınız, aylık borcunuzu tüm günlere eşit dağıttığınız varsayımlarıyla yaklaşık olarak yıllık mevduat net faizinin yarısının aylık ortalama kredi kartı ekstrenizle çarpımı kadardır.

örnek olarak aylık ortalama 1000 tl kredi kartı ekstreniz varsa, yıllık %13 net faiz varsa, kredi kartıyla harcama yapmanız yılda size 1000 x 13/100 / 2 = 65 tl kazandırır.

tabii bankalar bunu size bedavaya vermiyor. edit: satıcıdan pos komisyonu alıyorlar. satıcılar da ürünlere bir miktar daha zam yapıyorlar. dolayısıyla nakit ödediğinizde kredi kartıyla ödediğinizden daha az ödemiyorsanız kredi kartını kullanın...
    Son düzenleme : mdemir; 28-03-2018 saat: 22:15.

8. Nasıl yani? Kredi kartını kullanan kişi bankaya borcunu ödemezse satıcı parasını alamıyor mu?

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    evet. tüm bankaların ücretsiz kredi kartı var, ama araştırmazsanız bunun farkına varmazsınız.

kredi kartı kullanmanın bir getirisi var. bu getiri, her ay tüm borcunuzu kapattığınız, aylık borcunuzu tüm günlere eşit dağıttığınız varsayımlarıyla yaklaşık olarak yıllık mevduat net faizinin yarısının aylık ortalama kredi kartı ekstrenizle çarpımı kadardır.

örnek olarak aylık ortalama 1000 tl kredi kartı ekstreniz varsa, yıllık %13 net faiz varsa, kredi kartıyla harcama yapmanız yılda size 1000 x 13/100 / 2 = 65 tl kazandırır.

tabii bankalar bunu size bedavaya vermiyor. satıcıya siz kredi kartınızı ödediğinizde ödeme yapıyorlar. satıcılar da bunu bildiklerinden ürünlere bir miktar daha zam yapıyorlar. dolayısıyla nakit ödediğinizde kredi kartıyla ödediğinizden daha az ödemiyorsanız kredi kartını kullanın...
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 64/1006 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •