Sayfa 643/787 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon
Arama sonucu : 6290 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

1. NOYA ÇELİK'in bedelli sermaye artırımına katılmadığını görmüş olduk. 3,26 TL ye tahsisli sermaye artırımı üzerinden aldığı hisseleri 2 yıl satamayacaktı. Ama rüchanları satamayacak gibi bir madde yoktu, onu kullandılar.

10 milyon adet rüchanı ortalama 4 TL den satmış olsa, bu operasyonla dünyanın parasını kazandı kısa sürede.

Peki neden katılmadı bedelliye sorusuna gelince;
    Amaç genel kurulda yönetim kurulunu kendi istekleri doğrultusunda seçtirecek bir çoğunluğa ulaşmaktı. Sonuç itibariyle bu başarılı operasyonla hem yönetimi belirlediler, hem de 3 ayda yatırdığı para kadar, 30 milyon TL net kar elde etti. Akıllı adamlar vesselam.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,572
    Hisseyi *** ettiler 2.05'e kadar indrdiler kurnaz tilkiler,neyse kazandıklarımızı götürdüler en fazla,2.40-50 neresi 2.05 neresi,zaten dökülen döküldü kalan kaldı,talimat vermiştim devre kesicide 2.05 vrmiş bana,şu an 2.15,yazık bu yatırımcıya,elindeki 3-5 krş'a göz dikmişle,üstelik borsanın rekor kırdığı zaman,endex olmuş 1290,eski tabirlen 129.000.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,572
     Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    İmtiyazsız hisselerden 29 , intiyazlı hisselerden de yaklaşık 19 milyon liralık rüçhan kullanılmamış. Galiba ortaklar arasında bir temizlik hareketi olmuş . Bu sermaye artırımı geçmişten kalan artıkların temizlik operasyonu olduğunu düşünmeye başladım. Yeni başlangıçlar belki devyrni ortaklar hisseye girecek yarın ve öbür gün. Bugünkü düşüş bu kadar satılacak olan malın baskısından. İki günde nereye düşer bilinmez ama sonrası selva arzıyla daha iyi olacaktır.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik ky muhabbetidir
    Bugünde aynen öyle oldu 2.05 gösterdler,bunlar kansız,ben satmadım inadına 2.05'e kadar topladım,toplamaya 2.25'den başladım bunu bildiğimden,en fazla karı erittik.bugün umutluyum belki tavanda çekebilirler,şu sıralar 2.16...ytd.

4. Arkadaşlar birincil piyaada kullanılmayan 29 milyon lotun satışı var

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Bugünde aynen öyle oldu 2.05 gösterdler,bunlar kansız,ben satmadım inadına 2.05'e kadar topladım,toplamaya 2.25'den başladım bunu bildiğimden,en fazla karı erittik.bugün umutluyum belki tavanda çekebilirler,şu sıralar 2.16...ytd.
    Ben fiyat göremiyorum ama orada 2,02 galiba. Bilenler oraya toplaşıp buradan satıp oradan alıyorlardır. İki kağıt arasında ilerleyen dönemde fiyat farkı olacağını tahmin etmem . Gerçi izahnamede ne yazıyorsa odur oradan bakmak lazım. Anlayacağınız dün akşam da yazmıştım. İki gün boyunca sürecek olan 29 milyondu galiba o civarda kullanılmayan rüçhab hakkı var. Ben birincil piyasada alım yazdım. Bu akşam bu satış tamamlanıp açıklanırsa kağıt yarın rahatlar. Yok olmazsa bir gün daha sancılı geçer. Ama ben satışlrın bugün tamamlanacağını bekliyorum. Yeni almak şsteyenleri de birincil piyasadan almaya davet ediyorum. Çünkü orada daha ucuz. Fiyattaki baskı da bundan

Not: yazılanlar alım satım tabsiyesi değildir. 20 senelik ky muhabbetidir

5. Neyse ilk seansta satılamayanlar satılmış

2,02 den birincil piyasaya akım girdim ama tamamı satılmış bana kalmadı. Resmi olarak da hepsi satıldı kapı da geldi. Buradan iki güzel yönden etkilenmeli şirket:
    1- minimum 50 milyon üzerindeemisyon primi geliri oldu. ( imtiyazlı hisseler kaça gitti bilmiyoruz ama onlar da minimum 2 ,02 üzerinde olmalı. Çünkü bana 2,02 den imtiyazsız kalmamıştı. İmtiyazlıya ödenen paraya göre bu rakam çok daha artabilir.
    2- istenmeyen ortaklatdan bu süreçte şirket kurtuldu bence.

Artık baskı kalktı. Kap açıklamasından sonra kalan sağlarla selva guda arzıno bekleyebiliriz.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik k y muhabbetidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,572
    2.27 yaptı,yarısı tarafımca satıldı önceki toplamaya başladığım fiattan,yani 2.25...2.05'e kadar toplamıştık maliyet 2.15,öncekiler hariç onlarıda 2.47 okutmuştuk,dolar zararının çoğunluğunu telafi ettik,esasında dolardan zararımız yoktu,sadece karı eritmiştik,zaten sıra sanayi ve teknoloji vs hisselerinde...ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,572
     Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    2,02 den birincil piyasaya akım girdim ama tamamı satılmış bana kalmadı. Resmi olarak da hepsi satıldı kapı da geldi. Buradan iki güzel yönden etkilenmeli şirket:
    1- minimum 50 milyon üzerindeemisyon primi geliri oldu. ( imtiyazlı hisseler kaça gitti bilmiyoruz ama onlar da minimum 2 ,02 üzerinde olmalı. Çünkü bana 2,02 den imtiyazsız kalmamıştı. İmtiyazlıya ödenen paraya göre bu rakam çok daha artabilir.
    2- istenmeyen ortaklatdan bu süreçte şirket kurtuldu bence.

Artık baskı kalktı. Kap açıklamasından sonra kalan sağlarla selva guda arzıno bekleyebiliriz.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik k y muhabbetidir
    2.05 verdi bana devre kesicide girmiştim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,572
    Tavanı 2.32,zaten tavana gidiyor önü açıldı,TSGYO ve Eti uçtu gitti yine elimizden,belki sıra bunda olabilir,Kuyas hala sürünüyor,ona lot yığması yapacağımıza bunlara yapsak süper olacaktı

Sayfa 643/787 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •