Sayfa 645/1024 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,153 - 5,160 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Hayır, rey vermeyenlerin de hataları büyük.
    Bu ülkede sürünmeyi hakedenlerin oranı % 50 değil % 95 bence.
    Dolar topiğini evlendirme programına çevirmek istemem ama, 40 yıllık hayatımın yarısını "aklı başında ve Atatürkçü bir kız" arayarak geçirmiş (ve halen bulamamış) biriyim.
    Şu geldiğimiz noktada en büyük kabahatin "Atatürkçü geçinen" kadınlarda olduğunu düşünüyorum.

Neymiş efendim, evlenip erkeğin kölesi olamazlarmış, böyle kötü bir dünyaya çocuk getirmek istemiyorlarmış.
    Behey aptal feminist, bu dünyaya sen çocuk getirmiyorsun ama cahiller üçer beşer doğuruyor.
    Peki ne yapıyorsun? Kedi köpek bakıyorsun.
    Kediler köpekler bu ülkeyi düzeltemez kızım! Aklını başına topla.
    Şu ülke için Atatürkçü bireyler yetiştirmiyorsan, hiç "Atatürk kadınıyım" demeyeceksin.
    Koluna K.Atatürk dövmesi yaptırmakla olmuyor o işler. Milli bilinç sıfır.

Aptal bir balık bile neslinin devamı için akıntıya karşı yüzerken, şelaleden yukarı atlarken, şu "akıllı" insanların yaptığına bakın hele.

Yani az çok hepimizin kabahati var bu işte.

Konuyu saptırdığım için herkesten özür diliyorum.
    yuh konu gelip gene feminist kadına dayandı ya ne diyim size.Bence siz düşünmeyen gelecek kaygısı olmayan cahil bir kzıla evlenin. O size istediğiniz kadar çocuk doğurur. Hem de ne güzel evinde oturup çocuk bakar. Siz de eşek gibi çalışıp (sözüm meclisten dışarı) o kadına para yetiştirirsiniz.
    Y.T.D.

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    http://m.patronlardunyasi.com/defaul...haberid=209694
    Ünlü otomotiv firması Derindere ‘nakit krizi’ gerekçesiyle, vadesi bugün dolan bonoların karşılığını yatıramadı.
    Derindere En Büyük 500 Şirket Arasında!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3. Evet sayın ahali Günün ekonomik krizle ilgili gelişmeleri:

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına güncellendi.!

Elektrik fiyatları konutta yüzde 9, sanayide yüzde 14 oranında arttı. Doğalgazda artış oranı da yüzde 9..!!

Ankara'da dolmuş ücretleri ve un fiyatları güncellenmiş.!!

Benzine YİNE güncelleme gelmiş.!

Hotiç iflas etmek üzere imiş.!!

Bunların hepsinin sebebi malum DÖVİZ...

Ama “geçer ya hu”

MehmetEkremVarol
    @MehmetEkremVar5
    Halkbank 3.88 - tekstil bank 4.664 - iş bankası 5.297 - al baraka 3.812 - İng bank 3.809 - HSBC - 3.808 Denizbank 5.291 den dolar sattılar 20 dakka boyunca bu kadar bankanın döviz tahtasının bozulması ilginç degilmi acaba bir anda Türkiyede. Nokta
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Ak çomarlar da suskun. Hiçbir yerde çıkmıyor sesleri. Durum felaket. Batıyoruz.

6. dün mahfi eğilmez ekşideymiş.. birkaç soru cevap şöyle..

s: hocam hos geldiniz. yapisal reformlar, yapisal reformlar. allah askina nedir bu yapisal reformlar?

c: benim blogumda tahmin ediyorum en az 5-6 yazım var. çok net bir şey söyleyeyim bu konuda;
    atatürk'ün yaptıkları, atatürk devrimleri yapısal reformların en net örnekleridir, hiç başka bir yere bakmaya gerek yok.

s: faiz arttırmadan ne kadar daha direnebilir tcmb sizce? usd 10 olana kadar mı? finans sektörü isyan edene kadar mı?
    ekonomi bakanımız bugün ilk defa 2019'da gereken yapısal reformları yapacağız dedi. malum konuşmayı hatırlarsınız : neymiş bu yapısal reformlar...

c: faiz artırımı bir kere tek başına bir çözüm değil. mutlaka arkasından yapısal reformların gelmesi lazım. eğer 2019'da yapacaksak neden bu günden yapmıyoruz, ben onu anlamıyorum.

s: hocam merhaba, yıl sonu dolar beklentiniz kaç ve sizce merkez bankası eylül ayı içinde faiz artışına gider mi?

c: 2 konumuz var; bu kadar oynak bir piyasada dolar tahmini yapmak mümkün değil. siz bana trump'ın yarın nasıl bir tweet atacağını söylerseniz ben de size bir dolar tahmini yapabilirim. ben merkez bankasının faiz artışı yapıp yapmayacağını tahmin etmiyorum hiçbir zaman. sadece yapmalı mı yapmamalı mı'yı konuşuyorum. bence yapmalı ama faiz artışı tek başına yeterli değil.

s:bu da geçer mi ? geçerse nasıl geçer, delip mi teğet mi ?

c:bu da geçer. ama ağır izler bırakarak geçer.

s: sade bir vatandaş olarak size sorum, bizi güzel günler mi bekliyor kötü günler mi ?

c: sade bir iktisatçı olarak cevabım; kötü günlere hazır olun.

bu da en ilgi çeken soru cevap..

s: gerçekten de venezuela'dan beter mi oluyoruz hocam ? :/

c: venezuela'nın petrolü var.

https://eksisozluk.com/ben-mahfi-egi...yorum--5772361

7. Venezuella'nın petrolü var.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 645/1024 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •