Sayfa 645/853 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 5,153 - 5,160 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Secbul, enflasyonu düşürme yöntemin, ancak geçici olarak düşürür enflasyonu. O da belki düşer.

Düşsede Kalıcı olmaz.

Ayrıca faydası kadar zararıda olur. Para değerlenince harcama azalır, satamayan esnaf fiyatları düşürür hesabı yapmışsın. Bizde düşürmüyorlar. Bizde devlet anormal, devlete bağlı herşeyde anormal gelişiyor. Pandemide kimse ev satamadı ama fiyatları %30 arttı. Gibi.

Enflasyonu düşürmenin yöntemini 2-3 kez geçmişte açıklamıştım. Kalıcı düşürmenin ve kimseye zarar vermeden düşürmenin başka yolu yok. Üstelik çok büyük faydasıda var.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Secbul, enflasyonu düşürme yöntemin, ancak geçici olarak düşürür enflasyonu. O da belki düşer.

Düşsede Kalıcı olmaz.

Ayrıca faydası kadar zararıda olur. Para değerlenince harcama azalır, satamayan esnaf fiyatları düşürür hesabı yapmışsın. Bizde düşürmüyorlar. Bizde devlet anormal, devlete bağlı herşeyde anormal gelişiyor. Pandemide kimse ev satamadı ama fiyatları %30 arttı. Gibi.

Enflasyonu düşürmenin yöntemini 2-3 kez geçmişte açıklamıştım. Kalıcı düşürmenin ve kimseye zarar vermeden düşürmenin başka yolu yok. Üstelik çok büyük faydasıda var.
    secbulda mühendis kafa var...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün benim internette sorun var. 5 Cümleyi yarım saat de yazabiliyorum.

Dün yabancılar satarak piyasayı kapadı. Bugünde yabancı satar diye aşağıdan açtılar. Satıp satmadığını görmemiz gerekiyor. Dün, Önümüzdeki günlerin konusu, "yabancılar satışa geçecekmi." olacak diye yazmıştım.

Bakalım ne yapacaklar. Satacaklar gibi görünüyor. Tabi yabancı diyorum ama büyük ihtimalle TR deki yerli yabancı bankaların oyunu bu.
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Sıfırdan ve yeniden başladığım mücadelede altının son çıkış ve sert düşüş dalgasını yakalamak nasip oldu ve 1-0 la maça başladım.
    Elimde hafif zararda olduğum bir hisseyi de satıp,yeniden alttan alarak maliyetimi %10 düşürdüm, ayrıca günlük banka shortlarıyla çerez bütçesini denkleştirdim. 8.40 maliyetli dolar longların yarısıyla 8.63'ten vedalaştım.Kafamdan geçen, dolar 8.50 altına düşerse longları geri almak,yukarı devam ederse 8.85 ten kalan longları vermek şeklinde. Bist ve altında da senaryo çift yönlü, Bist'e hiç bulaşmıyorum, altında ise 1750 den tepki çıkışına poz aldım, aşağı devam ederse zararına verip 1735 den tepki çıkışı ararım. Madem dolarımın %10 unu bozup bu işlere giriştim, gazam mübarek olsun. Yaptığım işlemleri tavsiye olarak almayın lütfen.
    Dolar hedefimi yakaladım ve 8.85 den longları bitirdim. 8.75, 8.60 gibi seviyelerden geri alırım veya 9 a giderken arkasından bakarım. 1750 den alınan ons altınları 1780 zirvesinden satmayı başardım ve oradan shorta girdim. Düşüş devam ettiği için shortları bozmayarak 1740 seviyesine kadar bekledim. Pazartesiden itibaren yeniden güçlenirse alım tarafına geçerim.2 haftada %30 gibi bir kar yazarak altından kaybettiğimi geri aldım ama çok çalıştım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cumartesi abimiz iyi gidiyor.

bankalar satılmaya devam ediyor. XBANK'ın 1185 e kadar inme ihtimali var. İner demiyorum, ihtimal var diyorum. Bugün düşüşlerde az miktar daha BIST30 long alacağım.
    @NeAcaipDunya

6. Düşüşün bittiğine neye göre karar veriyorsunuz? Bazı hisseler sağlam dirençlerine dayandığı için bundan sonra çıkış olabilir diyorum ancak girecek kadar güvenemiyorum.

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Enflasyon ile mücadele esasında çok kolaydır. Para basmazsın olur biter. Vergiler ile ortamdaki TL git gide azalır ve değerlenir. Fiyatların ucuzlayacağı beklentisi alışverişi azaltır ve daha da düşer. Ama ortam kazanamıyoruz batıyoruz diyenler ile kaynamaya başlar. Zayıflar elenir kuvvetli DNA yeni nesile aktarılır. Beyaz ayı türer.
    Sana çok dediler büyükler şu hulkları 50 centsten sat bize diye.
    Şimdi 30 centsçiler türemiş.
    Leş fiyat leş...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Hadi ordan secbul.
    Bir boz ayının yapmadığı hatayı yaptın.
    Devlet harcamaları ne olacak?
    Külliyen yanlış dostum.
    Postu kontrol et delinmiş olmasın.
    En basitini sormuşsun. Ne kadar vergi o kadar maaş düşün.

Meselâ devlet 100 tl maaş versin memuruna zaten bunun yüzde 8 ı veya 18 ı birşey harcayınca geri dönüyor. Market de toptancidan bir şey alınca kdv ödüyor. Dıdısının dıdısını hesaplarsan verdiği 100 tl nın belki 75 ı geriye bir şekilde döner.
    O 25 'de tasarruf olarak birikir. En son devlette para bitter bu kez nereden buldun bu paraları demeye başlar işte o andan itibaren toplum düzelir fok balığı avlamayı öğrenir beyaz ayı.

Para basmayacaksın avlanmayı öğreneceksin olay bu kadar basit ve nettir.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Sayfa 645/853 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •