Sayfa 646/800 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon
Arama sonucu : 6398 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. yeni yatırımın net kara katkısı ne olur

Toplayamadi uğraşıp duruyor basıp basıp üste yazilanlari alıyor yarın da basar bu

3. Nerdeyse 2 aya yakın bir süre oldu YATIRIM KARARI alalı. Buna ragmen henuz atilmis bir adım yok. Kaldı ki 1 yılda bitirilecek dendi. Yani zaman kisıtlı ve onemli..
    YATIRIM İZİN VE TESVIK BELGESİ icin SANAYİ VE TEKNOLOJI BAKANLIĞI na yapılacak başvuru yada müracaat haberini bekliyor piyasa , yatırımcı paydaslar...su ana kadar da bir eylem bilgi haber gelisme yok henüz ! Ne bekleniyor ? Bir aksilik tereddut mü var ?
    Evet izliyoruz ve bekliyoruz bizde...ytd

4. biraz son haberleri tarayalım..

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 03.12.2021 tarihinde (bugün) yapılan toplantısında;

Şirketimiz 2021 yılı içerisinde mevcut üretim kapasitesinin tamamını kullanmak suretiyle tam kapasite ve yaklaşık %90 ihracat ağırlıklı çalışmaya devam etmektedir. Yurtdışı müşterilerimizden gelen talepler ve ihracatımızı artırmak amacıyla fabrikamız bünyesinde yıllık 2.500 ton SAF CMC kapasiteli yeni bir üretim tesisi inşa edilmesi için çalışmalara başlanmasına karar verilmiştir. SAF CMC başta gıda, ilaç, kozmetik ve sondaj sektörleri olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. CMC türevleri içerisinde en yüksek teknoloji ve katma değere sahip olan SAF CMC üretim tesisimiz tamamlandığında yıllık ihracatımıza katkısı yaklaşık 8.000.000 ABD Doları olacak ve toplam istihdamımız %30 oranında artacaktır. Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında inşa edilecek SAF CMC üretim tesisimiz için öngörülen yatırım maliyeti fabrika binası dahil yaklaşık 4.000.000 ABD Doları olup 2022 yılı sonuna kadar bitirilmesi hedeflenmektedir.

5. 05.11.2020 haberi..

2019 yılı içerisinde mevcut üretim tesislerimizde yapılan iyileştirme, ilave ve ek yatırımlar ile yıllık 8.400 tondan yıllık yaklaşık 12.000 tona yükseltilen yıllık üretim kapasitesi, 2020 yılı içerisinde yapılan yeni yatırımlar ile birlikte yaklaşık 13.500 tona çıkarılmıştır.

6. Şirketimizin sahip olduğu 25.450 m2 büyüklüğündeki sanayi arsasına ilave olarak, yeni imar planı değişikliği sonucunda şirket aktifinde yer alan diğer arazilerimiz gerekli terkler yapıldıktan sonra 128.320 m2 sanayi alanı niteliğindeki arsaya dönüşmüştür. Bu kapsamda şirketimiz aktifinde yer alan sanayi alanı niteliğindeki arsa büyüklüğü toplam 153.770 m2'ye yükselmiştir.

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 31.10.2019 tarihli (bugün) yapılan toplantısında; Şirketimiz aktifinde bulunan toplam 153.770 m2 sanayi alanı niteliğindeki arsamızın, mevcut üretim tesislerimiz ile gelecek yıllardaki kapasite artırım ihtiyacı dışında kalan sanayi imarlı arsamızın yaklaşık 110.000 m2'lik bölümünün satılmasına, potansiyel alıcılar ile görüşmek ve satış işlemlerini sonuçlandırmak konusunda şirket yönetimine yetki verilmesine karar verilmiştir.

7. 11.05.2018 tarihli haber..

Şirketimiz bünyesinde 2015 yılından beri devam eden yatırım ve yeni ürün geliştirme faaliyetleri çerçevesinde yıllık maksimum 1.200 ton kapasiteli Polyanionic Selüloz (PAC) üretim hattımıza ilişkin yatırımlarımız tamamlanarak faaliyete geçmiştir. Polyanionic Selüloz (PAC) özellikle Petrol ve Doğalgaz endüstrisinde sondaj çalışmalarında kullanılmaktadır.

Bu çerçevede, 13.11.2015 tarihli Sermaye Artırımından Sağlanan Fonların Kullanım Raporunda belirtilen yaklaşık 1.200.000 TL tutarındaki fon söz konusu yeni üretim hattı yatırımında kullanılmıştır. Bu yeni yatırımla birlikte 2015 yılı içerisinde tamamlanan bedelli sermaye artırımından elde edilen fonların tamamı kullanılmış olup, iş bu açıklama SPK Pay Tebliği'nin 33. maddesinin ikinci fıkrası kapsamında yapılmaktadır.

8.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    Şirketimizin sahip olduğu 25.450 m2 büyüklüğündeki sanayi arsasına ilave olarak, yeni imar planı değişikliği sonucunda şirket aktifinde yer alan diğer arazilerimiz gerekli terkler yapıldıktan sonra 128.320 m2 sanayi alanı niteliğindeki arsaya dönüşmüştür. Bu kapsamda şirketimiz aktifinde yer alan sanayi alanı niteliğindeki arsa büyüklüğü toplam 153.770 m2'ye yükselmiştir.

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 31.10.2019 tarihli (bugün) yapılan toplantısında; Şirketimiz aktifinde bulunan toplam 153.770 m2 sanayi alanı niteliğindeki arsamızın, mevcut üretim tesislerimiz ile gelecek yıllardaki kapasite artırım ihtiyacı dışında kalan sanayi imarlı arsamızın yaklaşık 110.000 m2'lik bölümünün satılmasına, potansiyel alıcılar ile görüşmek ve satış işlemlerini sonuçlandırmak konusunda şirket yönetimine yetki verilmesine karar verilmiştir.
    Evet görülen o ki 110.000 m2 sanayi imarlı atıl durumda arsa var. Yonetim o gunden beri de ya kendilerine verdikleri bu yetkiyi kullanmamış ya da arsayı satamamış.
    Bugün baktıgımızda da iyi ki satamamıslar diye düşünulebilir.
    Arsa ve gayrimenkul fiyatları pandemi donemi sonrası cok yuksek oranda artıslar gösterdi ki güclü de bir talep var..
    Bu arsanın bagımsız bir degerleme kurumuna yeniden ve gercekci bir DEGERLEMESI nin yapılması ve yatırimcilarin bilgilendirilmesi gereğı dogmustur..
    Bir yatirimcı ortak olarak bir kez daha acizane fikrimiz ; son zamanlardaki STRATEJİK DURUM ve KONJOKTÜR de gözonune alınarak arsa üzerinde bir GES kurulumu na gidilmesi yararlı olacaktır.. Bu yatırımı da grup sirketleri ile birlikte yapabilir pekala...kendi duşuncelerimdir.. ytd

Sayfa 646/800 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •