Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 646/1002 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    emtia gibi işlem görmeye başladı her gün fiyat güncelleniyor yukarı doğru ! ev fiyatlarına bakınca insanın morali bozuluyor alım gücünün nasıl erezyona uğradığını görüyorsun ! 1000k ev fiyatları için standart fiyat olmaya başladı ! herkes faiz düşsün de ev araba alalım diyordu alın size düşüş !
    Sayın Ressamın konuyla ilgili bir sözü vardı;bu düşük faiz furyası bitince elinde nakiti olanlar için fırsatlar olacaktır diye,şu an sahne,ödeyip ödeyemeyeceğine bakmadan çok yüksek borca girip ev alanların,ya bir sene sonra???

2.  Alıntı Originally Posted by b-y Yazıyı Oku
    Mesela bir tane örnekte ben vereyim,
    İstanbul Tepekent villa
    İlanın favoriye eklendiği tarih
    4 Mayıs fiyat : 1,100.000 TL
    Şuanki fiyat 2,250 milyon TL

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ağzımı bozmayacağım,ağzımı bozmayacağımgerçi saygı duymak lazım,krediden 100 bin tl kazançlı çıkacağım diye %100 zamlı ev almak neyse bilemedim,benim saygı sınırım buraya kadarmış...

3. bu validebağ konakları diye reklamı dönen proje şu birsürü tantana çıkan validebağ korosunamı yapıldı.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. british,

Bu çalışmanın veri kaynağı nedir? Yani igd bunları hangi veriyi kullanarak derliyor?

Endeksa, reidin vb. siteler hep bu etiket fiyatlarından gidiyor ancak tcmb gerçekleşmelerden gidiyor. Bu nedenle bu verilerin analiz yöntemi önem arz ediyor. Maalesef tivit dışı sitelerinde bu çalışmanın detayını bulamadım...
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Sn. Diproyal , grafiklerin kaynağı Ahmet Büyükduman.

https://twitter.com/AhmetBuyukduman
    Keşke daha bilimsel bir veri tabanı ile bir hesaba dayansaydı.
    Doktora dereceli kişiler bile kaynak olarak tivit gösteriyorsa veri tabanı manipülasyona oldukça açık.
    Gözlem sayısı bile yok belki de tek bir daireden endeks oluşturmuş ☺

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Doktora dereceli kişiler bile kaynak olarak tivit gösteriyorsa veri tabanı manipülasyona oldukça açık.
    ''- Hocam 1988 den başladığı icin soruyorum. Verinin kaynağı neresi acaba?

- Doktora tezim Berra Hocam.

- Tezde 1988 lerden itibaren istanbul konut fiyatlarını elde etmekte hangi kaynagi kullandınız hocam? Reidin ve Tcmb son yillarda yayınlıyor daha eskisini nerde görebiliyoruz? Biz gyoder de bir çalışma yapiyoruz da kaynağı incelemek istedim.

- Berra Hocam bizzat gazete arşivlerinden toplanan 20 bin civarındaki satılık ve kiralık ilanlarının istatistik yöntemlerle işlenmesinden elde edildi.

- Hocam muazzam degerli bir veri yaratmışsınız. Ellerinize sağlık. Eylül ayında elektronik ortamda bir gayrimenkul zirvesi/fuari organize ediyoruz. Sizi konusmacı olarak davet edelim kabul ederseniz.''

https://twitter.com/AhmetBuyukduman/...65917922643971
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Ressamın konuyla ilgili bir sözü vardı;bu düşük faiz furyası bitince elinde nakiti olanlar için fırsatlar olacaktır diye,şu an sahne,ödeyip ödeyemeyeceğine bakmadan çok yüksek borca girip ev alanların,ya bir sene sonra???
    hiç bir dönem enflasyon altı faiz olmadı -5 reel faiz var bu durum tersine dönmeden varlık balonları şişmeye devam eder elinde tl tutmak ateş tutmak gibi bir durum haline geldi eline tl geçen hemen elinden çıkartmak istiyor hem paranın fiyatı düşürülüyor hem paranın arzı artıyor bu durumda haliyle fiyat oluşumlarını anormal boyutlara çekiyor !

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. british,

Bu çalışmanın veri kaynağı nedir? Yani igd bunları hangi veriyi kullanarak derliyor?

Endeksa, reidin vb. siteler hep bu etiket fiyatlarından gidiyor ancak tcmb gerçekleşmelerden gidiyor. Bu nedenle bu verilerin analiz yöntemi önem arz ediyor. Maalesef tivit dışı sitelerinde bu çalışmanın detayını bulamadım...
    Sn. Diproyal , grafiklerin kaynağı Ahmet Büyükduman.

https://twitter.com/AhmetBuyukduman
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    ''- Hocam 1988 den başladığı icin soruyorum. Verinin kaynağı neresi acaba?

- Doktora tezim Berra Hocam.

- Tezde 1988 lerden itibaren istanbul konut fiyatlarını elde etmekte hangi kaynagi kullandınız hocam? Reidin ve Tcmb son yillarda yayınlıyor daha eskisini nerde görebiliyoruz? Biz gyoder de bir çalışma yapiyoruz da kaynağı incelemek istedim.

- Berra Hocam bizzat gazete arşivlerinden toplanan 20 bin civarındaki satılık ve kiralık ilanlarının istatistik yöntemlerle işlenmesinden elde edildi.

- Hocam muazzam degerli bir veri yaratmışsınız. Ellerinize sağlık. Eylül ayında elektronik ortamda bir gayrimenkul zirvesi/fuari organize ediyoruz. Sizi konusmacı olarak davet edelim kabul ederseniz.''

https://twitter.com/AhmetBuyukduman/...65917922643971

Sn. british,

Berra Hoca'da aynı konuya atıfta bulunmuş. Satılık ve kiralık ilanları son dönemlerde kendiliğinden yükseldi. Ancak ilan sahibi ile konuşunca siz teklif sunun biz ona göre değerlendiririz. İlan fiyatının oldukça altında teklifler dahi kabul ediliyor ve anlaşılıp ilan opsiyonlanıyor Ardından satılmış oluyor. Ancak nihai satış fiyatı grafiğe işleyemiyor...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 646/1002 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •