Sayfa 647/881 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon
Arama sonucu : 7045 madde; 5,169 - 5,176 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Sn toKKan bakabildiniz mi

Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    sn toKKan ; 3 defadır 5 milyon blok lot satışı oluyor ve yabancılar alıyor.sonra onlar da bir süre içinde elden çıkarıyorlar.
    takaslarda gözlemliyorum hep böyle oluyor. emeklilik fonları bir buçuk yıl önce sıfıra yakındı ama şuan neredeyse yüzde %6 ya dayanmışlar. Şuan yabancı %9 lardan %14 lere çıkmış gibi görünse de yavaş yavaş düşecek ve dağıtacaklar sanki bir önce ki gibi.
    bu arada son 5 milyon adet satışı ünlü yatırım aldı ve yabancılara dağıtmıştı. Olaya bu noktadan bakınca sanki yabancının pek de kalıcı pozisyon almaması biraz sıkıntı değil mi. Emeklilik fonları sürekli çıkışta olmasının bir anlamı olabilir mi tam bilemiyorum.

Bir de özermaye/sermaye oranı 18 e dayanmış. Bu durumda sanki bedelsiz yapma ihtimali söz konusu olabilir mi ? yoksa biraz daha bekler mi ? önümüzdeki yatırım sürecinin bu bedelsiz yapma üzerinde etkisi ne olur ?

değerlendirmelerinize şimdiden teşekkürler..

iyi günler..

2. 38 den girdiğimde ucuz diyordum,şimdi hisse başı kârı 7 liraya dayanmış bilançoya göre 53 lira daha da ucuz görünüyor

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    Sn toKKan bakabildiniz mi
    yatırım ile birlikte tabi ki sermaye arttırım ihtimali oluşur. birikmiş ihtiyatları ve yeniden değerleme fonu yüksek. ancak vestelden
    biliyoruz ki sermaye arttırımı uzun süre gerçekleşmiyor.. sermaye arrtırımı piyasa tarafından hissedilseydi bekleyiş devam ettiği sürece
    hisse piyasada yüksek fiyatlardan alınır satılırdı.. bence piyasada böyle bir beklenti yok..
    takas dökümlerine ise şöyle bir göz gezdiriririm o kadar. asıl konsantrasyon alanım hisse senedinin işlem miktarları( en çok izlediğim veridir) çıkış ve iniş trendidir.. kısaca borsadaki performansı..
    tabi ki her zaman temel ve finansal analiz verilerin ışığı altında grafiklerin yorumlanması( finansal açıdan (bilanço diyelim) geleceği
    parlak olmayan hissede alım yapmam)
    ancak piyasaya yapılan hisse satışlarından sonra deniz yatırımın bu hisselerin bir kısmını tekrar topladığı bilinen bir gerçek..
    Grafik Yorumcusu

4. Endeksten 5.gun üst üste negatif ayrıştık. Vestel bilançosu iyi gelse de ciksak

Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    İşler yolunda. Üretim vs iyi. Şirket büyüyor. Dünya devi olma yolunda. Küçük düşünmeyin. 2023'te 12 dolar seviyesinde olacağız inşallah. Altın yumurtlayan tavuk kesilmez. 45 liraya düşse ne olur. Endekse bağlı hareketler bunlar.
    Vur kaççi al satçi değilim grafik basım başım bağırıyor 6 ay içinde 100 TL 2023 e ne olur bilmem

Daha önce attım grafik 60 da dinlenir dedim takozu yapıyor en az bir 60 üzeri 10 15 TL koyup yem dinlenme alanı yapar

maviyi yapıyor yani 21e kırmızıya en az bır kez daha değecek

Sayfa 647/881 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •