Sayfa 648/822 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon
Arama sonucu : 6569 madde; 5,177 - 5,184 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,027
     Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    Fiyat hissedeki değeri yansıtmıyor. Fiyat değerin gerisindeyse benim açımdan sorun yok. Biraz zaman kaybederim, sabrımı sınarım, paşa paşa malımın üstünde oturur beklerim.

Tersi olsaydı sıkıntı büyük olurdu.
    Bu yüzden hala burdayız zaten, yoksa 10 üzeri çoktan satar giderdim, yada bekler daha aşağıdan alırdım.
    önümüzdeki 2 çeyrekte daha en az 500 daha kar yazarki ben 2 katı faln bekliyorum, çünkü salça fiyatları uçmuş, diğer markaların 1.650 gramı 119 lira, tukaş 800 gram 21 liralarda. bir kaç aya muhtemelen 40 lira üzeri olur. Bu da nerden baksanız... neyse.
    Yaşayıp göreceğiz.
    Ve herşeyden önemlisi ben cemin hisse satacak olmasını çok önemsiyorum. cem bu, bedavadan hisse satmaz. Hele böyle çalışan yüzyılın en değerli şeyi olan gıda da.
    Kimbilir belki yarın yabancı bir gıda yada fon gelir basar parayı satın alır. Deva gibi..
    Tabiii önce ülkeye güven olması lazım

2.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Bu yüzden hala burdayız zaten, yoksa 10 üzeri çoktan satar giderdim, yada bekler daha aşağıdan alırdım.
    önümüzdeki 2 çeyrekte daha en az 500 daha kar yazarki ben 2 katı faln bekliyorum, çünkü salça fiyatları uçmuş, diğer markaların 1.650 gramı 119 lira, tukaş 800 gram 21 liralarda. bir kaç aya muhtemelen 40 lira üzeri olur. Bu da nerden baksanız... neyse.
    Yaşayıp göreceğiz.
    Ve herşeyden önemlisi ben cemin hisse satacak olmasını çok önemsiyorum. cem bu, bedavadan hisse satmaz. Hele böyle çalışan yüzyılın en değerli şeyi olan gıda da.
    Kimbilir belki yarın yabancı bir gıda yada fon gelir basar parayı satın alır. Deva gibi..
    Tabiii önce ülkeye güven olması lazım
    Yabancının satınalması konusu bana çok uzak bir ihtimal olarak gelmiyor. Avrupa'nın enerji, kuraklık vb. konularda bu kadar sıkıntılı olduğu bir ortamda çok makul fiyatlara Türkiye'den şirket alabilirler.

Kur yabancılar için çok cazip, işçilik ücretleri kölelik seviyesinde ucuz, enerji maliyetleri avrupaya göre daha uygun.

İyi bir teklife bizim patronlar da bayıla bayıla satıp çıkarlar üretim işinden.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

https://english.news.cn/20220830/9ad...52a14ec/c.html

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

https://www.tomatonews.com/en/italy-...rs_2_1754.html

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,027
    Bugün tarım krediye girdim, nevar yok diye, aklıma geldi özellikle salçaya baktım, salça raflarında 1 tek salça kalmamıştı ))
    Fiyat 16tl yazıyordu. Sonra dedim tuvalet 5 lira oldu 16ya salça neki

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,027
    2 ıl önce 9 eurodan 2 yıl sonra 120 euro ya çıkacak bir pizza ve salça fiyatları, tabii cem önemli etken burada. Umarım iyi!! Haberler zirvede pompalanır değildir bu haberler.

7. Bizde de geçen seneye göre TL bazında gaz fiyatları sanayide 7 katına çıktı. Dolar bazında 3.20 katı. İtalyanın euro bazında 5-6 katına çıkmış 1 yılda. İtalyadan iyiyiz yine.

Domatesin işlenmesinde kaynatma için gaz kullanılıyor olsa gerek. Makineler de elektrik tüketiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Valla bana kalsa çiftçinin hakkı olarak domates 4 liradan alınmalı. Çiftçimiz baş üstünde tutulmalı. Ama maalesef üreticimiz en az kazanan her zaman. Üreticiden alıp ticaretini yapan çok daha fazla paralar kazanıyor her zaman.
    https://m.haber7.com/ekonomi/haber/3...raya-satiliyor

Sayfa 648/822 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •