Sayfa 649/1223 İlkİlk ... 1495495996396476486496506516596997491149 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 5,185 - 5,192 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

Bogalar battıydı sımdı sıra da ayularda heralde tek kazanan pala
    yatirim tavsiyesi değildir... sadece tekniksel olarak paylasimdir,hayal urunudur diyebiliriz..hayelsiz yasanmiyor Allahim hayellerimizi ve umitlerimiz kaybettirmesin....amin....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,891
    130 milyon GARBNK satmak ne demek....MERİLLY eski CEO su MEHMET ŞİMSEĞİ çok sevmiş...o bakan olmadı diye GARBNK ve bıstı TOKATLADI....

130 MİL. DEMEK HALKA ARZ DEMEK..

senin için ROMAYI da yakarım diyor..ne vefa be...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    130 milyon GARBNK satmak ne demek....MERİLLY eski CEO su MEHMET ŞİMSEĞİ çok sevmiş...o bakan olmadı diye GARBNK ve bıstı TOKATLADI....

130 MİL. DEMEK HALKA ARZ DEMEK
    evet doğru ama adı halka ırz olarak geçtiler.

4. Yersen lokanta işte
    hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Hep aynı menü

Adamlar pisirmekten bıktı belki de ama güççük yatırımcı yemekten bikmadi

hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

doalr/tl şortlanmaması gereken bir parite..yani aslında çok dikkatli olunması gerekir manasında..

kişisel olarak kar al yaparım.. ama direkt şort yapmıyorum (naked short) , bir zamanlar fx hesabımda ciddi zarar oluşturmuştu, düzeltene kadar epey yordu....uzunu kapama yaparım ve beklerim uygun seviyeleri.. şort ancak böyle yapıyorum dolarda..

peki dolar/tl de neden şort tehlikeli:
    akp zihniyetinin hem israf problemi var, topladıkları vergileri çarçur ediyorlar hemde ciddi bir kitle yardımlara muhtaç. dış borç ve aşırı yüksek vergileri bu işin çözüm yolu olarak görüyorlar.. yani harcamaları kontrol etmek yerine vergileri arttırmak ve dış borç ..

bu ise sürdürülemez bir şey.. 10 sene önce bu taktik idare ediyordu ama o zamanlar bu kadar borçlu değildik..ayrıca kamu maliyesi ve defterleri şeffaf değil tüm fonlar keyfi kullanılıyor (işşizlik, varlık vb) ..

şu anda ülkede kimse doların kaç lira olması gerektiğini bilmiyor, yani bir fiyatlama zorluğu var.. ben 3.5 lardan beri naked short yapmıyorum. gidecek yeri aşağıda var mıdır ? evet..olabilir. ama bu ekonomik şartlarda (yüksek enflasyon, yüksek borç, yüksek cari açık, yüksek cehalet) orada fazla kalmaz.. basit bir olasılık hesabı.. yukarı seviyelere gitme olasılığı çok çok daha fazla..son dönemde gelen %10-15-20 (genel ve mutfak) gibi enflasyon rakamları bunu daha da kolay hale getiriyor..bu rakamlar ciddi enflasyon rakamları.. %5 hedef koydular OVP de, ama algılanan enflasyon %20-25 mertebesinde.. bu şartlarda doların ciddi düşmesi mucize olur..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    Mustafa Kamar diye bir trol var.

Eski hisse.netçiler bilir, topiği falan da vardı.

Twitter'da hesabı var.

Adam dolara şu kadar sokacam deyip kazık resimleri paylaşıp doları shortluyor.

Borsa şuradan dönecek, sonra hedef 110 bin falan diyor.

Emme borsa çakılınca, dolar yükselince her seferinde hesabı geçici olarak kapatıp tüyüyor.

Ben bu kadar şahsiyetsiz, yüzsüz, çapsız bir adam görmedim.

Lem pozisyonunda yanılabilirsin, neden kaçıyorsun?

Abi Halil Reçberi unutma köprüdeki son çıkış düşecek düşecek derken 120 yi gördük şimdi çıksa ben bildim diyecek. Harbiden ne oldu bu adama hiç yazmıyor
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

GARAN destek 6.96 buralara kadar geri çekilmeyi normal sayarım.. kırarsa iş karışır
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

Sayfa 649/1223 İlkİlk ... 1495495996396476486496506516596997491149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •