Onemli Gunler Banner
Sayfa 65/189 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 513 - 520 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Sn Arlı, mean reversal da stop-loss mekanizması sıkıntılı oluyor. Bunu volatility ile çözdünüz sanırım.algoritmada trend takibi işlerken de bunu kullanıyor musunuz?
    Birde Haziran ayının sonuna kadar 10K, yıl sonuna kadar ise 20K getiri elde edemezse çöp olur dediğiniz bir sistem vardı.
    son belirttiğiniz sistem 1 kontrat ile test ettiğiniz sistem değil sanırım.önceki buna mı evrildi acaba.
    Sn Keçi sizin çalışmalar nasıl gidiyor, sesiniz çıkmıyor uzun zamandır. haziran gibi sistemleri devreye alacaktınız.

2.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Sn Keçi sizin çalışmalar nasıl gidiyor, sesiniz çıkmıyor uzun zamandır. haziran gibi sistemleri devreye alacaktınız.
    Merhaba, süper gidiyor

2 sistemim var.Birisi viop diğeri, hisse tarafında çalışıyor.
    viop tarafı tatmin edici değil, 1 kontrat ile devam ediyor henüz.

Portföyüm hisse tarafındaki sistemde ise 1 mayıstan itibaren canlıda.
    Mayıs'da %53, Haziranda %56 getiri sağladı.Temmuz %65 de bugün itibari ile.

Hisse Puanlama-Seçim ve Min. Risk ile giriş-çıkış sağlayan iki farklı algoritmanın birleşiminden oluşuyor.
    Temel kurgusu kabaca şu şekilde işliyor;
    Her 120 dk. lık periyot da en yüksek puana sahip 3 hisse tespit ediliyor.
    Portföy 3 e bölünerek giriş yapılıyor. Hedef ise 120.dk da Ortalama %0,5 Kar AL. Günde %2 alarak 23 iş gününde %57 alma hedefinde sistem. Geriye dönük testleri ideal ile entegre yazılımım da gerçekleştiriyorum. Test ettiğim sürede genel olarak boğa piyasası hakim olsa da son 3 yıldaki en kötü ay ortalaması %22 görünüyor.
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Merhaba, süper gidiyor

Hisse Puanlama-Seçim ve Min. Risk ile giriş-çıkış sağlayan iki farklı algoritmanın birleşiminden oluşuyor.
    Portföy 3 e bölünerek giriş yapılıyor. Hedef ise 120.dk da Ortalama %0,5 Kar AL. Günde %2 alarak 23 iş gününde %57 alma hedefinde sistem. Geriye dönük testleri ideal ile entegre yazılımım da gerçekleştiriyorum. Test ettiğim sürede genel olarak boğa piyasası hakim olsa da son 3 yıldaki en kötü ay ortalaması %22 görünüyor.
    başarıların devamını dileriz keçi hocam. hisselerde iyi gitmesi normal hergün 1000 puan yükselyor şu sıralar endeks )
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    başarıların devamını dileriz keçi hocam. hisselerde iyi gitmesi normal hergün 1000 puan yükselyor şu sıralar endeks )
    Teşekkürler sayın Emlak.
    Endeks 1 mayısdan bu yana %14 getiri sağlamış, bu sürede bu sistem %294 getiri sağlamış.Eğer bu durum devam ederse uzaklara gideceğim yakında

5.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Merhaba, süper gidiyor

Öncelikle hisse tarafinda canli performans cok cok iyi aylik % 50 ler inanilmaz rakamlar tebrik ederim.

Bu gidisle portfoyu cok hizli buyutursunuz.

Yalniz bu sistem surekli benzer performansla calisirmi bilemedim, aciga satis yapiyormusunuz ayi piyasasindaki davranis nasil olacak, gun ici kredi kullaniyormusunuz yoksa 1 e 1 mi alim yapiyorsunuz.

6.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Merhaba, süper gidiyor

Sayin keçi brsan hakkında teknik çalışmanız varmı

SM-A700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Öncelikle hisse tarafinda canli performans cok cok iyi aylik % 50 ler inanilmaz rakamlar tebrik ederim.

Bu gidisle portfoyu cok hizli buyutursunuz.

Yalniz bu sistem surekli benzer performansla calisirmi bilemedim, aciga satis yapiyormusunuz ayi piyasasindaki davranis nasil olacak, gun ici kredi kullaniyormusunuz yoksa 1 e 1 mi alim yapiyorsunuz.
    Teşekkürler.
    Açığa satış kullanmıyorum. Eklemeyi de düşünmedim hiç, her zaman 120 dk. al veren hisse bulmak mümkün.
    Bulunmaz ise zaten giriş yapılmıyor ama testlerde bunun çok nadir yaşandığını gördüm.
    Kredi de şimdilik kullanmıyorum, düşünüyorum.
    Algoritma hisse seçimlerini portföy hacmini de dikkate alarak yapıyor.
    evet İşlem hacmi hızlı büyüyor ve hacim büyüdükçe girişe müsait hisse sayısı azalıyor olacak.Ayı piyasasında zorlayacak durumlardan birisi bu.Yeter ki zorlanacak noktaya kadar büyüsün diyorum, tek sorunum bu olsun
    Bunun dışında testlerde gördüğüm kadarı ile şimdilik ayı piyasasının bir dezavantajı görünmüyor. geçmiş 3 yılda en kötü performans bistin %5 yaptığı bir ayda görünüyor.

detayına giremeyeceğim önemli bir noktada şudur, al veren sembol sadece teknik puanlama olarak iyi olan değil, belli kontrollerle kısa sürede %0.5 in alınıp kaçılabileceği bir hisse oluyor. hani HFT te bir kesinlik söz konusudur ya, burada kesinlik olmasa da büyük ihtimal söz konusu. Bundan dolayı totalde bana ait kasa kazanıyor hep Bist de gelecek de yakalaması zorlaşacak müthiş fırsatlar var gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by asibey Yazıyı Oku
    Sayin keçi brsan hakkında teknik çalışmanız varmı

SM-A700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dostum yanlış gelmişsin, bu topic de genel olarak sistem yaklaşımları konuşulur.
    Birde çizemem, kod yazarım sadece
    Yinede Boş geçmeyip Kardeşi BRYAT hakkında sistemin bir yorumu var, onu aktarayım.
    Saanen sistemi derki; 17 Temmuz 17.50 de bu hisseyi alsaydın sabah 120 dk. içinde en az %0.5 karla satabilirdiniz.
    İşte hisselerle sadece bu kadar ilgileniyorum.

Sayfa 65/189 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •