Sayfa 65/690 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon
Arama sonucu : 5518 madde; 513 - 520 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

Alıntı Originally Posted by salimyuna Yazıyı Oku
    Spenc Hc. Bugün Fb maçı vardı.Malum badem ve arkadaşı eşlik etti.Sorularına bugün cevap veremem.Mesaim bitti
    Yarın çalışmak lazım.

Ancak şimdi bir video paylaşıyorum.Bu videonun bizi ilgilendiren kısmı siyaset değil.O nedenle 16,54 sn sonrasını dinlemenizi tavsiye ederim.3-5 gün yoktum biliyorsun.İstanbul'da üst düzey borsacılar konuya vakıf.

https://www.youtube.com/watch?v=ujtc59wOflg&t=73s
    Dinledim. Eyvallah. Yabancı niye gelmiyor zaten belli. Ucuzlukla da pek bir alakası yok, açıklamış zaten yatırımlar açısından. Bence düzeltme için biraz bahane olmuş! Faizler yükselmeye başladığından beri bankaları yazarım çöp diye hatırlarsan ak gözlü bankayı Petkim ile aynı fiyata geldiğinde de söylediydim. Durumlar öyle olsaydı yabancı pahalı bulduğu için bankalar çıkıp diğerleri dolar bazlı bakınca düşmezdi. Evet epeyce yükselenler oldu, öyle böyle değil belki onların defter değerleri, fk lari veya sektörel kazançları sürdürebilirlik açısından dinlenmeye geçtiği için aynı karlara ulaşmak biraz zaman alacak ve pahaliliklari bu sebeple söylenebilir, kaldiki coguda iyi temettü veriyor, vermeyipte daha çok yukarı yukselmisler var. Ama söz meclisten dışarı, neye göre kime göre.
    Bak bizim tavuskuşu öyle mi değil, sulune sulune ortalık seysi gibi dolanıyor.. ytd..

Yabancı gelmez salim hc. Şuanda bankaların bu faiz indirimi düşüncesiyle bir bahane ile düzeltmeye geçmelerini isterim, yani ortadaki para biraz diğerlerine kaysin. Tek çıkar durum bu ortada para yoksa surahiler arasında aldım verdimden başka çare yok bence.. yatırım tavsiyesi değildir..

Faizler cazibesini yitirince temettü furyası başlayacaktır, tabi enflasyonunda biraz normallestigini görmek gerek, eğer faizler inecek ise temettü için genelde kararlar son çeyrek geldikten sonra genel kurul ile açıklanıyor ve Mayıs Haziran aylarında dağıtım için kararlar veriliyor daha erken ve geç verenlerde var tabi.
    Yani faizler sürdürebilir olmayacağı üzere paranin akip döneceği yer yine borsa tarafı olur kanımca..
    Yabancılik bir durum olmayacak zaten çoğu şirket geri alım programı uyguluyor, haliyle temettü verirlerse de kendi şirketine kalacak gelecek paralarda.. Gayet iyi şirketler var dünyada kaç ülkede faaliyet gösteren. Dolarla Euro ile kazanıyorlar. Yeterki global piyasalarda normalleşme olsun. Ytd

Bak bunlar olacak diye birsey diyemem yarın ne olacağını kimbilebilir!
    Ben sadece kendimce düşüncelerimi aktarıyorum.

Boş yapınca birileri sonra kızıyor. Hak veriyorum hisseler düşerken insanların tahammül seviyeleri sinirleri geriyor, ekonomik şartlar ya da yaşamsal sıkıntılar bu hepimiz için geçerli.
    Eğer bu sıkıntıları eğlenceye veya düşünmemeye ceviremessek o zaman sıkıntı daha büyür. Sağlık en önemli şey, sevdiklerimiz ve güzel bir nefes! Para gider gelir bir şekilde ama diğer şeyler geri gelmiyor.. ytd

Varsa birşeyler eklemek isteyen, fikri olan ya da yanlış düşünüyorsun diyen, değişik birşeyler söyleyen, tecrübesini aktarmak isteyen! Lütfen yazsın. Bir türlü burada o karşılıklı istisareyi yakalayamadık. 3 yıl doluyor hissenin de performansiyla alakalı gerci çoğu şey. Paylaşın arkadaşlar..Ytd

Sayfa 58-65 arası önemli! Unutmayalım diye not

Sonra demeyin yine goygoy, laylaylom laklak yapıyorsun diye. Boş boş yazıyorsun diye. Forum benim değil hepimizin. Herkes düşüncesini yazsin.. sonra bana kızmayın hisse düşünce, bende aynı gemideyim. Klip atarim boş sayfalara napiyim hadi söylesin birileri.. ytd

Tabi tüm hisseler yukarı gidecek herşey çok iyi diye birşey düşünülmesin, çok yukselmisler var, halka arzlar var bunlar için biraz durum sıkıntılı. Her halka arz edilen için demiyorum. Ama birçoğu sürünmeli zamanlara girer. Çok yipranmislar, acı çekmişler, hüzün yasamislarin zamanı gelecektir..
    Çünkü zaman herşeyin ilacı.. var öyle surunmus şirketler..
    emtialarda faiz indirimi beklentisi ile ekonomide normalleşmeye gidiş açısından, arz talep dengesinde rayına oturacaktır. Yani paranın biraz piyasaya akmasını sağlayacak her faiz indirimi global piyasalarda, bu da iş oluşum ve hareket getirecektir. Musluktaki akan suyun debisine göre!
    Ytd

Gece 80 ziyaretçi gündüz 20 standarti yakaladık sanırsam. Gündüz çalışıyor insanlar bu giren 20 kişi de eski ve emekli tayfası sanırım ... Ytd

Sayfa 65/690 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •