Sayfa 652/992 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662702752 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,209 - 5,216 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    Yoldaşlar,bu konuda bilgisi olan varsa teşekkür ederim.Hoşgeldin faiz oranının bittiği bankada eşimin adına bir hesap açmak ve ondan yararlanmak istiyorum.Vergilendirme vs. gibi bir husus başıma gelebilir mi?
    "İvazsız İntikal" bir araştırın derim.

2.  Alıntı Originally Posted by fanatik59 Yazıyı Oku
    "İvazsız İntikal" bir araştırın derim.
    Evet böyle bir vergilendirme var,ancak uygulanıyor mu,başına gelen oldu mu?Ben hiç duymadım.Burada da hiç okumadım.Ama banka böyle bir bildirimde bulunabilir mi acaba diye bir soru oluştu kafamda.Malum bütün hoşgeldinler bitti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    Evet böyle bir vergilendirme var,ancak uygulanıyor mu,başına gelen oldu mu?Ben hiç duymadım.Burada da hiç okumadım.Ama banka böyle bir bildirimde bulunabilir mi acaba diye bir soru oluştu kafamda.Malum bütün hoşgeldinler bitti.
    Ben iki bankada belirttiğiniz işlemi yaptım, herhangi bir sorun olmadı. Yalnız bankalar parayı çekilmiş gibi gösterdiler; eft yapılmadı.

5.  Alıntı Originally Posted by bartukara Yazıyı Oku
    Ben iki bankada belirttiğiniz işlemi yaptım, herhangi bir sorun olmadı. Yalnız bankalar parayı çekilmiş gibi gösterdiler; eft yapılmadı.
    Eft de olsa hibe etmiyorsun ki sonucta iki ay sonra alacaksin parayi.. esine borc vermissin gibi bir sekilde .

6.  Alıntı Originally Posted by bartukara Yazıyı Oku
    Kilit nokta EFT yapmamak! Hesabı kapatıp başkası adına yeni hesap açmak önemli. Masak sorarsa, mantıklı mazeret söylenmeli.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
     Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    Yoldaşlar,bu konuda bilgisi olan varsa teşekkür ederim.Hoşgeldin faiz oranının bittiği bankada eşimin adına bir hesap açmak ve ondan yararlanmak istiyorum.Vergilendirme vs. gibi bir husus başıma gelebilir mi?
    Para tekrar geri gelirse ciktigi yere sorun olmaz..
    Para esinizin hesabinda kalir ve maliye de bunu gorurse ivazsiz intikal der ve %25 vergi ister anaparadan.
    Her hangi birisine kisa sureli para gonderirsem ben sahsen aciklama bolumune hep "ihtiyactan borc" yazarim eftde..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Para tekrar geri gelirse ciktigi yere sorun olmaz..
    Para esinizin hesabinda kalir ve maliye de bunu gorurse ivazsiz intikal der ve %25 vergi ister anaparadan.
    Her hangi birisine kisa sureli para gonderirsem ben sahsen aciklama bolumune hep "ihtiyactan borc" yazarim eftde..

Syg,
    Eft tehlikeli, açıklamayı masak kontrol ediyor. Hesap kapatıp, eşine yeni hesap açılabilir.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 652/992 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662702752 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •