Sayfa 653/1002 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,217 - 5,224 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK) yapılan düzenlemeyle, bankaların net döviz pozisyonunun öz kaynakları içindeki payına ilişkin üst sınır yüzde 20'den yüzde 5'e çekildi.
    Buna göre, mevcut uygulamada yüzde 20 düzeyinde belirlenmiş olan standart oran yüzde 5'e indirildi. Söz konusu değişiklik, 9 Ocak 2023'ten itibaren yürürlükte olacak.
    https://www.bloomberght.com/bankalar...dirimi-2320853

Yani bir miktar döviz satışı gelecek.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK) yapılan düzenlemeyle, bankaların net döviz pozisyonunun öz kaynakları içindeki payına ilişkin üst sınır yüzde 20'den yüzde 5'e çekildi.
    Buna göre, mevcut uygulamada yüzde 20 düzeyinde belirlenmiş olan standart oran yüzde 5'e indirildi. Söz konusu değişiklik, 9 Ocak 2023'ten itibaren yürürlükte olacak.
    https://www.bloomberght.com/bankalar...dirimi-2320853

Yani bir miktar döviz satışı gelecek.
    Dövize satışı gelip gelmiyeceğini bilemem de,
    Seçime kadar bu borsa yukarı demektir.
    Dövizde aynı kalınlıkta gidecek o zaman.
    Sanıyorum borsa bu yaşına kadar bu kadar çok para kazandırmadı.
    ve de,
    belki 10 sene daha bu kadar para kazandırmıyacak.

3.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    ve de,
    Seçim sonrası tufan olacak herhalde.
    Seçim sonrası tufanını da 2-3 ay önceden satın almaya başlarlarsa son 4 ayımız demekki.

Tufan dediginiz borsa ise secime kadar endeks 10.000 olur ,sonrasinda ekmek kalmaz.bankalar doviz faizini dusuruyor , doviz tutan faizi icin tutmadigi asikar

5.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Varanta bi türlü ısınamadım. Sanki opsiyonun yadan yemiş hali gibi geliyor.
    VİOP İse, aklımdan bile geçirmediğim bir sistem.
    Şunu bütün iştenliğim ile söyleyebilirim.
    Benim zekam bu işten para kazanmaya yetmiyor.
    Şuna da bütün kalbimle inanıyorum.
    Hiç at yarışı oynamadım.
    Viopta değilde
    Sanırım at yarışında bile başarılı olabilirim. VİOP I! I!
    Viop hesabı açtırdım ama hiç kullanmadım, olayı tam olarak anlamadım bile, arbitraj işlemleri ile ilgili konuyu okuyordum oradakileri uygulayayım değişiklik olsun dedim dedim, baktım çok karışık geldi öylece kaldı.

6.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    ve de,
    sanırım yaşınız bana göre oldukça genç... 1999 borsa getirisine bakmanızı öneririm... şu an daha yolun başında BİST... yani henüz çok bir şey kazandırmış değil... endeksin 25000 olacağı bile söyleniyor yabancı girişleriyle 2023 sonunda... o yüzden bu yoruma asla ve asla katılamayacağım...

Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    sanırım yaşınız bana göre oldukça genç... 1999 borsa getirisine bakmanızı öneririm... şu an daha yolun başında BİST... yani henüz çok bir şey kazandırmış değil... endeksin 25000 olacağı bile söyleniyor yabancı girişleriyle 2023 sonunda... o yüzden bu yoruma asla ve asla katılamayacağım...
    konuya ne tarafından baktınız bilmiyorum.3,5 milyon a ulaşmış borsa üyesi var. ayrıca 1999 da küçük yatırımcı "GENEL" olarak soyuldu.
    borsanın kazandırdığı yıllarda özel fonlarda para kazanır. 1997 den beri özel fonların yıllık %100 kazançlı olanı çok nadir aşırı "özel" "özel" fonlarda vardı.
    bu yıl yüzde bin yapan fonlar epey var. olaya birde bu taraftan bakmanız iyi olur

8.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Tufan dediginiz borsa ise secime kadar endeks 10.000 olur ,sonrasinda ekmek kalmaz.bankalar doviz faizini dusuruyor , doviz tutan faizi icin tutmadigi asikar
    Seçim sonrası ciddi bir faiz artışı ve sıkılaşma bekliyorum.
    Böyle bir durum gerçekleşirse borsa aşırı derecede düşmese bile uzun süre git gel yapıp yerinde sayar.
    Bunu tek bozacak şey gerçek yabancının gelmesi olur ki o da zor bence.

Sayfa 653/1002 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •