Onemli Gunler Banner
Sayfa 654/743 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704 ... SonSon
Arama sonucu : 5938 madde; 5,225 - 5,232 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Gereksiz yorumlara cevap vermeyeceğim.
    Sanırım patronun yetkili temsilcisi olsa bu kadar savunanazdı kendisini.

Ya adam hisseleri 11.50 den yatırımcının kafasına vura vura düşürdü.
    Mesela gün sonu tabanda 4 milyon alıcı vardı vermedi. Hatta hatırlarsanız o gün 8.10 dan 9.60 a bir hareket olduğu günden bahsediyorum. Tekrar düşüp 8.38 falan katmıştı
    O gün akşam tahtada 8 li fiyatta 4 milyon alıcı vardı vermedi. Ertesi sabah 7 lerde tabana verdi.

Yani patron seviciliğine gerek yok.

9 fiyatı bile kabul etmemek ve itiraz etmek yasal hakkımız.
    SPK böyle bir karar verirse itiraz ederiz.
    İtirazımızı reddederse idari mahkeme yolu açılır .
    Mahkemede bağımsız değerleme şirketine değerleme yaptırır. Aynı sektör şirketlerinin çarpanlarına bakılır. Pddd Ciro kâr borç analizi yapılır bir değer bulunur.

SPK nın içtihadını da biz yazdık zaten. Fiyat belirleme ile ilgili SPK ya kısıt yok. O maddeyi okursanız gayet ucu açık yetkisi var SPK nın.
    Mesela dd altında belirlenmiş fiyat görmedim ben .

Bankalar da oldu deniliyor ama bankaların çoğu finansal varlık zaten. Bu nedenle finansal şirketlerde DD den iskontolu fiyat belirlenmiş olması çok tuhaf değil.
    Çoğu GYO lar bile DD den iskontolu işlem görüyor .

Neyse herkes kendi işine baksın.
    Herkes kendisine otorite olsun
    daha bu boşyoruma sinrim gecmedi..spknın hangi ictihadını yazdın.sendne once yaznlara bakıyorsun onların dediklerini baska birornek ile ınsanların onune koyuyorsun.son ben bıldım ben bıldım dıyon

fkve pddd ogrenen piyasa adamı olmus.mahkeme aynı sektorun pddd ciro kar analizine bakıp deger bulacaksa borsa niye var ? bırakalım mahkeme bulsun herseyi....ne gunlere kaldık

kusurabakma kardesım ama su formda cok daise yara yorum yapmıyorsun

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Mndrs tahsislisi için en yakın örnek DERHL için verimiş SPK onayıdır .
    Mndrs için 9.20 altında fiyat belirlenmesi SPK nın kendi içtihadına aykırıdır.

DERHL SPK onayı yazısı twitte.
    Dikkatlice okuyunuz

https://twitter.com/borsatrend3/stat...PDMyJM1lg&s=19
    9 Gün önce yazmışım.

3.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    9 Gün önce yazmışım.
    senden once o rkamlı dedionu. oda bos belescıya neyse burada bı mdal var takip edilesibide tarık

Alıntı Originally Posted by Çiçek.Abbas Yazıyı Oku
    daha bu boşyoruma sinrim gecmedi..spknın hangi ictihadını yazdın.sendne once yaznlara bakıyorsun onların dediklerini baska birornek ile ınsanların onune koyuyorsun.son ben bıldım ben bıldım dıyon

fkve pddd ogrenen piyasa adamı olmus.mahkeme aynı sektorun pddd ciro kar analizine bakıp deger bulacaksa borsa niye var ? bırakalım mahkeme bulsun herseyi....ne gunlere kaldık

Seni ilgilendiren kısmı neydi, iki kişi konuşurken anlamadım.

Ne çok patron sevici var.
    Ben daha önce Tarık1234 ün bir çok yorumunu da beğenmişimdir. Ancak daha önce 15 lira fiyat belirlenmeli yazdıktan sonra tam tersi anlama gelecek şekilde yorum yapması bana tuhaf geldi.

Benim yazdıklarımdan olsa olsa patron ve avanesi rahatsız olur.
    Siz niye rahatsız oldunuz anlamadım.

Benim maliyetin 6-7 arasında ve asıl 10.00-11.50 arasında maliyetlenen yatırımcılar adına zorluyorum.
    Patron 11.50 den sonra 20 milyondan fazla hisseyi yatırımcıların kafasına çakmadı mı?
    İyi niyet var mı?

Patrona değil de burada bana saran, seviyesiz üslup kullanan zavallılara daha da cevap vermeyeceğim.

Alıntı Originally Posted by Çiçek.Abbas Yazıyı Oku

Koş patrona haber ver harçlık verir belki
    Son düzenleme : playmaker; 25-05-2023 saat: 16:19.

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

Koş patrona haber ver harçlık verir belki
     Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    SPK böyle bir karar verirse itiraz ederiz.
    İtirazımızı reddederse idari mahkeme yolu açılır .
    Mahkemede bağımsız değerleme şirketine değerleme yaptırır. Aynı sektör şirketlerinin çarpanlarına bakılır. Pddd Ciro kâr borç analizi yapılır bir değer bulunur.
    kardsim marka yatırım holdngin mahkemeye itirazını atmısın. iyi oku orda yatırımcılarmı mahkameye tasıyor yoksa yönetim kurulu mu
    yapma rezil oluyorsun

7. Ben 15 lira fiyat belirlenmeli diye bişey yazmadım tahsisli ile birlikte yada tahsisli zamanında 15 oluruz dedim ikisi çok farklı şeyler , inş olacağız

Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Tahsisliden aldığını en az 1 yıl satamıyorsun fiyat belli değil spk onayladıktan sonra belli olucak tahminim en az 15 tl civarından olur son zamandaki baskı sebebi belli oldu tahsisli her zaman ky yarar para koymadan şirkete 250 milyon nakit girecek seçim vs 15 güne biter hisselerde toparlanır tahsisli olması en az 2 ay alır
    Türkçe biliyoruz en azından.

Yanlış düşünmemişsin neden inkar etme gereği duydun ki?
    Son düzenleme : playmaker; 26-05-2023 saat: 08:59.

Sayfa 654/743 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •