Sayfa 654/657 İlkİlk ... 154554604644652653654655656 ... SonSon
Arama sonucu : 5254 madde; 5,225 - 5,232 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Aklımdaki 2 soru.

Geri alınmış paylar hala eksi bilançosunda.

Birde ortak teşebbüs veya işletmeler kalemi ekside buda Moskova daki alış veriş merkezi olmalı.

Cevabı olanlar yazarmı bunları niye güncellememiştir.YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

2.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Aklımdaki 2 soru.

Geri alınmış paylar hala eksi bilançosunda.

Birde ortak teşebbüs veya işletmeler kalemi ekside buda Moskova daki alış veriş merkezi olmalı.

Cevabı olanlar yazarmı bunları niye güncellememiştir.YTD.
    Hocam sadece tahmin, Rusyadaki devalüasyondan kaynaklı eksi oluşuyor olabilir.
    Bu arada bence Genel kurulun en kritik konusu Bodrum otel açılışı, Yeni otel alımı ve eldeki gayrımenkullerin değerlendirilmesi...
    Bunun dışında ne yapsalar nafile...

3. Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi'nin 2023 yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı 14.05.2024 tarihinde, saat 15.00'te, şirket merkez adresi olan Muallim Naci Cad. No.69 Ortaköy/İstanbul adresinde, T.C. İstanbul Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü'nün 10.05.2024 tarih ve 96680232 sayılı yazılarıyla görevlendirilen Bakanlık Temsilcisi SEDA ÇAYCI AKKALE'nin gözetiminde yapılmıştır.

Toplantıya ait çağrı kanun ve esas sözleşmede öngörüldüğü gibi gündemi de ihtiva edecek şekilde, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nin 19.04.2024 tarih ve 11066 sayılı nüshasında ve şirket merkezinin bulunduğu yerde münteşir Yenigün gazetesinin 19.04.2024 tarih 14238 sayılı nüshasında, Şirketin internet sitesi, Kamuyu Aydınlatma Platformu ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.'nin Elektronik Genel Kurul Sistemi'nde (e-GKS) ilan edilmek suretiyle süresi içinde yapılmıştır.

Hazır bulunanlar listesinin tetkikinde, şirket paylarının 144.900.000,-TL toplam itibari değerinin; toplam itibari değeri 74.978.953,42 TL olan 7.497.895.342 payın temsilen, toplam itibari değeri 1.808.038,69 TL olan 180.803.869 payın asaleten olmak üzere toplantıda temsil edildiği ve böylece gerek kanun ve gerekse esas sözleşmede öngörülen asgari toplantı nisabının mevcut olduğunun anlaşılması üzerine toplantı Yönetim Kurulu Başkanı MEHMET AHKEMOĞLU tarafından, Yönetim Kurulu Üyeleri HARUN HANNE MORENO, BEDRİYE BANU KÖKER ile NESLİHAN TONBUL ve Denetçi Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'yi temsilen MERVE MORAY'ın toplantıda hazır bulunduğu belirtilerek fiziki ve elektronik ortamda aynı anda açılarak gündemin görüşülmesine geçilmiştir.

1. Saygı duruşunda bulunuldu.

2. Toplantı Başkanlığına MEHMET AHKEMOĞLU'nun seçilmesine oybirliği ile karar verildi. Toplantı Başkanı; Oy Toplama Memurluğu'na ZÜMRÜT DİLEK ELMAS'ı, Tutanak Yazmanlığı'na SERHAN BEKİR BEK'i ve Elektronik Genel Kurul Sistemini kullanmak üzere sertifika sahibi olan Şirket çalışanı FATMA ACAR'ı görevlendirmiştir.

Tevdi eden temsilcilerinin 747.355,-TL itibari değerli payları temsil ettikleri toplantı başkanı tarafından Genel Kurul'a açıklanmıştır.

Gündem maddeleri Genel Kurul'a okunmuş ve gündem maddelerinin sırasının değiştirilmesi ile ilgili bir öneri olmadığı için gündem maddelerinin görüşülmesine ilan edildiği sırada devam edilmiştir.

3. Genel Kurul tutanaklarının imzalanması için Toplantı Başkanlığı'na yetki verilmesine oybirliğiyle karar verildi.

4. HAMİ ÖZÇELİK ÇATALOĞLU'nun vefatı üzerine boşalan Yönetim Kurulu Üyeliği'ne Türk Ticaret Kanunu'nun 363. maddesi uyarınca seçilmiş bulunan NESLİHAN TONBUL'un asaletinin tasdiki oybirliğiyle kabul edildi.

5. Yönetim Kurulu Yıllık Faaliyet Raporu, Yönetim Kurulu üyeleri tarafından, Denetçi Raporu ise Denetçi Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'yi temsilen MERVE MORAY tarafından okundu, Bağımsız Denetleme Kuruluşu raporunun da okunmasından sonra müzakereye açıldı. Fiziki ortamda hissedarlarımızdan Kamer Külek, söz alarak; Attaş Alarko'nun Fethiye Hillside Beach Club Tatil Köyü işletmesinden brüt ne kadar kar ettiğini, Attaş Alarko ile kira düzenlemesi yapılıp yapılmayacağını, Fethiye Hillside Beach Club Tatil Köyü işletmesinden ne kadar kira beklentisi olduğunu sordu. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Harun Hanne Moreno, kiralama hususunda bilgi verdi, faaliyet raporunda detayları açıklandığı üzere kira gelirinin Attaş Alarko'dan tahsil edildiğini, Bodrum'daki işletmede de Fethiye'deki proje ile benzer değerlendirme ve çalışmaların yapılabileceği hususunda bilgi verdi. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ahkemoğlu, 2023 yılı için yapılan değerlemelerine göre kira gelirinin rayiçlerin altında olmadığını açıkladı.

Fiziki ortamda hissedarlarımızdan Necmi Artar, söz alarak kira getirisinin düşük olduğunu belirtti.

6. 2023 yılı Finansal Durum Tablosu ve Kapsamlı Gelir Tablosu okundu. Müzakereye açıldı. Söz alan olmadı. Yapılan oylama sonucunda 2023 yılı Finansal Durum Tablosu ve Kapsamlı Gelir Tablosu oybirliği ile kabul ve tasdik edildi. Fiziki ortamda hissedarlarımızdan Kamer Külek, peşin ödenmiş giderlere ilişkin olarak ayrılan avans karşılığının neden yüksek olduğunu ve neleri kapsadığını, 2024 yılında bu tutarın hangi seviyede olmasının öngörüldüğünü sordu. Hissedarın soruları üzerine Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ahkemoğlu, verilen avansların Bodrum yatırımı ile ilgili olduğu hususunda bilgi verdi. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Harun Hanne Moreno, yapılacak harcamaların yaklaşık %10-15'i arasında bir avans verilebileceğini söyledi.

7. 2023 yılı faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu üyeleri, yapılan oylama sonucunda hissedarların oybirliğiyle ayrı ayrı ibra edildiler. Yönetim Kurulu üyeleri kendi ibralarında oy kullanmadılar.

8. 2023 yılında çeşitli dernek ve vakıflara yapılmış olan bağışların tutarının 2.616.661,-TL olduğu Yönetim Kurulu tarafından açıklandı.

Toplantı Başkanı gündemin bu maddesinin bilgi amaçlı olduğunu ve oylanmayacağını bildirdi.

9. 2024 yılında yapılacak bağışların sınırı konusu müzakereye açıldı. Söz alan olmadı. Verilen yazılı önerge doğrultusunda, 10.000.000,-TL olmasına 747.355,-TL red oyuna karşılık 76.039.637,112 TL kabul oyu ile oyçokluğu ile karar verildi.

10. Şirketimizin 3. kişiler lehine vermiş olduğu teminat, rehin, ipotek ve kefaletler hakkında Yönetim Kurulu tarafından bilgi verildi. Toplantı Başkanı gündemin bu maddesinin bilgi amaçlı olduğunu ve oylanmayacağını bildirdi.

11. Şirket Esas Sözleşmesinin (6) ncı maddesinin tadiline ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu'nun 19.01.2024 tarih, E-12233903-340.08-48339 sayılı izin yazısı ve T.C. Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün 05.02.2024 tarih, E-50035491-431.02-00093642608 sayılı izin yazıları ve izin yazıları eki esas sözleşme tadil metninde yer alan maddenin eski ve yeni şekilleri verilen önerge doğrultusunda 747.355,-TL red oyuna karşılık 76.039.637,112 TL kabul oyu ile oyçokluğu ile okundu sayılarak,

Yapılan müzakere ve oylama sonucunda şirket esas sözleşmesinin (6) ncı maddesinin aynen Sermaye Piyasası Kurulu'nun ve T.C. Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün yukarıda belirtilen izin yazıları eki olan ve işbu toplantı tutanağına ekli tadil metninde yazılı olduğu şekilde tadiline ve bu kapsamda yeni şeklinin kabulüne 747.355,-TL red oyuna karşılık 76.039.637,112 TL kabul oyu ile oyçokluğu ile karar verildi. (Ek-1)

12. Kâr dağıtımı ile ilgili Yönetim Kurulunun teklifi okundu. Yönetim Kurulu faaliyet raporunda önerildiği üzere ve verilen önerge doğrultusunda;

• Şirketimizin 2023 yılına ait finansal tablolarında yer alan dönem karı 1.289.382.689 TL olup Sermaye Piyasası Mevzuatı, Şirket Esas Sözleşmesi ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca 16.100.000 TL birinci tertip genel kanuni yedek akçe ayrılmasına,

• Yıl içinde yapılan 2.616.661 TL tutarındaki bağışlar eklenmiş 1.275.899.350 TL net dağıtılabilir dönem kârının, 152.145.000 TL tutarındaki kısmının ortaklara kar payı olarak dağıtılmasına,

• Kar dağıtımının 7.245.000 TL tutarındaki kısmının nakit olarak, 144.900.000 TL tutarındaki kısmının ise sermayeye eklenmek suretiyle bedelsiz pay verilmesi şeklinde gerçekleştirilmesine,

• Kalan tutarın olağanüstü yedek akçelere eklenmesine,

• Nakit kâr payı dağıtımına 03 Haziran 2024 tarihinde başlanmasına,

oybirliğiyle karar verildi.

4. Teşekkürler eliot.

5.  Alıntı Originally Posted by selcukylm Yazıyı Oku
    Teşekkürler eliot.
    bi şey değil sayın selçukylm çok yazmıyoruz ama takib ediyoruz bol kazançlarınız olsun

6.  Alıntı Originally Posted by eliot Yazıyı Oku
    bi şey değil sayın selçukylm çok yazmıyoruz ama takib ediyoruz bol kazançlarınız olsun
    Evet, var böyle bir kitle. Çalı arkasında kök salan çınarlar gibi
    Emeğinize sağlık.

7. Günaydın arkadaşlar 2024 3 aylık 132.525.475 tl gelmiş geçen yıl ilk 3 ay yanılmıyorsam 48 milyondu
    Hayırlı olsun güzel şeylerin başlangıcı olur umarım

8. Şirket hisseyi baltalamak için elinden geleni yaptı. GYO sektörü açısından negatif rüzgâr da arkaya alındı. Rüzgar dönmeden rahat vermeyecekler.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

Sayfa 654/657 İlkİlk ... 154554604644652653654655656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •