Sayfa 658/948 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon
Arama sonucu : 7579 madde; 5,257 - 5,264 arası.

Konu: ERCB - Erciyas Çelik Boru

1.  Alıntı Originally Posted by 6 His Yazıyı Oku
    Kıvranmasının sebebini yakında anlarız...

Bugünkü işlemler..

15 gündür assa kivirdi 15 günde yukarı kivirsa iyi olacak

GM 5 d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 3'lerden alıp da buralardan satanlara helal olsun vallahi.

Gözüne far tutulan tavşan gibi bakıyorum olup bitenlere )
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer..Afrika özdeyişi

3.  Alıntı Originally Posted by Aydınefesi Yazıyı Oku
    3'lerden alıp da buralardan satanlara helal olsun vallahi.

Gözüne far tutulan tavşan gibi bakıyorum olup bitenlere )
    Kardeş ne yapsın millet, valla bana öyle geliyorki kağıt bu hızla 1-2 haftaya kadar 1 e düşecek. Ben geçen hafta satış emri hazırladım 2,60 tan satcaktım tam 2 dkk elim enter tuşundaydı, vazgeçtim. Keşke satsaydım. Ama görünen o ki kağıt dipsiz kuyu gibi.

4. Şirket sağlam değilki aşağıdan mal alıp ortalama düşüresin ve bekleyesin, zamanla yükselir diyemiyorsun, kendi şahsıma böyle bir işlem yapmaya korkuyorum. Satacam hisseyi 5000 tl kadar zarardayım. Ne bileyim şaştık kaldık.

Alıntı Originally Posted by -Taha Yazıyı Oku
    Şirket sağlam değilki aşağıdan mal alıp ortalama düşüresin ve bekleyesin, zamanla yükselir diyemiyorsun, kendi şahsıma böyle bir işlem yapmaya korkuyorum. Satacam hisseyi 5000 tl kadar zarardayım. Ne bileyim şaştık kaldık.
    Haklısın ne olacagı belırsız şu bırlesme olayı çözulemedı gıttı tepkı yukselısı falan yaptıgıda yok inş toparlanır

6.  Alıntı Originally Posted by lokasyon Yazıyı Oku
    Haklısın ne olacagı belırsız şu bırlesme olayı çözulemedı gıttı tepkı yukselısı falan yaptıgıda yok inş toparlanır
    Ya insan ümitvar olamıyor, işin kötü tarafı bu. Bundan yıllar önce Dgate aldım ilk halka arzından sonra. Kağıt 3,50 ile halka arz edildi ve kağıt soluksuz 8 tl oldu. neyse hisse dönmeye başladı ve ben 5 tl fiyattan aldım bir miktar, o düştü 4 tl ye ben yine aldım, düştü 3 tl ye yine aldım ve son hisse alışını 1,99 yaptım. Hisse biraz dinlendikten sonra yükselmeye başladı ve epey bir karla çıktım. Bunu aynen yaşadım yemin ederim. Ama bu hisse de 1000 lot alıp (param ancak bu kadarına yetiyor, tamamen hissede yakalandım başka da hisselerim var) az da olsa ortala düşürmeyi düşünüyorum ama korkuyorum, çokta mantıklı gelmiyor. Hisse zerre ümit vermiyor. şelale gibi hergün düşüyor.

7. Evet arkadaşlar bir algı operasyonu nasıl yapılır hangi argumanlar arka arkaya nasıl kullanılır en güzel örneklerini söze göstermek isterim takip eden arkadaşlar hissenin yaklaşık 20 günlük serüveninde kimler tarafından alım satım da zarar yazılarak nasıl bu seviyelere getirildiğini açık bir şekilde görmüştür sanırım dün borsa gündem de çıkan haberi bir değerlendirelim ve ve herhalde hisseye vurulmak istenen son darbeninde basın aracılığıyla yapıldığını bir görelim ;

Haber başlığımız;
    OZBAL: TTK 376 tehlikesi (Algı 1 : Bu başlığa verilecek ilk yatırımcı tepkisi hemen sat kurtul olmuştur. )

Bakalım haber içeriği başlığı;
    Özbal Boru'nun özsermayesinin erimesi nedeniyle yaptırdığı değerleme sonucu sonrasında hisse düşüşe geçti (Algı 2 : Hisseyi takip eden arkadaşlar SPK tarafından bu uyarının yaklaşık 1 yıl önce yapıldığını o zaman Erciyasın uyarıya cevap verdiğini ve SPK nın birleşme işleminin takip edileceğini ve birleşme sürecine göre karar verileceğini söylediğini KAP haberlerinden takip edebilir yani bu olay yeni bir dirim değil şirketin KAP a yapmış olduğu bildiriminde birleşme sürecinde sanırım yeni değerleme için alınmış bir karar olması gerekirdi)

Haydi birde haberin içeriğine bakalım ;

Özbal Boru hissesi düşüşte. Şirketin özsermayesinin eksiye düşmesi nedeniyle yapılan değerlemede, şirketin alacaklarının bulunması ve gayrimenkullerinin yeterli durumda olması sonucu Türk Ticaret Kanunu 376'ncı maddesine göre tedbir alınmaması gerektiği ortaya çıktı. (Algı 3 : sen başlığa resmen bu şirket batmış deyin sonrada yuvarlak cümlelerle ilk okunuşta tam olarak ne denilmek istendiği cümlelerle akıl bulandır.)

ve haberin devamı:

Ancak bu gelişmenin ortaya çıkması hisseye satış getirdi. Özbal Boru hissesi saat 10:28 itibariyle yüzde 5.37 oranında düşüşle 2.29 lira seviyesinde işlem görüyor. (Algı 4 : Sanki bu gelişme hisseye satış getirmiş bilinen birşeyin ısıtılıp gündeme getirilmesi nasıl satış getirir bide şirket tarafından yapılan bildirimin aslında iyi olması nasılda hisseye satış getirir karar sizin )

ve son darbe (Algı 5 : Sanki şirkete TTK 376 madde uygulanacak gibi büyük puntolarla yazılan başlık)

TTK 376'NCI MADDESİ NEYİ EMREDİYOR?

Burdan bu yazıyı kaleme almak için kimlerden ve nasıl emir almışsa bilmem ama saygıdeğer arkadaşımıza burdan bir iki şey söylemek isterim:

1- Arkadaşımız nedense lütfedip hisseyi bir şöyle alıcı gözüyle incelememiş incelemiş olsa hissenin hangi aşamada olduğunu yaklaşık 20 gündür düşüşün kimler tarafından nasıl yapıldığını bilirdi eğer haber yapacaksan bu hisse üzerinde Merill yatırm şirketinin hisseyi yukardan alıp sonra zararına aşagıdan satış şaparak hisse üzerinde manipilasyon yaptığını yazabilirdin buna ben dahil kimse ses çıkarmazdı sanırım.

2- Arkadaşımız Özbal ın bu duruma dün düşmediğini bundan yaklaşık bir yıl önce bu karaların SPK tarafından alındığını ve birleşme için (Pardon arkadaşımız bilmiyor sanırım onuda açık yazayım bu şirket ülkenin sayılı boru şirketlerinden Erciyas Holding tarafından %51 hissesi alınmış ayrıca Özbalın ortak olduğu RC şirketine Erciyaz tarafından alacaklarından dolayı sonradan alınmıştır) bu kararın bekletildiği birleşme sonucuna göre SPK tarafından işlemlerin takip edileceği belirtilmiştir bir zahmet eski kap haberlerini bir okusaydın be arkadaşım bu kadar gülünç duruma düşmeseydin.

3 Keşke bu oyunda bir figüran olmasaydın be arkadaşım şimdi bu senin haberin doğrultusunda zararına satış yapan arkadaşların ahını almak yakışmadı sana

NOT : Burda borsa Gündem Sitesinin yazısı ele alınmış mavi yazılı algı kısımları ve yorumlar bana aittir
    Son düzenleme : zamanadurdemek; 26-09-2017 saat: 11:15.

8.  Alıntı Originally Posted by zamanadurdemek Yazıyı Oku
    Evet arkadaşlar bir algı operasyonu nasıl yapılır hangi argumanlar arka arkaya nasıl kullanılır en güzel örneklerini söze göstermek isterim takip eden arkadaşlar hissenin yaklaşık 20 günlük serüveninde kimler tarafından alım satım da zarar yazılarak nasıl bu seviyelere getirildiğini açık bir şekilde görmüştür sanırım dün borsa gündem de çıkan haberi bir değerlendirelim ve ve herhalde hisseye vurulmak istenen son darbeninde basın aracılığıyla yapıldığını bir görelim ;

Haber başlığımız;
    OZBAL: TTK 376 tehlikesi (Algı 1 : Bu başlığa verilecek ilk yatırımcı tepkisi hemen sat kurtul olmuştur. )

Bakalım haber içeriği başlığı;
    Özbal Boru'nun özsermayesinin erimesi nedeniyle yaptırdığı değerleme sonucu sonrasında hisse düşüşe geçti (Algı 2 : Hisseyi takip eden arkadaşlar SPK tarafından bu uyarının yaklaşık 1 yıl önce yapıldığını o zaman Erciyasın uyarıya cevap verdiğini ve SPK nın birleşme işleminin takip edileceğini ve birleşme sürecine göre karar verileceğini söylediğini KAP haberlerinden takip edebilir yani bu olay yeni bir dirim değil şirketin KAP a yapmış olduğu bildiriminde birleşme sürecinde sanırım yeni değerleme için alınmış bir karar olması gerekirdi)

Haydi birde haberin içeriğine bakalım ;

Özbal Boru hissesi düşüşte. Şirketin özsermayesinin eksiye düşmesi nedeniyle yapılan değerlemede, şirketin alacaklarının bulunması ve gayrimenkullerinin yeterli durumda olması sonucu Türk Ticaret Kanunu 376'ncı maddesine göre tedbir alınmaması gerektiği ortaya çıktı. (Algı 3 : sen başlığa resmen bu şirket batmış deyin sonrada yuvarlak cümlelerle ilk okunuşta tam olarak ne denilmek istendiği cümlelerle akıl bulandır.)

ve haberin devamı:

Ancak bu gelişmenin ortaya çıkması hisseye satış getirdi. Özbal Boru hissesi saat 10:28 itibariyle yüzde 5.37 oranında düşüşle 2.29 lira seviyesinde işlem görüyor. (Algı 4 : Sanki bu gelişme hisseye satış getirmiş bilinen birşeyin ısıtılıp gündeme getirilmesi nasıl satış getirir bide şirket tarafından yapılan bildirimin aslında iyi olması nasılda hisseye satış getirir karar sizin )

ve son darbe (Algı 5 : Sanki şirkete TTK 376 madde uygulanacak gibi büyük puntolarla yazılan başlık)

TTK 376'NCI MADDESİ NEYİ EMREDİYOR?

Burdan bu yazıyı kaleme almak için kimlerden ve nasıl emir almışsa bilmem ama saygıdeğer arkadaşımıza burdan bir iki şey söylemek isterim:

1- Arkadaşımız nedense lütfedip hisseyi bir şöyle alıcı gözüyle incelememiş incelemiş olsa hissenin hangi aşamada olduğunu yaklaşık 20 gündür düşüşün kimler tarafından nasıl yapıldığını bilirdi eğer haber yapacaksan bu hisse üzerinde Merill yatırm şirketinin hisseyi yukardan alıp sonra zararına aşagıdan satış şaparak hisse üzerinde manipilasyon yaptığını yazabilirdin buna ben dahil kimse ses çıkarmazdı sanırım.

2- Arkadaşımız Özbal ın bu duruma dün düşmediğini bundan yaklaşık bir yıl önce bu karaların SPK tarafından alındığını ve birleşme için (Pardon arkadaşımız bilmiyor sanırım onuda açık yazayım bu şirket ülkenin sayılı boru şirketlerinden Erciyas Holding tarafından %51 hissesi alınmış ayrıca Özbalın ortak olduğu RC şirketine Erciyaz tarafından alacaklarından dolayı sonradan alınmıştır) bu kararın bekletildiği birleşme sonucuna göre SPK tarafından işlemlerin takip edileceği belirtilmiştir bir zahmet eski kap haberlerini bir okusaydın be arkadaşım bu kadar gülünç duruma düşmeseydin.

3 Keşke bu oyunda bir figüran olmasaydın be arkadaşım şimdi bu senin haberin doğrultusunda zararına satış yapan arkadaşların ahını almak yakışmadı sana
    Emeğine sağlık güzel yazı

GT-N7100 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 658/948 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •