Sayfa 658/1000 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 5,257 - 5,264 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Acc %0.3955
    Mac %1.4373
    Aıs. %0.01
    Bu aıs neden düşer anlamak zor gerçekten

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    FID'te tahminen %0.4-0.5 gibi gelecek FID'de hisse oranı %50 gibi ve ayrıca altın ve ETF'de var işin içinde kafa karıştırır üstadım
    gerçekten de esrarengiz bir fonmuş. %1,8625 getirmiş. anlaşılan çeşit bol ve webster üstat boşuna almamış bunu.

3.  Alıntı Originally Posted by Baybars10 Yazıyı Oku
    Bu aıs neden düşer anlamak zor gerçekten
    bir bakarsın ummadık zamanda gazlar, sonra alırsın geri vitese takar falan. bir de yfv ve ais dışındaki kira sertifikası fonları zaten cacık. neden onlar bu haldeyken bu iki fon farklı? onu da çözemiyorum. getirilerin neden bu kadar farklılık gösterdiğini de anlayamıyorum. piyasasını çözemediğim bir fonu da almıyorum. üç defa aldım.. ne zaman aldıysam eksiye düştü.

4. tcd %0,8973
    para girişi tam gaz, 150 milyona dayanmış. sadece burada değil, acc mac gibi fonlarda da para girişi son hızıyla devam ediyor.

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Son iki ayda kayboldu dediğiniz fon 2 ayda %12 getirmiş üstadım. Diğer fonlara bakarsanız getirilerinin büyük kısmını 2 ayda yapmış. ACC ise istikrarlı bir getiri elde etmiş
    fonların efendisi hiç yanlış tesbit yapar mı? tabi ki yapmaz, çünkü günlük ve haftalık düşünmez. size sonuna kadar katılıyorum. belirttiğiniz gibi acc'de getiri az gibi görünse de istikrar var. bir çok fonun 6 aylık getirisiyle yıllık getirisi aynı gibi. acc'de ise aylıktan yıllığa kadar getiriler, düzenli şekilde artıyor. bir de diğer fonlardaki birkaç aylık getirilerin fazla olmasının nedeni, içlerinde bulundurdukları orta sekmentteki hisselerin ortalama yüzde 50 ile 50 arası pirimlenmesinden kaynaklandı. bu durum, her zaman böyle olmayabilir. daha önceleri de yazdığım gibi acc alırken ppf'lerin üç katı, yani ortalama aylık yüzde üç getirse yeterli diye düşündüm ve kendimi daha fazla beklentiye sokmadım. bu yüzden rahatım. her ayın ilk gününde aylık getirisine bakacağım. yüzde üçün altına düşmedikçe yola devam diyeceğim.

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    gerçekten de esrarengiz bir fonmuş. %1,8625 getirmiş. anlaşılan çeşit bol ve webster üstat boşuna almamış bunu.
    Hayrani ustadim
    Fon bunyesinde altin da barindiriyor
    Dolar kiprasiyor
    Olasi altin cikisinda bu fon yeni tcd olacaktir diye dusunuyorum.ytd

50k acc cikis yapiliyor.persembe gunu fid alinacaktir. Ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Hayrani ustadim
    Fon bunyesinde altin da barindiriyor
    Dolar kiprasiyor
    Olasi altin cikisinda bu fon yeni tcd olacaktir diye dusunuyorum.ytd
    altın oranı fazlaysa olası tersliklerde güzel bir dengeleme sağlar ve dediğiniz gibi ikinci bir tcd'cik olur. ben de düşünüyorum bunu. ufaktan almaya başlasam iyi olur

Sayfa 658/1000 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •