Onemli Gunler Banner
Sayfa 66/342 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 521 - 528 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

Şirketin borsadan çıkarılmasına SPK tarafından karar verilmesi durumunda, hisse sahiplerinin önünde 2 seçim vardır:
    1) Bu hisseler borsada işlem göremeyeceğinden 3 yıl boyunca belirlenen fiyattan ellerindeki hisse senetlerini iade ederek paralarını alabileceklerdir.
    2) Şirket Borsa Kotundan çıkınca, artık SPK denetimi de söz konusu olmayacaktır.
    Fakat isteyen ortağın hisse senedini satmama hakkı vardır. Bu durumda Türk Ticaret Kanunu hükümleri kapsamında şirketteki ortaklık payını (ne kadar küçük olur ise olsun) devam ettirir.
    İsteyen ortak kalacak

Prof. Dr. Ünal Tekinalp hocaya sordum: Borsadan çıkmak isteyen bir şirketin ortakları fiyatı beğenmedikleri için veya ortaklıktan çıkmak istemedikleri için şirketin hisse senedini satmazlar ise ne olur?
    Hoca dedi ki, “Hiçbir şirket ortağını zor ile ortaklıktan çıkaramaz. Ortakların isimleri ve hisse senedi miktarları Merkezi Kayıt Bürosu’nda kayıtlı. Bu nedenle ortakların sayısı ve isimleri belli. Ortaklıktan çıkmak istemeyenlerin ortaklıkları, Türk Ticaret Kanunu kapsamında devam eder. Küçük hisse senedi sahibi, halka açık olmayan şirketin ortağı durumunda Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre şirketin kâr dağıtımından yararlanır.”
    Konu güncel. Borsa’nın saygınlığı ve de küçük yatırımcının menfaati ile ilgili. Uygulama yeni bir uygulama. SPK’nın derdi, kanunu uygulamak ve başka ülkelerdekine benzer şekilde isteyen şirketlere borsadan çıkma imkânını tanımak. Küçük yatırımcının derdi haklarının SPK tarafından korunması.

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/hab...-yapacak/3863/

2017 yılı sonuna kadar %97 2018 yılında ise %98 toplamadı lazım 1080 bin lot dışarda ilken kottan cıkamaz

3. Hisse bu fiyatlardayken Kottan çıkmak çok zor, kimse vermez bu fiyattan, veren verdi zaten, fiyatı yukarılara çekerlerse 10-12 TL.gibi fiyatlara gelirse işleri kolaylaşır,

4. Bugün global 13 küsur bin lot mal aldı, acaba CB ve güruhumu? CB ise Yarın kap' a haberi düşer,

5. 5,25 TL.den mal gelsin diye bekliyorlar, biz anlatamıyoruz galiba, bu fiyatlardan size mal yok arkadaş, anca nal toplarsınız🙃

6. Tek lot satmadım, satmamda, burada ben ve kalanlar bu fiyatlara razı olmayanlardır, hala bokunu deşen tavuk gibi bunlar, birşeyler çıkarmı acaba bu fiyatlardan diye 5,20-5,25 aralığında eşeliyorlar,

Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Tek lot satmadım, satmamda, burada ben ve kalanlar bu fiyatlara razı olmayanlardır, hala bokunu deşen tavuk gibi bunlar, birşeyler çıkarmı acaba bu fiyatlardan diye 5,20-5,25 aralığında eşeliyorlar,
    Bu seviyelerden tek lot satmam...satacağıma daha once yazdıgım uzere turgeve bagıslarım...bugune kadar cb bn ugrastırdı bundan sonra o ugrassın amk....kucuk hesaplar pesinde kosan buyuk işler yapamayan adamlardır demiş Eflatun...vizyonu wc temizlemekten oteye gtmeyen cb nin yerine baskası olaydı yemin ediyorum sirket bu seviyenın 2 katıydı (sirket ederi, ciro uluslararaası tanınırlık vs)
    turkishbulls sitesi hisse için al tavsiyesi vermiş bu hafta 5.5 ları zorlayabilir hacimsiz olarak...
    bugun hisse aldırdıgım 4 kişiyle telefonda konustum tek lot satmayın dedim...yoksa ardından baka- kalırsınız diye uyarı cektim...açıkca lot sayısı yazmakta cekince gormuyorum 4 arkadasla birlikte benm toplamım 125 K lota yakın...aman beyler 1080 K lotun altına inmeyelim yeter...
    ytd...ytd

8. Bilgiler araştırmaya yönelik olup al,sat ya da tut tavsiyeleri içermez...

Sayfa 66/342 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •