Sayfa 661/1000 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 5,281 - 5,288 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Artık bu işler olağan her gün her sektörde duyacağız alışalım. Ben hala memleketi bu hale getiren beton ekonomisinin` ağababa` larından bir batış haberi duymadım bana bu tuhaf geliyor.
    Onlarla ilgili 1 sene öncesinden bazı düzenlemeler yapıldı. Örneğin bankaların ellerine geçen gayrimenkulerin bir kısmı sermaye benzeri varlık olarak gösterilebilecek. Bunun gibi bazı detaylar ile bankalara ek yük bindirme pahasına betoncuların klasik anlamda konkordato sürecine girmeleri zorlaştırıldı. İşin basit anlatımı ellerindeki bazı gayrimenkulleri bankalara bıraktıklarında bu eski düzenlemeye göre bankanın sermayesini daha fazla zorluyordu, şimdi yeni düzenleme ile daha az zorluyor. Bu nedenle likit olmasalar bile kanunen likidite sıkışıklığına girmemişler gibi muhasebesel olarak işlem yapabiliyorlar. Konu biraz ikirçikli ama betondan özellikle büyüklerden çok fazla konkordato haberi almamamızın nedenini bu teknik düzenlemelere bağlıyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Onlarla ilgili 1 sene öncesinden bazı düzenlemeler yapıldı. Örneğin bankaların ellerine geçen gayrimenkulerin bir kısmı sermaye benzeri varlık olarak gösterilebilecek. Bunun gibi bazı detaylar ile bankalara ek yük bindirme pahasına betoncuların klasik anlamda konkordato sürecine girmeleri zorlaştırıldı. İşin basit anlatımı ellerindeki bazı gayrimenkulleri bankalara bıraktıklarında bu eski düzenlemeye göre bankanın sermayesini daha fazla zorluyordu, şimdi yeni düzenleme ile daha az zorluyor. Bu nedenle likit olmasalar bile kanunen likidite sıkışıklığına girmemişler gibi muhasebesel olarak işlem yapabiliyorlar. Konu biraz ikirçikli ama betondan özellikle büyüklerden çok fazla konkordato haberi almamamızın nedenini bu teknik düzenlemelere bağlıyorum.
    İyide hala sürüsüne beton var bu AĞABABALARIN ellerinde satılmayı bekleyen. Bütün betonları da bankaya ittiremezler ki !

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    İyide hala sürüsüne beton var bu AĞABABALARIN ellerinde satılmayı bekleyen. Bütün betonları da bankaya ittiremezler ki !
    0.98 i incelerseniz ara ödeme filan zaten 2 3 ay önceki satış fiyatından çokta farklı fiyatlar çıkmıyor ki. Şişen fiyatın gazı alınıp millete cazip gösterip iteleme operasyonu. Evlerin fiyatları zaten maliyetlerine göre ittirmeliydi🤣🤣🤣🤣

SM-C9000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gelecek gece alınan yol gibidir. Yol aldıkça aydınlanır. (T2)
    Buradaki paylaşımlarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kendime faydam yok.

4. 80 lerde 20 25 yıl çalışıp emekli olan normal biri bir ev alabiliyordu. Şimdi sülalesi aynı anda emekli olup bir evde yaşamaya razı olması gerek.

SM-C9000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gelecek gece alınan yol gibidir. Yol aldıkça aydınlanır. (T2)
    Buradaki paylaşımlarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kendime faydam yok.

Arkadaşlar sanırım suryapı işlem tamam.En büyük inşaatı büyük fikir falan vardı ya,yapı bitti harç paydos demişler gibi.Gibi lafını hukuki açıdan zor durumda kalmıyayım diye ekledim,anladınız siz onu.

doların hareketi çok belli etmiyor brunsonın akibetini (belki de etkisi piyasalar üzerinde fazla olmayacak).

normalde, bırakılmama haberi önceden alanlar olursa doların hazırlık olarak bu akşamdan itibaren yükselmesi olasıdır.

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Artık bu işler olağan her gün her sektörde duyacağız alışalım. Ben hala memleketi bu hale getiren beton ekonomisinin` ağababa` larından bir batış haberi duymadım bana bu tuhaf geliyor.
    Çok yakında duyarsınız.

8. Dolardaki brunson fake hareketi olabilir mi ? 🙂

Sayfa 661/1000 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •