Sayfa 661/973 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon
Arama sonucu : 7779 madde; 5,281 - 5,288 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,127
    Tat Gıda’nın, virüsün etkisiyle Nisan ayının tamamı ve Mayıs ayının ilk yarısında devam eden talebin katkısıyla güçlü sonuçlar açıklayacağını düşünüyoruz.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Perakende: Covid-19 etkisiyle stoklamaların yapıldığı ilk çeyreğe görece, ikinci çeyreğin bir kısmında talepte görülen normalleşmeye rağmen Bim’in 2Ç20’de ilk çeyrekte olduğu gibi güçlü sonuçlar açıklamasını bekiyoruz. Covid-19 ve Ramazan ayının etkisiyle, yıllık %36,6’lık ciro büyümesi ile 13.998 mn TL satış geliri kaydetmesini bekliyoruz. Her ne kadar fiziki mağaza trafik verilerinde alınan önlemler nedeniyle daralma söz konusu olsa da ortalama sepet büyüklüğündeki güçlü artış sayesinde benzer mağaza büyümelerinin olumlu etkileneceğini düşünüyoruz. Covid 19 kaynaklı ilave giderler marjlar üzerinde baskı unsuru olsa da, 2Ç20’de %8,3 FAVÖK marjı ve yıllık %48,7 net kar büyümesi bekliyoruz. Migros’un geçen yılın yüksek bazına rağmen, Covid-19 etkisiyle artan talepten yaygın satış ağı ve e-ticaret satış kanallarına yoğunlaşması sayesinde fayda sağladığını ve ev içi tüketimdeki artışın katkısıyla, yıllık %31,5 artışla 7.640 mn TL ciro, yıllık %11,5 artışla 621 mn TL FAVÖK ve %8,1 FAVÖK marjı açıklamasını öngörüyoruz. Net kar tarafında ise, şirketin EUR açık pozisyonu nedeniyle kur farkı gideri kaydederek, 36 mn TL net zarar açıklayacağını öngörüyoruz.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Yukarıdaki yazılar Halk yatırımın parekende gurubu ve Tat gıda ile ilgili açıklamalardır.
    P.Süt de gıda gurubunda oldugundan aynı beklentilerin bunda olması gerektiğinden yazdım. / ytd..

2. Ulan karaktersüz kağıt bi konya çimento kadardamı ederin yok. Adamlar bile tavan.
    Fani dünyanın sefası bir kuru kavga imiş, gerçeğiyle insan olmak her şeyden âlâ imiş.

3. Pınar gurubu iyi bilanço beklentisi ile orta sahada top çevirip duruyor.Birgun Tat gidaya birgün Ulu un a takılıyor...Sıra kendilerinde olması lazım..bayrama 3/4 gün kaldı.Bayram sonrası nekadar et ürünü ne kadar süt ürünü satıldı gorecegiz.iyi haftasonlari.

4. Borsa İstanbul, Kapital Yatırım Holding (KPHOL) hisselerinin 27 Temmuz'da borsa kotundan çıkarılacağını açıkladı

Konuyla ilgili Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada, payları Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören Kapital Yatırım Holding'in (KPHOL) ve iştirakinin finansal ve faaliyet durumları nedeniyle, 31 Aralık 2019 tarihli bilançosuna ilişkin bağımsız denetçi görüşü de dikkate alınarak, KPHOL hisselerinin 27 Temmuz 2020 tarihinden itibaren borsa kotundan çıkarılmasına karar verildiği ifade edildi.

Gözaltı pazarında ( Diğer adı , yakın izleme pazarı ) , hissesi olanların dikkatine....
    Bu pazardaki , sakat hisseler , birer birer kot dışına atılıyor. Hisse alırken , bin düşünüp , bir almak gerekiyor.
    Haber , cuma günü , seans kapandıktan sonra , KAP dan duyurulmuş. ( KPHOL ün , son kapanış fiyatı : 4,62 TL. )
    Fiili Dolaşımdaki Pay Oran : %53 ... Piyasa Değ. / Defter Değ : .3,79..... Dibe Uzaklık : %205 .....Özsermaye : 5.175.096 TL. .... Sermaye :4.250.000 tl. ... Net Kar :149.472 TL.... Dönem: 2020-3
    Son düzenleme : By Akıl; 26-07-2020 saat: 00:01.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,127
    Yatırımcılar tarafından benimsenmeyen şirketleri neden borsaya alılar anlıyamıyorum.
    Şimdi borsadan atılıyor. Sebebi ne olursa olsun hasbelkader bu şirketin hisselerini almış ve elinde bulunduran
    küçük yatırımcının durumu ne olacak. Yazayım.
    Hissesi borsadan çıktıgından artık hisseyi borsada satamayacaktır.
    Hissenin ederi borsadan atılış tarihinde hernekadar 4.62.tl.isede borsadan çıktıktan sonra artık yatırımcı şirket sahibiyle
    muhataptır. Hissenin sermayesindeki ederi 1.000.tl.dır. D./degeri 1.218.tl.sı olsada...Oda şirket hisseyi alırsa
    zararı görüyormusunuz.

Bu arada ben bu konudaki bir anımı yazayım.

Yıl 1971 Bankada yetkiliyim. O yıllarda sanayileşme hamlesi başladı ve bankalar da bu yeni kurulup halka açılan şirketlerin hisselerini
    halka satıyorlar. Banka/şubemde işlemleri zaten ben yapıyordum o zaman Çimsa.nın kuruluşuna katıldım.10.000.tl.ile Anonim şirket
    tedrici olarak kuruldu.%.25.ini verdim. kalanını da altışar ay arayla ödedim.Şirketin 40.milyon sermaye ile kuruluşu yapıldı. Faaliyete başlayıp kar elde etmesiyse yıllar aldı.Neticede ben müdür oldum başka şehirde ev açmak gerekti, para lazımdı borsa yoktu, banka alıyorduona sattım.Aldıgım parayla sadece evin salon eşyalarını yenıleyebildim. Hisseler kalsaydı şimdi ederi milyarın üzerinde olurdu. Şimdiki sermayeyi 40.bine bölüp hisse fiatıyla çarpın. Ederini görürsünüz.
    Alınan temettülerde artısı olurdu.

Bir diğeriyse BAKIRSAN Bakır Sanayi mamulleri diye bir şirketti. Kurucuları hemşehrimiz oldugundan tercih etmiştim.
    Ona 5.000.tl.ile girdim. (Keçeli ailesi )Aynı şekilde %.25.yani 1.250.tl.sını ödedim. Kalanını da altışar ay arayla yatırdım. Şirket
    Adapazarı Hendek.te kuruldu.zamanla yapıldı faalıyete geçti.iki defa da temettüsünü aldım. Ancak kurucuları aynı zamanda da
    Doğruyol partisinde siyasetçiydiler. Seçimleri Anap kazanınca işler değişti. Fabrika önce işlerini kaybetti. Sonra fabrika stop etti.
    Yıllar sonra fabrikanın başka firmaya satıldıgını duydum. Hisselerim halen bendedim. Ödediklerim uçtu.mazide kaldı.
    Zaman zaman dosyaları karıştırırken bakarım geçmiş anıma. Becerebilirsem resimlerini atarım. / ytd..
    Son düzenleme : omerby; 26-07-2020 saat: 13:19.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,127
    Bakırsan hisse senedinin resmini gönderecektim ama beceremedim.
    Son düzenleme : omerby; 26-07-2020 saat: 13:14.

7.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    Bakırsan hisse senedinin resmini gönderecektim ama beceremedim.
    Maşallah yaşınız epey var 1971 bankada yetkili demek..
    Ben yoktum o zaman dünyada bir kaç sene sonra dünyaya gelmişim.)
    Y.t.d.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,127
    Demirel.in ssk.kanunuyla 44.5 yaşında ilk emekli olanlardanım.
    1992/eylülülde emekli olduguma göre ikinci emeklilik yaşımı da birkaç sene önce doldurdum.
    73.den gidiyorum. Rabbim ne kadar müsaade ederse artık. Bunun sonu yok.
    Her canlı birgun er veya geç bir şekilde sona ulaşacaktır. / ytd..

Sayfa 661/973 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •