Sayfa 664/1017 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon
Arama sonucu : 8130 madde; 5,305 - 5,312 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Daha önce değinmiştim, o yüzden fazla uzatmayayım..beğen yada beğenme halazırda dolar ve ABD hazine tahvilleri güvenli limandır..nokta..
    Bunun böyle olduğunu son ABD tahvili yükselişinde dolarında global piyasalarda yükselişinden görmek gerekirdi sn Hkm..

Daha önce değinmiştim, o yüzden fazla uzatmayayım..beğen yada beğenme halazırda dolar ve ABD hazine tahvilleri güvenli limandır..nokta..
    Bilimsel düşüncenin temeli şüphedir sn enki.O yüzden herhangi bir konuyu sonunda nokta diye yazarak bağlamayın bence.Buraya yazılanlar hep burada kalacak.Bence demezseniz ilerde son gönderinizden alıntı yaparım demedi demeyin))))

Bunun böyle olduğunu son ABD tahvili yükselişinde dolarında global piyasalarda yükselişinden görmek gerekirdi sn Hkm..
    İlk refleks bu olabilir ama o faizlerin artışının hayra alamet olmadığını piyasa anlayınca ne olacak.Bu son zamanlarda pek çok parametre insanları şaşırtacak şekilde korelasyonunu kaybedecek.Misal o kadar para basıldı enflasyon yok deniyor.Yersen tabi.

Faizleri normalde fed in belirlemesi lazım,fed piyasa koşullarına göre faizleri artırmalı veya azaltmalı.Misal son faiz artışı milletin tahvillerden kaçısı nedeniyle oldu.Fed piyasayı yönlendiremiyor,artık takip bile edemiyor,bu çok ama çok tehlikeli.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Jim Rickards da aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyor.

ABD mecburen altının fiyatını 12-15bin dolar gibi bir rakama çekecek diyordu bir kaç kere izledim.
    Yalan yok zaten benim ekonomik öngörümden ne olacak,ne öğrendiysem peter schiff ve jım rıckards sayesindedir.Bilgilerimin yazdıklarımın çoğu onlardan alıntıdır,benim katkım yüzde 30 falan ya var ya yoktur.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bilimsel düşüncenin temeli şüphedir sn enki.O yüzden herhangi bir konuyu sonunda nokta diye yazarak bağlamayın bence.Buraya yazılanlar hep burada kalacak.Bence demezseniz ilerde son gönderinizden alıntı yaparım demedi demeyin))))
    ben genelde ''bence'' yi sık kullanıyorum ama bu konuda mahsus kullanmadım..çünkü ikinci bir emre kadar durum bu maalesef..
    Ayrıca her zaman alıntı yapabilirsiniz..yanılırsam mutlaka yanıldım derim..

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yalan yok zaten benim ekonomik öngörümden ne olacak,ne öğrendiysem peter schiff ve jım rıckards sayesindedir.Bilgilerimin yazdıklarımın çoğu onlardan alıntıdır,benim katkım yüzde 30 falan ya var ya yoktur.
    Ahuahuhaua ben de aynı. Ben de diyorum nasıl bu kadar aynı noktada buluşuyoruz.

Bu ikili bomba.

ben genelde ''bence'' yi sık kullanıyorum ama bu konuda mahsus kullanmadım..çünkü ikinci bir emre kadar durum bu maalesef..
    Ayrıca her zaman alıntı yapabilirsiniz..yanılırsam mutlaka yanıldım derim..
    Eh sizin yazılardan ben çok yararlanıyorum.Fikri bazdaki bu tartışmalar da kendimizi kontrol açısından çok faydalı oluyor.Sizin yazılarınızda kibirden eser görmedim,gerektiğinde yanıldım diyeceğinizden zaten eminim sn enki.Ben sadece takıldım size.

Sayfa 664/1017 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •