Onemli Gunler Banner
Sayfa 664/1023 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 5,305 - 5,312 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Yukarıdaki yazıma istinaden arkadaşlar birde halkbank olayı var ceza çıkarsa ve abd tam fırsatı yakalamışken bir devlet bankası üzerinden hemde 3 bakanın adını n geçmesiyle birlikte ambargoyu deldiniz derde fatura keserse restleşmeler artarsa sonuç ne olur?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Yukarıdaki yazıma istinaden arkadaşlar birde halkbank olayı var ceza çıkarsa ve abd tam fırsatı yakalamışken bir devlet bankası üzerinden hemde 3 bakanın adını n geçmesiyle birlikte ambargoyu deldiniz derde fatura keserse restleşmeler artarsa sonuç ne olur?
    ABD ile ilişkiler, geldiği nokta itibariyle, uçurumdan önceki son kavşakta.

Bugün de ağır silahların (F 35 uçakları dahil) satışına bir şart daha koyulmuş.

Bizim Ribbentrop ABD ye gidecekmiş gelecek hafta...

Koptu kopacak ABD ilişkileri.

Tutuklu rahip, Suriye, Irak, Gülen...

Onların elinde de bir çok koz vardı.

Kimi belli edildi kimi henüz faş edilmedi...

Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Yukarıdaki yazıma istinaden arkadaşlar birde halkbank olayı var ceza çıkarsa ve abd tam fırsatı yakalamışken bir devlet bankası üzerinden hemde 3 bakanın adını n geçmesiyle birlikte ambargoyu deldiniz derde fatura keserse restleşmeler artarsa sonuç ne olur?
    2 sıkımlık canın var, ne restleşmesi!!

İçeride atıp tutulduğuna bakma sen..

Adamların derdi bulaşma etkisi ve egenin soğuk suları..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Anlaşılan doktorun da cezası bitmiş...

5. Vay vay , burnundan kıl aldırmayan forum yöneticileri burayı siyasi bir platforma dönüştüren paylaşımları neden görmezden gelir...

merak konusu falan değil...

Her neyse ,Brend Petrol 75 usd/varil'e gelmiş....

Nasıl çıkılacak bu işin içerisinden...

Maliye bürokratları güya bireysel elektrik üretimine destekliyor ;al sana destek

"Yenilenebilir enerji kaynaklarının artırılması için teşvik edilen çatıda güneş enerjisinden elektrik üretimine yüzde 5 stopaj ödeme zorunluluğu getirildi."

Yenilenebilir enerji kaynaklarının artırılması için teşvik edilen çatıda güneş enerjisinden elektrik üretimine yüzde 5 stopaj ödeme zorunluluğu getirildi.

Çatıda elektrik üretimi konusunda Enerji Bakanlığı tarafından yapılan teşvik edici çalışmalara Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından bir darbe vurulmaya hazırlanıyor. 10 kilovat ve altında elektrik üreten kişilerin vergiden muaf esnaf statüsüne alınması için yapılan çalışmada ürettiği elektriğin fazlasını dağıtım şirketlerine satanlara yüzde 5 oranında gelir vergisi stopajı ödeme zorunluluğu getirilecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan çalışmada vergiden muaf esnaf kabul edilebilmek için mevcut elektrik üretim tesisinin kurulu gücünün en fazla 10 kilovat olması gerekiyor. Ayrıca üretim yapanların fazlalık elektriği dağıtım şirketlerine satması da gerekecek. Zirai, ticari ya da mesleki kazanca sahip olan gerçek usulde gelir vergisi mükellefleri de ihtiyaç fazlası elektriği dağıtım şirketlerine satarken vergiden muaf esnaf statüsünden yararlanabilecek. Bu kişiler defter tutmak ya da beyanname vermek zorunluluğu altında olmayacak.

Elektrik üreterek ihtiyaç fazlası elektriği dağıtım şirketlerine satanların tek vergisi sattıkları tutardan alınacak olan yüzde 5 gelir vergisi stopajı olacak. Bu ödeme de dağıtım şirketine yapılacak ve dağıtım şirketi verginin devlete ödenmesinden sorumlu olacak. Apartman içerisinde alınan elektrik için vergiden muaf esnaf statüsünde olan kişiler gider pusulası kesecek. Bu gider pusulalarının da 5 yıl süre ile saklanması gerekecek.

Kaynak: enerjienstitusu.com

Üretim 10 KW'yı aşınca maliye diyor ki firma kur ...

İşte Türkiye böyle kendini uyanık sanan Maliye Bürokratlarının elinde...

Maliyeciler kesinlikle üretimin düşmanı , ithalatçın dostudur...

OSB'de mal üretirsin 150 kalem işle seni uğraştırırlar , aynı malı ithal edersin en fazla 10 kalem işle uğraşırsın...

6. Arkadaşlar merhaba,

Dolar borcum var... Gelirim malesef TL...
    Bu beni korkutuyor...

Benim Bir ay içinde 1800 dolar almsm gerek...
    Ne zaman alayım düşer mi?

3,75 ler hayal mi?
    acil yardım...

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

``Unutulmasın ki, kamu bankalarının zararlarının kayıtlarda yıllarca canlı kredi olarak gösterilmesi 2001 krizinin en başta gelen nedenlerinden birisiydi`` Eski MB başkanı Durmuş Yılmaz.
    http://www.yurtgazetesi.com.tr/ekono...iz-h70067.html

Adamı sevsenize sevmesenizde, şu anda İyi partinin genel başkan yardımcısı olduğu için taraflı konuştuğunuda düşünseniz dediklerinin doğruluk payını kendinizce enine boyuna düşünün ve sonra yatırım kararınız kendiniz verin.

Bilmem buna İngilizce crash mi diyorlar ama benim gördüğüm çok yakında üzerimize kabus gibi çökecek bir sis bulutu geliyor ve bu şartlar altında Dolarda yükseliş makus sondur. Dolarlarınıza sahip çıkın, kimsenin onları badem yapmasına izin vermeyin, hırsızın Kürdü, Türkü, dinsizi, dinlisi, alnı secdeye değeni , değmezi olmaz bilesiniz.

Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,

Dolar borcum var... Gelirim malesef TL...
    Bu beni korkutuyor...

Benim Bir ay içinde 1800 dolar almsm gerek...
    Ne zaman alayım düşer mi?

3,75 ler hayal mi?
    acil yardım...

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Pardon niye Dolar ile borçlandınız ? Abd vatandaşımısınız ?

Sayfa 664/1023 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •