Onemli Gunler Banner
Sayfa 666/743 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676716 ... SonSon
Arama sonucu : 5938 madde; 5,321 - 5,328 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Bunlar seçime kadar faizle dövizi tutacaklar gibi. Asgari ücret zammı ve faiz politikası kötü oldu.
    Ama stoktaki pamuklari işleyip sattikca döviz borçlarını kaparlarsa seçime kadar lehine çevirebilir durumu.

2.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    sene sonuna kadar sadece tarım kolundan 300 m üstü kar bekliyorum.. tarım kolu bile bu piyasa değerini hak etmiyor.. herkes tekstil yazıp duruyor ama şuan tarım fena hemde çok fena yeni serada bu yıl faaliyete geçecek 1 2 ayı kaldı sene sonu oda üretime başlar 4ç etkiler.. domates = matbaa
    Hocam iç pazarda domates fiyatlari geçen yıl bu zamandan bile daha düşük. Salkim domates gecen yil 30-35 tl idi bu sene 20 tl.

Tabi bizimkiler çok buyuk oranda yurtdışına gidiyor ama yurtdışı ihracat rakamlari ne durumda hiç bilgim yok. Sizin bilginiz var mı bu konuda.

Not: Genellikle yurtdışı cazip olunca iç piyasdada fiyatlar yukseliyor. Ic piyasada fiyatlar dusuk olduguna göre ihracatta pek parkak değil gibi geliyor bana.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Tarım tekstil emekyoğun olan sektörler asgari ücret zammı kötü etkiler bu gün dövizi saldılar umarım en az 27 kadar açarlar anca kendimize geliriz

4. Değişken faizli (TLREF endeksli) kredi alan kobi ve işletmelerin fazla olduğunu düşünüyorum. Ondan dolayı faize yüksek bir artış gelmedi bana göre ( batmamaları için)

Onların kredisinin kapanması için alan tanındığını düşünüyorum.

Parasal sıkılaştırma sürecinin başlaması ile para politikasının etkinliği artacaktır. Bununla birlikte,
    fiyat istikrarının sürekliliğini sağlamak hedefiyle, TCMB cari dengeyi iyileştirecek stratejik
    yatırımları desteklemeye devam edecektir

Söylemde cari denge konusu bana göre önem arz ediyor. Yine kendimce İhracatçı için alan açılacaktır. Kur yukarı sürülür. Kredi muslukları kapanır ama ihracatçı için eximbank aracılığı ile verilir.
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Hocam iç pazarda domates fiyatlari geçen yıl bu zamandan bile daha düşük. Salkim domates gecen yil 30-35 tl idi bu sene 20 tl.

Tabi bizimkiler çok buyuk oranda yurtdışına gidiyor ama yurtdışı ihracat rakamlari ne durumda hiç bilgim yok. Sizin bilginiz var mı bu konuda.

Not: Genellikle yurtdışı cazip olunca iç piyasdada fiyatlar yukseliyor. Ic piyasada fiyatlar dusuk olduguna göre ihracatta pek parkak değil gibi geliyor bana.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Domates i 2 ile 4 Euro arası satıyoruz. Bildiğim böyle geçen yıl en yüksek 2.5 sattığımız olmuştu

6. 2. geri alım yaptı akça holding artık eminim bizim şirket yöneticileri 5 kolda iş yapıyor.

5. işleri trader lık mış.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

7.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    2. geri alım yaptı akça holding artık eminim bizim şirket yöneticileri 5 kolda iş yapıyor.

5. işleri trader lık mış.
    21 yıldır bir endexlenmiş grafik kalem gibi çiziliyorsa . Orada tahtacı patrondur

Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

8. Selam Arkadaşlar bu tahsisli sermaye artırımdan bizlik bişey var mı 6.5 civari hisseye girmiştim bu tahsislide şirket sadece kendisi sermaye ekleyip ucuza hisseleri toplayacak doğru mu anlıyorum?

Sayfa 666/743 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •