Sayfa 668/2150 İlkİlk ... 16856861865866666766866967067871876811681668 ... SonSon
Arama sonucu : 17196 madde; 5,337 - 5,344 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by rasit Yazıyı Oku
    https://m.sabah.com.tr/yazarlar/kere...1613109863/amp
    Sn Deniz bey
    Bu yazı hakkındaki görüşünüzü merak ettim.
    Rezervde pozisyon açığına düşmüşüz; üstelik bu açığı verirken dış borcumuz bırakın azalmayı artmaya devam etmiş..ve bu durumu savunan bir "ekonomist"..

Kerem alkim'e sormak lazım;

mb rezervleriyle birlikte acaba neden damat da yer değiştirdi ? 🙂
    ytd..

Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Rezervde pozisyon açığına düşmüşüz; üstelik bu açığı verirken dış borcumuz bırakın azalmayı artmaya devam etmiş..ve bu durumu savunan bir "ekonomist"..

Kerem alkim'e sormak lazım;

mb rezervleriyle birlikte acaba neden damat da yer değiştirdi ?
    https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...apildi-1813419

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı. 4 uluslararası örgüt daimi temsilcisi ile 22 ülke büyükelçisi merkeze alındı. Türkiye'nin OECD Daimi Temsilciliği görevine Sabah yazarı Prof. Dr. Kerem Alkin atandı.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet sn. Egeli hızlı poz değiştirebileceğime güveniyorum. Bu söylediklerinizi ben de biliyor okuyor görüyorum, ayrıca 1000 e katlayan pek çok şirkette hikayeleri başlarken pozlarım vardı ama bana göre pahalı olduğu noktada çıktım çıkmamış olsam çok daha güzel karlar edecektim yani hikaye başlarken ucuzluk hikayesi idi, herkes üstüne atlayınca da malesef pek çok şirkette çok büyük balonlar oluştu. Ben de bu ralliden tam olarak faydalandim diyemem, oysa trade ediyorsak iki yönde de asiriliklar oluştuğu zaman da piyasada kalabilmek lazım ben de bunu öğrendim bu süreçte...

Ancak mesela daha bir iki ay önce 2.08 lerde DOHOL alabiliyordunuz. Açın bir bilançosuna bakın, bu şirket bu paraya satılır mı? Dolar da yüksekti. Bilancoda taşıdığı yabancı para pozu ve inanılmaz ucuzluğundan ötürü Dolar alana kadar DOHOL alırım dedim, sonuc ortada ( pozumu 3.90 kapattım bu arada, şu an kimseye de tavsiye etmiyorum aman yanlış anlaşılmasın)

Sonuçta biz anomali arıyoruz, aşırı düşük aşırı yüksek fiyatlanan mallar ilgi alanımıza giriyor. Bundan doğal bir şey yok, kazanabiliyorsak kazanmakta da bir beis bence yok. Her şey çok kötü 42 milyar gitti diye tüm işlemleri iptal edip kenara çekilecek halim yok, yine ucuzu ( ve açığa satış gelince pahalıyı ) aramaya devam edeceğim benim 2. işim de bu buradan ekmek yiyoruz sonuçta. Bu ne Deniz hocamın yazdıklarımı yanlış kılar ne de benim yaptıklarımı - kazandığım sürece.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Güzel özetlemişsiniz. Kendi adıma yaptığım tüm sermayemi borsada yaptım. Öncelikle değer analizi yapar, iskontolu bulduklarımı portföyüme katarım, kendi adıma iskontosu bittiği noktada vedalaşırım. Ama bu yıl öyle anomaliler oldu ki benim sattığım noktadan sonra 3 katına giden hisse de oldu, yerinde sayanda. O 3 katına giden hisseyi şuana kadar taşıyabilseydim kendimi emekli etmiş olurdum.
    Şuan büyük oranda nakitim ama fırsat kollamıyor değilim. Paniğin ve korkunun çok arttığı noktalarda borsa ciddi fırsatlar sunuyor.
    Deniz hocamın buradaki paylaşımları ekonomi adına çok değerli bilgiler. Döviz şuan düşüş eğiliminde de olsa er yada geç enflasyon kadar fiyatlanır. Bunu geçmişte de gördük. 1.7 TL de yıllarca oyalanan USD nin 2.9 lara ne kadar kısa sürede geldiğini iyi hatırlıyorum. Ülkemizin en büyük sorunu enflasyondur, onun da nedeninin yıllardır süre gelen kötü yönetim olduğunu hepimiz biliyoruz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Deniz Hocam, herhalde 2021 yılı da pandemiyle geçeçek gibi azalsa bile Dünya da faizler eksi iken en yüksek faiz veren sadece üç ülkeden biriyiz ben eylül-ekim gibi abd'nin faiz artırımı yapmaya başlayacağını ve doları ülkesine çekeceğini, yine yabancıların da ülkemizden çıkmasıyla birlikte bist çöküşe geçeceğini dolarınsa sert bir şekilde tekrardan yukarı çıkışa geçeceğini düşünüyorum ne dersiniz? Syg...
    ABD'de enflasyon yükseldiği zaman ,Fed bir aksiyon almasa bile,piyasada işlem gören uzun vadeli tahvillerin faizi artar,avrupa ve japonya başta olmak üzere özellikle negatif faiz veren ülkelerden ABD tahvillerine talep olacağı için dolar endeksinin artması beklenir,bu da gelişmekte olan ülkelerde "carry trade" pozisyonlarının en azından bir kısmının kapatılması sonucunu doğurur.
    Şu anda ABD borsalarında çok büyük bir balon oluştuğu için fiyat/kazanç oranları göklere çıkmış durumda,yani temettü verimleri çok düşmüş durumda,eğer tahvillerin getirisi(garantili olarak),beklenen temettü kazancının üzerine çıkarsa ABD borsalarına satış getirmesi beklenir,bu da tüm dünya borsalarına olumsuz yansır.
    Bu nedenle ABD 10 ve 30 yıllık Hazine tahvillerinin nasıl hareket ettiğini dikkatle izlemek gerekiyor.

5. Teşekkürler Deniz Hocam elinize sağlık..

https://m.youtube.com/watch?v=-xSR9tCETyc
    Şant bey kisa vadede pitasanin nabzi acısından önemli konulara değiniyor
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

7. Deniz hocam @burumcekci bültenine göre swaplar 39.9 ml dolara inmiş sizin hesapla farklılığı neden acaba. Azalma hızı hakkında ne düşünüyorsunuz

Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    Deniz hocam @burumcekci bültenine göre swaplar 39.9 ml dolara inmiş sizin hesapla farklılığı neden acaba. Azalma hızı hakkında ne düşünüyorsunuz
    O rakam merkez bankasının yerel bankalarla yaptığı swap tutarı,içinde Katar ve Çin ile yapılan 17 milyar dolarlık swap anlaşmalarının tutarları yok.

Sayfa 668/2150 İlkİlk ... 16856861865866666766866967067871876811681668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •