Sayfa 669/1000 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 5,345 - 5,352 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. çok güzel konuşuyor, adem yavuz arslan..
    mutlaka izleyin.

brunson, amerika ve suudi olayı..
    https://youtu.be/q_aHZRoV9VA

Bence akp belediye seçimlerinde baya sıkıntıya düşecek.İnce istanbulu alır,izmir zaten malum,suryapı işi antalyada menderesi sallar,ankara da ne olur fikrim yok valla)))))))))) Ama artık işler çok ama çok zor.

Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Bozulma olsa da zenginlikten payını alan kesimin öyle 3 ayda sıfırı tüketmesi beklenmez.15 yılda bilekten omuza kadar bilezik yapmışlardır,veya varoştaki 500 bin eden evini 400 e satsa bile 10 yıl yeter. Bu durumda para bitti demek zor.Malum 1 milyon kazanan işyeri sahibi 900 kazanmaya başladığında battık bittik der. Borçta yakalanan da üzerindekileri başka tarafa aktarıp işin içinden çıkar. Neticede kriz yine döner dolaşır alın teriyle,emeğiyle kazanan,tasarruf yapana patlar. Arada birkaçı patlasa da beter olmazlar ve yeter demezler. Zaten geçmişten bildiğim bir örneği yok. Elbette adalet duygusu ve beklentisi olur ama adaletin farklı şekilde tecelli edeceğini ve ettiğini düşünüyorum,bu şekilde değil.
    Nasıl geçmişten örnek yok hocam akp ilk kez oy kaybına 2009 da uğramıştı,global kriz akp yi hemen etkilemişti,sonra fed saçılan paralar falan yırttı.Ecevit bahçeli koalisyonunu 2001 krizi taburcu etmedi mi.AKP nin varlık nedeni zaten 2001 krizi.

4. ABD borsaları ciddi düştü
    DowJones -%3,15 ve en düşükten kapattı
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    Üstad birkaçgün önce abd borsalarının 2008 krizinin hemen öncesine benzediğini yazmıştım burada veya diğer topikte., böyle birşeyide bizim reis 4 gözle bekliyordur umarım., çünkü ne yapalım dünya göçüyor bu kriz bizim krizimiz değil diyecek önümüzdeki aylarda bizim krizimiz değil sözü sıkça duyulacaktır, ekonomiyi seçime kadar öteleme lafı boştur,dünya krizine kadar öteleme lafı hoştur
    Bizim krizimiz değil söylemi oyları etkilese de hayatımıza menfi veya müspet etkisi yok,bilgi kirliliği gibi birşey. Hayat nereye ne şekil evriliyor konusuna odaklanmak lazım. Herşey güllük gülistanlık diyenle kıyamet yakın diyenlerin fikirlerinden realiteye ulaşmak zor ama elde başka veri de yok.
    Gecenin birinde bir arkadaşla beraber yahoo'dan yabancı biriyle satranç oynuyorduk.Oynadığımız yabancı ustaymış.Biz iki arkadaş adama karşı oynuyorduk,tabi adamın haberi yok.Oyun ortasına başabaş geldik.Oyun ortasında kırılma anı yaşanacak bir pozisyona geldik.Arkadaşın abisi satranç hocasıydı.Gecenin üçünde tekmeleyerek uyandırdık.3 kişi toplanıp adamı yendik.Usta rakipten bayağı bir övgü aldık,adam o platformda böyle bir rakip bulduğuna şaşırmıştı.
    Bunu şunun için anlattım, benzer şekilde ekran arkasında planlar yapanlar varken,daha farklı daha iyi fikirlere ihtiyacımız var.Yoksa birkaç ay sonra napcaz şimdi diye kalakalacağız.

Bence yarın brunson salınacak ayağına borsayı tutarlar,çakıp çıkmak için son fırsat olabilir.Aksi durumda bknz 2008))))

2008 de 2 kağıtda yakalanmıştım.Sılverlıne ve arçelik,asıl dayağı arçelikten yedim )))))) Ne günlerdi ya her gün kıpkırmızı günler yaşanırdı,artık borsa açılmasın diye dua eder olmuştum ))))))))))

İnsan öyle günlerde resmen paralize oluyor,öyle kol kes bacak kes lafta kolayda fiiliyatta o kadar zararı realize etmek kolay iş değil))))

Sayfa 669/1000 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •