Onemli Gunler Banner
Sayfa 67/1015 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 529 - 536 arası.

Konu: Viop LIX

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    hisse , kontrat falan alış satışlar daima FIFO kuralına göre muhasebeleşir... bu aslolan kuraldır. ilk giren ilk çıkar yani... sen gün içinde işlem yaparken aynı hisseden önceden elinde varsa , satış yaptığında önce eskisi çıkar sistemden... bu şekilde muhasebeleşir... ayriyette aracı kurumların ana ekranlarındaki MALİYET yazan sütun dikkate alınmaz, oraya baılıp maliyetim buymuş denmez... konu uzun sürer şimdi yazması... ilk önce çok basit muhasebe kurallarını , basit matematik hesaplamaları bilmek gerekir... iki tarih arası işlemlere bakarken de hata yaparsan maliyetini yanlış hesaplayabilirsin. önce muhasebenin temel ilkeleri ile basit aritmetik hesaplamalardan başlanmalı ki, neyin ne için olduğu anlaşılsın...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

2.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Ariston abi bi gün bi 70 lik alıp gelsem beni misafir eder misin? Göbek rakısı
    Beni ser hoş edip sırları alırsın.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    hisse , kontrat falan alış satışlar daima FIFO kuralına göre muhasebeleşir... bu aslolan kuraldır. ilk giren ilk çıkar yani... sen gün içinde işlem yaparken aynı hisseden önceden elinde varsa , satış yaptığında önce eskisi çıkar sistemden... bu şekilde muhasebeleşir... ayriyette aracı kurumların ana ekranlarındaki MALİYET yazan sütun dikkate alınmaz, oraya baılıp maliyetim buymuş denmez... konu uzun sürer şimdi yazması... ilk önce çok basit muhasebe kurallarını , basit matematik hesaplamaları bilmek gerekir... iki tarih arası işlemlere bakarken de hata yaparsan maliyetini yanlış hesaplayabilirsin. önce muhasebenin temel ilkeleri ile basit aritmetik hesaplamalardan başlanmalı ki, neyin ne için olduğu anlaşılsın...
    fifo en riskli maliyet hesaplama yöntemidir

ortalama hesaplamak daha iyi diyorlar.

dün bu maliyet hesabını araştırırkene okumuştum
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

lucky dayı geldi mi ? GELMİŞ

dayı gel bugün sana... karabük, kastamonu, eflani yapalım

https://www.youtube.com/watch?v=p7WKBZlxLMk

sürüyom ben

vobda battuk... çivi çiviyi söker... son paralarımızı yiyekte, bazartesiye allah böyük

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Beni ser hoş edip sırları alırsın.
    . Benim iyi yaptığım pek fazla bir şey yok ama sır tutma konusunda çok iyiyimdir. Sabaha kadar unuturum zaten

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    fifo en riskli maliyet hesaplama yöntemidir

ortalama hesaplamak daha iyi diyorlar.

dün bu maliyet hesabını araştırırkene okumuştum
    iyi de senin overall 'un fifo bazında hesaplanır... bilimi matematiği eğip bükme !!!
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668

FIFO kuralı hariç , şu kadar malı şu maliyetle aldım , aynı maldan şu kadar lotu şu maliyetten aldım şu maliyetten sattım diye, kendince farklı muhasebe maliyet kar zarar hesabı yapacaksan, bunları tek tek atlamadan yazman gerekir... ya da eğer aracı kurumların iki tarih arası gerçekleşen işlemler kısmında işlem zamanı damgalı ( saat, dakika , saniye
    ) olarak işlenmişse oradan da takip edilebilir... fakat eğer orada zaman ( saat , dakika , saniye ) damgası yoksa... işlemlerin hangi zaman sırası ile yapıldığını çıkartamayacağın için gene hata yaparsın. bu işler hassas işler... bu işte acımaya yer yoktur acırsan acına... pardon başka konuydu o

FIFO kuralı hariç , şu kadar malı şu maliyetle aldım , aynı maldan şu kadar lotu şu maliyetten aldım şu maliyetten sattım diye, kendince farklı muhasebe maliyet kar zarar hesabı yapacaksan, bunları tek tek atlamadan yazman gerekir... ya da eğer aracı kurumların iki tarih arası gerçekleşen işlemler kısmında işlem zamanı damgalı ( saat, dakika , saniye
    ) olarak işlenmişse oradan da takip edilebilir... fakat eğer orada zaman ( saat , dakika , saniye ) damgası yoksa... işlemlerin hangi zaman sırası ile yapıldığını çıkartamayacağın için gene hata yaparsın. bu işler hassas işler... bu işte acımaya yer yoktur acırsan acına... pardon başka konuydu o
    aman ağam dur.. daha da derine inmeyelim.. ben basitin peşindeydim

iş sarpa sardı.

demekki basit yok. en iyisi gün sonu overall ekran görüntüsünü alacan.

ertesi gün overalla bakacan.

yoksam uğraş dur.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Sayfa 67/1015 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •