Sayfa 673/1312 İlkİlk ... 1735736236636716726736746756837237731173 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,377 - 5,384 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Meslek gereği silah alma hakkımız var 15 yıldır silahım var bi heves ilk aldığımda 2-3 kez plliğona gittim. Bide Mardine göreve giderken üzerime almıştım. Ondan sonra dedim la bu karadenizlilikle ne şeyime tabanca taşıyon. Ya kullanman gerekirse kullanacanmı sen çekene kadar biri seni vurur. O gün bugündür tabanca yı koyduğum yerde kaldı.
    Aynen hemşerim. Bir ara araçta bulundurmak için almaya niyetlendim. Sonra dedim, adamı dövdün sıkıntı yok. Ya sağlam bir dayak yersem(2-3 kişinin sokak köpeği gibi saldırdığı olayları çok duyuyoruz). Kendimi tutamaz, katliam yaparım, çok rahat öldürürüm yani��

Dayak bile nasipsiz yenmiyor, nasipte varsa paşa paşa yeriz dayağımızı dedim, vazgeçtim. Bu arada bu yaşına kadar sağlam bir vukuatım yok. Yani öyle hee gün kavga gürültü işindeyiz sanılmasın.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. Konutta rüzgar tersine dönüyor! | Ahmet Büyükduman
    https://www.youtube.com/watch?v=0dr5ic2avsU
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

3. Bu ülkede 3. sayfa haberlerinde her gün cinayet- şiddet okuyan, sabahtan akşama televizyonlarda aynı anda 3 adamla yaşayan ama yine de nikahlı kocanın affettiği eve dön dediği proğramları seyreden halk doğal olarak evrim geçiriyor !

İşyerinizi soyan , arabanızı çalan hırsızı yakalandığında ne yapıyorsunuz ? Devlet yasa çıkarmış %25 demiş. Şimdi ben bunu kabul etmiyorum diye kiracıya alenen saldırmak ahlaklı oluyor. Gidin , bu yasayı çıkaranlara efelenin . Asgari ücret belirlendiğinde ; ben bunu kabul etmiyorum diyerek iş verene dalan var mı ?

Bırakın bu işleri ... Her zaman söylerim, bazen sıkışan kedi aslanı boğar. Kendinize güvenip başkalarının başını belaya sokmayın.

4. Silah işi de bir gariptir. Ruhsatlı silah insanın başına beladır. Devlete harç vermekten başka işe yaramaz. Şu anda zaten silah sitelerinde 2. el satılık ruhsatlı silah ilanı dolu. Hevesle alan sonradan yük olduğunu anlıyor. Kafasında suç işlemeyi kuran insan taşla, sopayla, bıçakla da işliyor.

En güzeli atalarımızın dediği gibi '' cahille etme sohbet, ya şapkanı alır kaçar ya da içine sıçar '' .

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Silah işi de bir gariptir. Ruhsatlı silah insanın başına beladır. Devlete harç vermekten başka işe yaramaz. Şu anda zaten silah sitelerinde 2. el satılık ruhsatlı silah ilanı dolu. Hevesle alan sonradan yük olduğunu anlıyor. Kafasında suç işlemeyi kuran insan taşla, sopayla, bıçakla da işliyor.

En güzeli atalarımızın dediği gibi '' cahille etme sohbet, ya şapkanı alır kaçar ya da içine sıçar '' .

6. Kanun No. 7409 Kabul Tarihi: 8/6/2022

MADDE 4- 11/1/2011 tarihli ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanununa aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
    “GEÇİCİ MADDE 1- Konut kiraları bakımından bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih ilâ 1/7/2023 (bu tarih dâhil) tarihleri arasında yenilenen kira dönemlerinde uygulanacak kira bedeline ilişkin anlaşmalar, bir önceki kira yılına ait kira bedelinin yüzde yirmi beşini geçmemek koşuluyla geçerlidir. Bir önceki kira yılının tüketici fiyat endeksindeki oniki aylık ortalamalara göre değişim oranının yüzde yirmi beşin altında kalması halinde değişim oranı geçerlidir. Bu kural, bir yıldan daha uzun süreli kira sözleşmelerinde de uygulanır. Bu oranları geçecek şekilde yapılan sözleşmeler, fazla miktar yönünden geçersizdir. Bu fıkra hükmü, 344 üncü maddenin ikinci fıkrası uyarınca hâkim tarafından verilecek kararlar bakımından da uygulanır.â€
    MADDE 5- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    MADDE 6- Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.
    10/6/2022

T.B.M.M. genel kurulunca muhalefetinde katılımıyla çıkan yasa... Üzücümü ? Evet üzücü. Serbest piyasaya müdahale eden hükümet, kendi alacakları için faizleri, yeniden değerleme oranlarını vb. enflasyon oranında yükseltmiştir. yani önce kendisi fedakarlık yapmamıştır. Lakin kiracının da gelirinde ( daha doğrusu alım gücünde ) düşüş olmuştur. Hali vakti yerinde olan kiracı, bu kanunu fırsat bilerek haksız kazanca tevessül etmemeli, en azından kontrata attığı imzaya sadık kalarak enflasyon oranında ( misal bu ay için %44,5 ) artırım yapmalıdır.

7.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Kanun No. 7409 Kabul Tarihi: 8/6/2022

MADDE 4- 11/1/2011 tarihli ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanununa aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
    “GEÇİCİ MADDE 1- Konut kiraları bakımından bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih ilâ 1/7/2023 (bu tarih dâhil) tarihleri arasında yenilenen kira dönemlerinde uygulanacak kira bedeline ilişkin anlaşmalar, bir önceki kira yılına ait kira bedelinin yüzde yirmi beşini geçmemek koşuluyla geçerlidir. Bir önceki kira yılının tüketici fiyat endeksindeki oniki aylık ortalamalara göre değişim oranının yüzde yirmi beşin altında kalması halinde değişim oranı geçerlidir. Bu kural, bir yıldan daha uzun süreli kira sözleşmelerinde de uygulanır. Bu oranları geçecek şekilde yapılan sözleşmeler, fazla miktar yönünden geçersizdir. Bu fıkra hükmü, 344 üncü maddenin ikinci fıkrası uyarınca hâkim tarafından verilecek kararlar bakımından da uygulanır.â€
    MADDE 5- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    MADDE 6- Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.
    10/6/2022

T.B.M.M. genel kurulunca muhalefetinde katılımıyla çıkan yasa... Üzücümü ? Evet üzücü. Serbest piyasaya müdahale eden hükümet, kendi alacakları için faizleri, yeniden değerleme oranlarını vb. enflasyon oranında yükseltmiştir. yani önce kendisi fedakarlık yapmamıştır. Lakin kiracının da gelirinde ( daha doğrusu alım gücünde ) düşüş olmuştur. Hali vakti yerinde olan kiracı, bu kanunu fırsat bilerek haksız kazanca tevessül etmemeli, en azından kontrata attığı imzaya sadık kalarak enflasyon oranında ( misal bu ay için %44,5 ) artırım yapmalıdır.
    Hemen herkes aklı selimden yana zaten.

Peki kiracı tamam, %50 arttırılalım dedi. Bir yıl ödedi bunu, sonra da evden çıkıp dava açtı, ev sahibi fazla kira aldı diye. Bu durumda mahkeme ne karar verir, itiraz etseydin mi der? Yoksa ev sahibine fazladan aldığın kirayı yasal faiziyle geri ödemi der?
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hemen herkes aklı selimden yana zaten.

Peki kiracı tamam, %50 arttırılalım dedi. Bir yıl ödedi bunu, sonra da evden çıkıp dava açtı, ev sahibi fazla kira aldı diye. Bu durumda mahkeme ne karar verir, itiraz etseydin mi der? Yoksa ev sahibine fazladan aldığın kirayı yasal faiziyle geri ödemi der?
    Enflasyonun üzerindeki zammı alan var dediler bana ama kabul ettiği için tamamını geri alamıyormuş kiracı

Sayfa 673/1312 İlkİlk ... 1735736236636716726736746756837237731173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •