Sayfa 673/1023 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 5,377 - 5,384 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Benim için Dolar çıkmış artık bir anlam ifade etmiyor ,bu şartlar altında çıkmaması tuhaf olurdu, benim derdim bankalar, bankalar bende kuşku uyandırıyor bir şeyler gizliyorlar ama bilanço dip notları gizlemeye çalıştıkları gerçekleri bağır bağır bağırıyor. Dövizle borç aldılar, Tl ile kredi verdiler, döviz ile kredi verdikleri babalarsa ` borcum borç ama ben paramı yurt dışına kaçırdım bu borcu siz ödeyeceksiniz ` diyor. Döviz bankaların borç aldığı eski döneme göre Tl ye karşı oha arttı ayrıca faizi +libor eskiye göre daha fazla ödemek zorundalar , döviz hala çıkmaya devan ediyor, bankalar BASKI ile açıklarını kapatmak için gerekli yerli tasarrufa mantıklı faiz vermemekte direniyor , bu hikayenin sonu mutlu bitmez ben öyle düşünüyorum. Sis içinden bir şeyler geliyor buna gavurcada ! crash diyorlar ben cisim diyorum ve o cisim kafa göz yaracak , o na kalan dona kalacak gibime geliyor.
    Kamu Bankaları zaten ellerinde ne derlerse emredersiniz der ona göre hareket ederler. hatırlarsanız Aralık 2017 veya Ocak 2018 ayında Banka genel müdürlerini toplamışlardı. o Toplantıdan sonra Banka hisseleri aldı başını gitti ve %100 primlenmeyen banka kalmadı. Muhtemelen o toplantıda talimat aldılar ve Banka hisseleri VER COŞKUYU VER MEHTERİ EŞLİĞİNDE %100 yükselerek endeksi 120 bin üzerine attı. Yabancıda durumu çakozlayıp o fiyatlardan ufaktan ufaktan malı verdi. Bence bankaların baya bir sıkıntısı varki bunuda son 3 haftadır yoğun satışlarla ortaya koydular.

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
    TÜRMOB'un DolarizasyonRaporu'na göre, dolar kurundaki her 1 kuruşluk artış, Türkiye'nin toplam dış borcunun TL karşılığının 4.2 milyar lira artmasına neden oluyor.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    TÜRMOB'un DolarizasyonRaporu'na göre, dolar kurundaki her 1 kuruşluk artış, Türkiye'nin toplam dış borcunun TL karşılığının 4.2 milyar lira artmasına neden oluyor.
    420 milyar dolar dış borcumuz varken bu matematik hesabını yapmak için çok zorlandılar mı acaba.Hey allahım bu nedir, nasıl bir memlekettir, dört işlem bile sıkıntılı.Dört işlem için rapor yayınlanıyor sanki kuantum fiziği.))))))))

4. İngiliz bakan yukarıdan sopayı yeyince dili açılmış,

ŞİMŞEK: TL'DEKİ DEĞER KAYBI DIŞ SİYASİ GELİŞMELER İLE YAKINDAN İLİŞKİLİ 07 Mayıs Pazartesi 12:41
    ŞİMŞEK: FİNANS DIŞI ÖZEL SEKTÖRÜN BORÇLULUK ORANI %69, YÜKSEK SAYILMAZ 07 Mayıs Pazartesi 12:38
    ŞİMŞEK: AÇIKLANAN PAKET KISA VADEDE DENGEYİ BOZMAYACAK 07 Mayıs Pazartesi 12:37
    ŞİMŞEK: MALİYE POLİTİKASINA İLİŞKİN KAYGILAR YERSİZ 07 Mayıs Pazartesi 12:37
    ŞİMŞEK: KURDA REEL EKONOMİDEN KOPUK GİDİŞAT VAR 07 Mayıs Pazartesi 12:36
    ŞİMŞEK: MERKEZ BANKASININ ELİ KOLU BAĞLI DEĞİL, GEREKEN TEPKİYİ VERİYOR 07 Mayıs Pazartesi 12:35 ŞİMŞEK: ENFLASYON ÇİFT HANEYE GEÇİCİ OLARAK ÇIKTI, ESAS BELİRLEYİCİ KUR 07 Mayıs Pazartesi 12:33
    ŞİMŞEK: TURİZMDEKİ CANLANMA İLE CARİ AÇIK YÜZDE 4'ÜN ALTINA İNECEK 07 Mayıs Pazartesi 12:32
    BAŞBAKAN YARDIMCISI ŞİMŞEK BANKALAR BİRLİĞİ 61. GENEL KURULUNDA KONUŞUYOR 07 Mayıs Pazartesi 12:32
    ŞİMŞEK: İHRACATTAKİ PERFORMANS ARTMAYA DEVAM EDECEK

Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    İngiliz bakan yukarıdan sopayı yeyince dili açılmış,

ŞİMŞEK: TL'DEKİ DEĞER KAYBI DIŞ SİYASİ GELİŞMELER İLE YAKINDAN İLİŞKİLİ 07 Mayıs Pazartesi 12:41
    ŞİMŞEK: FİNANS DIŞI ÖZEL SEKTÖRÜN BORÇLULUK ORANI %69, YÜKSEK SAYILMAZ 07 Mayıs Pazartesi 12:38
    ŞİMŞEK: MERKEZ BANKASININ ELİ KOLU BAĞLI DEĞİL, GEREKEN TEPKİYİ VERİYOR 07 Mayıs Pazartesi 12:35 ŞİMŞEK: ENFLASYON ÇİFT HANEYE GEÇİCİ OLARAK ÇIKTI, ESAS BELİRLEYİCİ KUR 07 Mayıs Pazartesi 12:33
    ŞİMŞEK: TURİZMDEKİ CANLANMA İLE CARİ AÇIK YÜZDE 4'ÜN ALTINA İNECEK 07 Mayıs Pazartesi 12:32
    BAŞBAKAN YARDIMCISI ŞİMŞEK BANKALAR BİRLİĞİ 61. GENEL KURULUNDA KONUŞUYOR 07 Mayıs Pazartesi 12:32
    Açıklanan paket kısa vadede dengeyi bozmayacak.Yani mealen uzun vadede dengeyi bozacak diyor.))))))))))

6. aldıkları makam araçları için çerez parası diyen bakan şimdi dötüm yandı amanin diyor..

Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Arjantin faizleri 3 kere arttırdı.
    Para güvende olmadığını hissettiğinde kaçar. İsterse arjantin faizleri yeniden artırsın para kendini güvende hissetmediği için sıcak para da olsa gitmeyecektir.
    Her şey zamanında yapılmalı.
    Zaman olduğu sürece bu evrende zamanlama her şeydir...
    Güzel tesbit..

Şartlar, olaylar, gelişmeler farklı farklı olabilir ama İngiltere MB'sı bile faizleri üst üste arttırmasına rağmen sterlin'deki kanamayı durduramamıştı..

Her şey zamanında..

İngilizlere ‘Kara Çarşamba’ sürprizi! Soros hayatının en büyük kumarını Eylül 1992’de oynadı. İngiliz Poundu’na karşı büyük bir mücadeleye girdi. Pound’un değer kaybedeceğine, Mark’ın değer kazanacağına inanıyordu. Büyük bahsin konusu şuydu: Soros’a göre İngiliz ekonomisi kötüye gidiyordu ve tuzağa düşmüştü. Aşırı değerlenmiş Pound devalüasyon riski altındaydı. Fakat İngiltere, Avrupa kur mekanizması’na (ERM) girdiği için Pound’u devalüe edemiyor ve 2.95 Alman markı seviyesinde tutmak zorunda kalıyordu. Soros, İngiltere’nin kendi isteğiyle para anlaşmasını terkederek Pound’u devalüe etmesi gerektiğini yoksa buna mecbur kalacağını iddialı bir şekilde öne sürdü. Aynı zamanda spekülatif pozisyonları almaktan da geri durmadı. Alman Merkez Bankası Başkanı’ndan aldığı tüyoyu da değerlendirerek, 10 Eylül 1992’de 10 milyar dolar değerinde sterlin satıp mark aldı. Soros’un bu vurguncu girişimiyle sterlin değer kaybetmeye başladı. İngiliz Merkez Bankası piyasaya girmeye çalıştı, mark satıp sterlin alarak düşüşü engellemeye çalıştı.44 milyar döviz rezervinin 15 milyarını harcayan İngiliz Merkez Bankası düşüşü engelleyemedi. İngilizler faizleri yüzde 2 artırdılar. Çare olmadı. İngiliz tarihinde ilk kez, bir günün içinde faizler ikinci kez artırıldı. Soros’un başlattığı kanama durmuyordu. Sonunda İngiliz hükümeti teslim oldu; 16 Eylül 1992 Çarşamba günü, sterlini Avrupa Döviz Mekanizması’ndan çıkardılar ve sterlinin değeri yüzde 16 düşürdüler. Soros, tam bir milyar dolar kazanmıştı. Sterlin’in arkasından İspanya parası yüzde 28, İtalyan parası da yüzde 22 değer kaybedince Soros bu düşüşlerden de bir milyar dolar kazandı. Soros bir haftada 2 milyar dolar vurgun yapmıştı. 16 Eylül 1992 tarihi, mağrur İngilizler tarafından "Kara Çarşamba" olarak ilan ettiler...
    Şimdi burada Soros bir sebep mi, sonuç mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    İngiliz bakan yukarıdan sopayı yeyince dili açılmış,

He he kesin öyledir

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 673/1023 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •