Sayfa 676/1003 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 5,401 - 5,408 arası.

Konu: Viop - XV

1. Uçaklar yerde, kâğıt tavan tavan. Fabrika üretim durduruyor, tavan tavan. Koca şirket ekstre üretim açıklıyor tavana kitliyor 5 dakikada, sonuç. Tamam çok düşmüşlerdi de, az mantıkla hareket etsinler. Mantık, teknik, vs yoksa bizim ne işimiz var bu işte.

2.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kısa çalışma ödeneğinden para alacaklar tüm büyük şirketler öyle yapacak zaten

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İyi de, en fazla 2500 civarı veriyor. Pilot ve hosteslerin maaşı çok yüksek. Nasıl olacak o iş?
    Personel çalışmıcaksa, ücretsiz izin var ise, çalışma ödeneğini alıp napcak?

3.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Thy gibi kurum ücretsiz izine çıkarıyorsa, vah diğer vatandaşların haline desene..
    çalışanlar 3 ay boyunca brüt maaşlarının yüzde 60 ını devletten alacaklar. yani kayıpları yok nerdeyse

şu anda iki ana problem var:

** açığa satış yasağının olması.. vadelide fiyatlamayı bozdu..

**teminatların manasızca çok yüksek olması..aşağıdaki rakamlar takasbank teminatlarına göre..

endeks kontratı 1170 tl.. yaklaşık fiziksel büyüklüğe göre kaldıraç 10 civarı.. 15 olmasını beklerdim ama bu da fena değil..

ama garan: 100* 7.75 = 775 tl bir kontratın fiziksel karşılığı..teminatı ise 155 tl..
    bu durumda >>> kaldıraç = 775 / 155 = 5

böyle bir komedi olmaz.. pay vadelilierin takasbankça istenen teminatları %50 ye varan oranda indirilsin.. aracı kurum müşterisi ile konuşarak isterse daha fazla uygulasın.. riskini kontrol eden müşteri bellidir ve onlar için düşük uygulanır..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    altın onsunda bir halt olmaz...bir çok fon ve kişiler hisselerde battığı için.....altın çıktıkça veriyorlar....en kötüde ons altın bu kadar çıktıysa...üste gitmez.....
    Istedikleri kadar satsınlar aga. Ülkeler millilesmeye başlayacak, tek global geçerli urun sence ne olacak?

6.  Alıntı Originally Posted by Bakışaçısı Yazıyı Oku
    Uçaklar yerde, kâğıt tavan tavan. Fabrika üretim durduruyor, tavan tavan. Koca şirket ekstre üretim açıklıyor tavana kitliyor 5 dakikada, sonuç. Tamam çok düşmüşlerdi de, az mantıkla hareket etsinler. Mantık, teknik, vs yoksa bizim ne işimiz var bu işte.
    Şimdi bir thyao 12 milyar TL yani 2 milyar dolarcık,asels 26 milyar TL yani4.5 milyar dolar...Türkiye'nin iki tane göz bebeği..tut ki bu yıl tamamında zarar açıkladılar,peki bunlar batacak mı?Hayır...peki o zaman daha ne kadar düşsün ki? Düşsün de thyao yu 14-15,asels'nı 29-30 TL den satanlar ucuza alsın öyle mi?

7. Borsadan iki 0 atma ertelendi

DİE haber düştü

8.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    şu anda iki ana problem var:

** açığa satış yasağının olması.. vadelide fiyatlamayı bozdu..

**teminatların manasızca çok yüksek olması..aşağıdaki rakamlar takasbank teminatlarına göre..

endeks kontratı 1170 tl.. yaklaşık fiziksel büyüklüğe göre kaldıraç 10 civarı.. 15 olmasını beklerdim ama bu da fena değil..

ama garan: 100* 7.75 = 775 tl bir kontratın fiziksel karşılığı..teminatı ise 155 tl..
    bu durumda >>> kaldıraç = 775 / 155 = 5

böyle bir komedi olmaz.. pay vadelilierin takasbankça istenen teminatları %50 ye varan oranda indirilsin.. aracı kurum müşterisi ile konuşarak isterse daha fazla uygulasın.. riskini kontrol eden müşteri bellidir ve onlar için düşük uygulanır..
    Geçende söyledim, vadelide işlem yapmanın anlamı yok.. pgsus da kaldıraç 2. Vadelisinde işlem yapıp niye margin yiyesin?

Sayfa 676/1003 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •