Sayfa 679/1000 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 5,425 - 5,432 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    TTE geri dönmüş.
    Gibi yapiyor 😆😆😆😆

2.  Alıntı Originally Posted by ZİRVEE Yazıyı Oku
    Mrb arkadaşlar çok uzun süredir burayı takip ediyorum. Ancak mesaj atamıyordum, mail onayı ile ilgili sorun vardı. Şimdi gmail ile yeni bir üyelik aldım, sorun çözüldü. Galiba gmail dışındaki mailleri site kabul etmiyor gibi geldi.
    Bu forumdan çok yararlandım, hepinize bu çok değerli bilgilerinizi, arastırmalarınızı paylaştığınız için çok teşekkürederim. Umarım bu faydalı platform sürekli devam eder.
    Siz değerli üstadlara fonlarla ilgili yaşadığım bir sorunu sormak istiyorum. TEB de fonlarım var. Buradaki fonları başka bir aracı kuruma aktarmak/virmanlamak istiyorum. Ancak banka fonların virmanlanamayacagını fonları satmam gerektigini söylüyor. Yeni aracı kurumum yani iş yatırım yetkilileri ise virman yapılabileceğini belirtiyor. Bunun üzerine MKK' yı aradım onlarda virman yapılabileceğini, bankanın yapmasi gerektiğini belirttiler. Sonra SPK' ya Cimer üzerinden bilgi edinme kapsamında sordum, henüz cevap gelmedi.
    Sonuç olarak sormak istediğim, fonlar bir bankadan başka bir aracı kuruma ya da bankaya virman yoluyla gönderilebilir mi? Bu işlemi daha önce forumda yapan oldu mu?

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Osmanlı yatırım ve Denizbank gönderilemeyeceğini iddia etmişlerdi. Bu konuyu herkes kendi aracı kurumuna sorsa keşke. Mevzuat gönderilebilir diyordu ama işlerine gelmediği için yapmıyorlar bence.

ZİRVEE hocam, madem iş yatırım yapılabilir diyor, oradan başka bir bankaya virman yapın bakalım nolacak.

3.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Osmanlı yatırım ve Denizbank gönderilemeyeceğini iddia etmişlerdi. Bu konuyu herkes kendi aracı kurumuna sorsa keşke. Mevzuat gönderilebilir diyordu ama işlerine gelmediği için yapmıyorlar bence.
    Menkul Kıymet Transferi

MKK tarafından merkezi saklama hizmeti verilen sermaye piyasası araçlarının hak sahibi yatırımcılar arasında transferi üyeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

İlgili transferin, sistem üzerinde nakit veya sair herhangi bir karşılığa bağlı olmadan aktarılması, serbest virman süreci ile sağlanmaktadir. Transferin gerçekleşmesi sürecinde teslim karsılığı eş anlı ödeme prensibi işletiliyorsa şartlı virman uygulaması ile söz konusu aktarım gerçekleştirilmektedir.

Şartlı virman işlemleri, üyelerce Takasbanka iletilen talimatlar doğrultusunda, MKK ile Takasbank arasında kurulan entegre sistem kullanılarak otomatik süreçler üzerinden sonuçlandırılmaktadır.

Ayrıca, MKS nezdinde izlenen DİBS'ler ve kira sertifikalarının TCMB sistemine aktarımı gerekmeden şartlı virman eşleştirme süreçleri ile kıymet hareketlerinin MKS'de, nakit hareketlerinin TCMB sisteminde gerçekleşmesi sağlanmaktadır. İlgili işlemler SWIFT mesajları ile de gerçekleştirilmektedir.

Dilekçe örneği

MENKUL KIYMET VİRMAN TALİMATI
    İlgili Kişi: Tarih: .

.....A.Ş. Operasyon Müdürlüğüne,

Kurumunuzda bulunan ........nolu hesabımdaki menkullerin aşağıda detaylarını verdiğim hesaba transfer edilmesini rica ederim.
    KURUM: ....Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
    KURUM KODU: ....
    HESAP NO:...............( ....... Yatırımdaki hesap numaranız)

*Menkul Detayları
    Menkul Kodu Adet / Nominal
    1-.........(Adet /Nom)
    2-..........(Adet /Nom)
    Ad Soyad :
    İmza :

4.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku

ZİRVEE hocam, madem iş yatırım yapılabilir diyor, oradan başka bir bankaya virman yapın bakalım nolacak.
    Syn. Kartal üstad, Biz yapıyoruz dediler ama tabi dediğiniz gibi yapmadan anlaşılmıyor maalesef. Hesap açarken herşey olumlu söyleniyor, ama ordan ayrılırken bir sürü zorluk çıkarıyorlar. Hisse virmanı yaptım onda sorun çıkmadı, fon virmanında sorun oldu.

5.  Alıntı Originally Posted by traderpanda Yazıyı Oku
    iş yatırımdan hesap açmak istedim ama diğerlerinin aksine evrakları kargoyla yollamıyorlar şubelerine gidip yetkili karşısında imza atacakmışız.
    Yetkili karşısında imza süreci de en az 30 dakika ila 60 dakika alan bir süreç onuda söyleyeyim

garanti de sorun yok ,alırken saate dikkat edip ,gune bakınız .ACC yarın son şans abartı - getirirse sonsuza kadar elveda ,tcd alırım en azından ne yapacagı belli..kral tcd

7.  Alıntı Originally Posted by ZİRVEE Yazıyı Oku
    Syn. Kartal üstad, Biz yapıyoruz dediler ama tabi dediğiniz gibi yapmadan anlaşılmıyor maalesef. Hesap açarken herşey olumlu söyleniyor, ama ordan ayrılırken bir sürü zorluk çıkarıyorlar. Hisse virmanı yaptım onda sorun çıkmadı, fon virmanında sorun oldu.

Hisse virmanını bütün aracı kurumlar yapıyor zaten, onda sorun yok. İş Yatırım'a sorsanıza "sizdeki fonları X kuruma virman yaptırıcam" diye, bakalım ne diyecekler. Derdimizi takasbank a mı anlatsak acaba

8.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    garanti de sorun yok ,alırken saate dikkat edip ,gune bakınız .ACC yarın son şans abartı - getirirse sonsuza kadar elveda ,tcd alırım en azından ne yapacagı belli..kral tcd
    acc eksi yapar tcd artı yaparsa acc' ye elveda..

Sayfa 679/1000 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •