Sayfa 68/115 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon
Arama sonucu : 918 madde; 537 - 544 arası.

Konu: PEKGY Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ophions Yazıyı Oku
    hocam merhaba. Burda rüchan fiyatını nasıl hesapladınız? Genelde 1 TL olarak baz alınmıyor mu? Rüchan 1.4 TL olsa neden katılayım ki satmak daha mantıklı değil mi. Örneğin 1000 lotum olsa, 2.7 den bölündü diyelim. %400 de bedelli ile 2.700+4000=6700 TL maliyetli 5000 lotum olacak. Hisse başı maliyet 1.34 TL olacak. Rüchan nasıl hesaplanacak.
    Özür diliyorum, kafa karışıklığı olmuş, hesabınız mantıklı

2.  Alıntı Originally Posted by Oğuz Çelikdemir Yazıyı Oku
    Hisseyi tanımam etmem, bir dostum bakarmısın dedi, inceleyelim dedim. İlk işim KAP' tan sermaye değişimine bakmak oldu. Buyrun, sermaye değişim oranları (diğer satırlarına dikkat edelim):

12.09.2020 Tarihli Sermaye Tablosu:

08.12.2020 Tarihli Sermaye Tablosu:

Kabaca, KY' nin üzerine güzel yıkılmış. Şimdi de pamuk eller cebe deniliyor.

Gelelim Rüçhan hakkının kullanımına. %400 bedelli var üzerinde, beher hisse başına 4 TL para istiyorlar. Bugünkü hisse fiyatını (2.75) baz alırsak, hissenin referans fiyatı 1.35 TL yapıyor, rüçhan hakkı kupon pazarında ki hissenin fiyatı da 1.40 TL yapıyor. Bu doğrultuda, fiyatları kafa kafaya getirebilmeleri için (rüçhanı kullansın millet diye) hissenin fiyatını 2.65-2.68 aralığına çekmeleri gerekiyor.
    Belki de rüçhanı kullanmalarını istemiyor olabilirler, patronlar aylardır mal boşalttı, ucuz rüçhanlardan faydalanıp malını yerine koymak istemiş olma ihtimali var mı

Sayın forum sakinleri Ataköy NEF22 projesinde 2018 değerlemesinde 500 m olan kıymet takdiri nasıl olup da 137 m ye düşmüş. Gözden kaçırdığım husus nedir bilgisi olan paylaşabilir mi?
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by Enes SENCER Yazıyı Oku
    Sayın forum sakinleri Ataköy NEF22 projesinde 2018 değerlemesinde 500 m olan kıymet takdiri nasıl olup da 137 m ye düşmüş. Gözden kaçırdığım husus nedir bilgisi olan paylaşabilir mi?
    Geri kalanı satılan yerlerdir

İşin aslı, adres değerleme tarafından 18.01.2018 tarihinde nef22de yapılan değerleme ve takip eden yıllardaki satışlar göz önüne alındığında bir tuhaflık sezdim. Misal https://www.ingmenkul.com.tr/media/6...eme-raporu.pdf bu görselde f18 sayılı konut tamamlanmış değeri ile 474 m gözükürken adres değerleme tarafından 31.12.2019 yılında yapılan değerlemede 454 m gösterilmiş. Her şeyin fiyatının yukarı gittiği ülkede bu konutun fiyatının gerilemesi aklıma yatmadı.
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by ophions Yazıyı Oku
    hocam merhaba. Burda rüchan fiyatını nasıl hesapladınız? Genelde 1 TL olarak baz alınmıyor mu? Rüchan 1.4 TL olsa neden katılayım ki satmak daha mantıklı değil mi. Örneğin 1000 lotum olsa, 2.7 den bölündü diyelim. %400 de bedelli ile 2.700+4000=6700 TL maliyetli 5000 lotum olacak. Hisse başı maliyet 1.34 TL olacak. Rüchan nasıl hesaplanacak.
    Sevgili kardeşim, fiyatlar aşağıdaki formül ile bulunuyor. Ben internette bulduğum bir excel üzerinden hesapladım. Hatalı olabilir, net fiyat olarak dikkate almamanızı rica ederim.

Hesaplama için link :
    https://drive.google.com/file/d/1QMl...l4oPRpaaV/view

Teorik fiyatı belirleme esasları:
    http://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/33...530A4A622B5826
    Ekin biçe biçe deste olur, borsacı çarpıla çarpıla usta olur
    Burada yer alan görüş ve öneriler kişisel fikirlerimi içeriyor olup yatırım tavsiyesine girmez. Bu uyarıyı dikkate almanızı rica ederim.

7. Investing de sikayet ten dolayi alt pazar muhabbetleri yazmislar nedir asli astari yoksa cakallarin algi operasyonumu

Alıntı Originally Posted by tranatula Yazıyı Oku
    Investing de sikayet ten dolayi alt pazar muhabbetleri yazmislar nedir asli astari yoksa cakallarin algi operasyonumu
    Hiç bir şey çıkmaz ondan

Sayfa 68/115 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •