Sayfa 681/1002 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731781 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,441 - 5,448 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Sayın friendly aklımdaki şu bir miktar banka para piyasasında para tutmak ya da valörle ilgili sıkıntı çıkartmayan aracı kurum varsa (mesela 1gün valörlü fonu bozunca, aynı anda 1 gün valörlü fon alınabilirse, forumdaki bir arkadaş bir çalışma olduğunu söylemişti) , mesela atıyorum bist teknoloji endeksi %5 civarı düştü ya da xbank düştü ya da atıyotum bist100dışı şirketler hisse fonu düştü ya da işbankadı iştirakları, o gün öğleden önce alım girip, fon portföyüme girdikten sonra da birkaç gün içinde kayda değer yükseliş yakalanırsa çıkmak. Hisse yoğun fonları ileride çok taşımak istemiyorum. Görece az risklilerde takılmak, arada bir fırsat yakalayarak kısa sürede alınan kazançlarla getiri yüzdesini yükseltmek. Olacaksa uzun vadeli olarak da sadece kendime ve kardeşime bes yapmak ve arsa yatırımlarıyla bir yol çizmek.
    hocam al satcılıkla bu piyasada para kazanmak çok zordur, yeni başlayan insana da bunu anlatmak zor ama gerçek bu. yani bir hamlede 3 kazanırsın ikincisinde 5 kaybedersin piyasanın hangi yöne gideceğini hiçbir şekilde bilemezsiniz. kayda değer bir yükseliş yakalar çıkarım diyorsunuz ya o yükseliş hiç gerçekleşmezse? bir dip oluşması artık yükseliş kesin anlamına gelmez, sürekli daha yeni dipler yapan bir kaos başlarsa şansınıza? bir rus atasözünün dediği gibi şans şansa ihtiyacı olanı sevmez. al satta ben küçük çaplı varant trade etmenizi tavsiye ederim, onda da en güzel teknik ali perşembenin oyun planı tekniği. 4 cilt kitabı var ilk cildini okusanız yeter. hepten şaşkın olmayan az buçuk tahsilli uyanık biri parayı her yıl rahat ikiye katlarsınız oyun planında. anlık olarak desteği kırarsa şorta geç, direnci aşarsa longa geç esaslıdır ama çok çok yorucudur tabi.

Bu bilgi KAP ta mevcut

Alıntı Originally Posted by Ordinaryus Yazıyı Oku
    TGE'nin yönetim ücreti ve stopaj durumu nasıl hocam?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3. içinde XBRUSD full yada full+full
    dağılımı olan brent spot fon mevcut mu?
    bunlarda sanırım t+2 ye tabi

4. tam 1 yıl önce bugün dolar zirveden dönmüştü 18.40'tan. sadece bugüne özel tefasta döviz bazlı tüm fonların 1 yıllık getirisini dolar etkisinden arındırılmış olarak görme şansınız var. dip not düşelim.

Keske ilgili fonlari kendi doviz fiyatlari ile de liste gorebilsek...

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    tam 1 yıl önce bugün dolar zirveden dönmüştü 18.40'tan. sadece bugüne özel tefasta döviz bazlı tüm fonların 1 yıllık getirisini dolar etkisinden arındırılmış olarak görme şansınız var. dip not düşelim.

6. Dt olan fonlar yarin iyi getirecek
    2 5 ve 10 yillik dt lerde kuvvetli dusus var

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

EKF ve PDD full sattim baya da oldu

Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Dt olan fonlar yarin iyi getirecek
    2 5 ve 10 yillik dt lerde kuvvetli dusus var

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,871
    Benim gibi yeni başlayanların bu eğitim videolarını seyretmesini önerririm,kulaktan dolma,kitabın orta yerinden okuma ile ;ne bilgi sahibi nede fikir sahibi olunur.
    Eğitim şarttır.
    Buradan başlayın derim.
    https://www.youtube.com/watch?v=YET_...%B0NANSVEBORSA

Sayfa 681/1002 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •