Sayfa 683/751 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733 ... SonSon
Arama sonucu : 6008 madde; 5,457 - 5,464 arası.

Konu: VESTL - Vestel

Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Ekonomist nickli arkdaşımız nedenlerini daha 2-3 mesaj önce çok güzel yazmış. Yıldız nasıl Ülker i yoluyorsa Zorlu da Vestel i yoluyor. Bu da hissenin olmadık fiyatlarda işlem görmesine neden oluyor. Ortaya yolunan ama yüksek potansiyelli ucuz bir şirket çıkıyor.
    Ve yolunan tavuğa kimse yem vermiyor

2.  Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Ekonomist nickli arkdaşımız nedenlerini daha 2-3 mesaj önce çok güzel yazmış. Yıldız nasıl Ülker i yoluyorsa Zorlu da Vestel i yoluyor. Bu da hissenin olmadık fiyatlarda işlem görmesine neden oluyor. Ortaya yolunan ama yüksek potansiyelli ucuz bir şirket çıkıyor.
    Ülker dünyadaki benzerlerine göre yüzde 40 ucuz (iş yatırım) uzunca süre orada da bulundum. Simdi ucuz diye hisseye girilmeyeceğini daha iyi anlıyorum. Hisse ne zaman gidecek olsa murat ülkerin kendisinin veya yıldız holdingin şirketlerini kat kat ve pahalıya satarak servet transferi yaptığını gördük. Hissede patron önemli. Vestel beyaza bu tarz seyler yapmayıp direk vestele böyle giydirmesi ilginç. Önem gıda diye bir şirketi 4.3 milyara ülkere kakaladıyor. Bir çok kişi 1 milyar etmez diyordu. Meta nikelde aynıdır. nikel fiyatları ucukken zorlu aldı fiyatlar düşünce sürekli zarar edip kimse yaklaşmayınca vestele kakaladı. Şimdi nikel tekrar yükseliyor. Nikel yıllar önce 50k fiyatları gördü suan 30-35 bandında takılıyor. 25 altına düşmezse artık sermayesi bile olmayan meta nikelin bir nebze toparlanacağını düşünüyorum. İnşallah yine benzer şeyler görmeyiz.

ytd.

ytd.

Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Ülker dünyadaki benzerlerine göre yüzde 40 ucuz (iş yatırım) uzunca süre orada da bulundum. Simdi ucuz diye hisseye girilmeyeceğini daha iyi anlıyorum. Hisse ne zaman gidecek olsa murat ülkerin kendisinin veya yıldız holdingin şirketlerini kat kat ve pahalıya satarak servet transferi yaptığını gördük. Hissede patron önemli. Vestel beyaza bu tarz seyler yapmayıp direk vestele böyle giydirmesi ilginç. Önem gıda diye bir şirketi 4.3 milyara ülkere kakaladıyor. Bir çok kişi 1 milyar etmez diyordu. Meta nikelde aynıdır. nikel fiyatları ucukken zorlu aldı fiyatlar düşünce sürekli zarar edip kimse yaklaşmayınca vestele kakaladı. Şimdi nikel tekrar yükseliyor. Nikel yıllar önce 50k fiyatları gördü suan 30-35 bandında takılıyor. 25 altına düşmezse artık sermayesi bile olmayan meta nikelin bir nebze toparlanacağını düşünüyorum. İnşallah yine benzer şeyler görmeyiz.

ytd.

ytd.
    Biz ky olarak yapacak hiçbirşey yok mu hocam

4.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    1. Ben normalde şise cam topluyordum uzuncuyumdur. Buranın ucuz kaldığını düşündüm bu tarafa geçtim ciddi şekilde yanıldım.
    2. Geçme sebebim ucuz kalmasıydı.
    3. Bu şirkete şirketin kendisinde para olmadığı için kendi hissesine yatırım yapamıyor hatta bildiğiniz gibi sattı.
    4. yabancı Çin dahil tüm dünyada özellikle teknoloji şirketlerinden çıktı hatta ciddi şortladı. Vesteldede yabancı oranı yüzde 40 a dayanmıştı şuan yüzde 5 oda muhtemel bıyıklı yabancı.
    5. Şirket şuan günlükçülerde el değiştirip duruyor. Düşüşlerde ciddi satış yiyor. Satılmasa bile piyasa yapısıcı olmadığı için sert tepki oluşuyor. Piyasa yapısının ana işlevi aşırı hareketleri engellemek bunda bu yok yani düşüşde el freni boşalıyor.
    6. yakın gelecekte ABD borsalarında yüzde 10 bizde en az yüzde 5 düşüş vestelde bunun 2 katını tahmin ediyorum. Artmadığı halde düşecek. Çünkü bu hissede günlükçü Türkler var, onlar uzun vadeye yatırım yapmaz. Girer çıkar günü kurtarma derdindedir.
    7. son çeyrek beklendiği gibi togg satışa başlar ve bu etkisi bilançoda satışlarda en az yüzde 10 üzeri büyüme yapabilir.
    8. bu vestel için yeni bir sektör kazanma olacak. Artık beyaz eşya tv üreticiliğinde oto sistemlerine giriş olacak. bu sayede satışları artıracak. Vestel avrupanın sayılı elektronik eşya üreticilerinden argeside iyi bu kırılmaya oynadım. Olursa nasibimiz varsa kazanırız yoksa bu son 3 ayki rallide hisselere arkadan baktığımız gibi bakarız.

gerçekten açı çektirdi enflasyona karşı parmızı pul etti alırken şuanki bindiğim arabamın parası kadar para yatırdım şuan yarısı atmiyor.

ytd.
    Hocam aciklamalar icin tesekkur ederiz. Hisse neti sizin gibi temelci arkadaslar sayesine seviyoruz. Benim vestel hisem yok demecek kadar az. Ben asels toplamistim ama buda vestelden kalir yani yok. İs yatirim 2022 karini 4milyar civari tahmin etmis. Boylelikle kar bu sekilde gelirse fk 2 ye dusecek. Bu olasilik gerceklesebilir mi? Fk ayni oranda kalirsa hisse fiyati 100 tl bandina gelecek. Benim nakitim yok ama bir sekilde 2000 lot almam gerektigini icimden bir his dürtukleyip duruyor..

CPH2205 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Arçelik in 50 milyar tl değerde olduğu yerde Vestel 10 milyar tl de kalamaz o yüzden fazla takılmayın gün gelecek o fark kapanacak bilanço borç zart zurt merak etmeyin az kaldı tekrar söylüyorum o fark kapanacak buraları bayram yerine dönecek peruklu değil kralları ejderhaları gelsin borsa matematiktir 2*2=4

6.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku

ytd.

ytd.
    benim elimde de vestel hissesi var bende başka hisselerden çıkarak geldim ve de sattığim hisse neredeyse %50 pirim yaparken bu hisse şuanda aldığım fiyatın altında. fakat bu yorumlarına katılmam mümkün değil. o çöp olarak bahsettiğin tesise(meta nikel) neredeyse 1 milyar dolar yatırım yapılıyor. senin 30-35 dolar olarak bahsettiğin fiyatlar cevher fiyatları şuanda ham nikel fiyatları 32000 dolar seviyelerinde ve bu tesis 10.000(onbin ton) saf nikel üretim kapasitesine ulaşacak. 320.000.000 dolar ciro..... bununla kalmayıp bu üretilen nikel bataryaya dönüşüp daha da kıymetli olacak. diğer mesajlarda bahsettiğin borçluluğun kötü olmasını da anlayamadım. finansal tabloları incelediğimde anormal bir durum görmedim umarım detayını açıklarsın. temettü sözü konusunda haklısın ama o da hissenin hımbıllığını açıklamaz. kokusu ileride çıkar yada hisse ne olduğunu anlamadan birkaç haftada pirimini yapabilir. ben sasa yada hektaştan farklı olarak yapılan yatırımların daha belirsiz yatırımlar(özellikle TOGG) olduğu için büyük fonlar tarafınca biraz temkinli olunduğu kanısındayım. bakıp göreceğizz.... bildikleriniz öngörüleriniz var ise paylaşırsanız sevinirim. bunlar yatırm tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : obilge79; 26-04-2022 saat: 02:43.

7.  Alıntı Originally Posted by Future1905 Yazıyı Oku
    Arçelik in 50 milyar tl değerde olduğu yerde Vestel 10 milyar tl de kalamaz o yüzden fazla takılmayın gün gelecek o fark kapanacak bilanço borç zart zurt merak etmeyin az kaldı tekrar söylüyorum o fark kapanacak buraları bayram yerine dönecek peruklu değil kralları ejderhaları gelsin borsa matematiktir 2*2=4
    Bugün Gents satıp biraz Vestel aldım.

Sonuçta yılların Vesteli, holding gibi bir şirket

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

8. Zorla bir parti daha yatırım yaptırdılar. Patron peruk takıyor diye mi bu fiyatlama. Biriktirir bekleriz, daha genciz.

Sayfa 683/751 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •