Sayfa 685/804 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 5,473 - 5,480 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Fiyatı ne olursa olsun; ister tabana gitsin ister tavana gitsin kords benim için borsanın en nadide şirketi. Ucuz mu pahalı mi alınır mı satılır mı herkesin kendi yatırım şekline göre degiskenlik gösterebilir.

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

2.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Adeta bir insan yiyen. Kemik sindiren, beden eriten.

Daha önce de yazdım. Öyle hevesli olmamalı. Hevesli ve anlıkçıysan, belki o gün "şans" eseri kazanırsın ama sonra muhakkak onu ve fazlasını geri alır piyasa.

Şimdi biz ne yaptık? 20-30 tl arasına geldik. Bir daha 15'lere geri gelir mi bilmiyorum. Ama benim beklentim, kendi yatırımım adına şu: Önce, önümüzdeki 2 yıl şu 20-30 tl arasını bir sindirelim. Bu fiyatlara alışalım. Bilançomuz, rakamlarımız, karlarımız bu fiyatlarla uyumlu hale gelsin. Sonrasında oranın da 3 katını konuşuruz. Ama önce bir sindirelim. Dünden bugüne değil, bugün öğlenden bugün akşama değil, yarına değil, 2 yıl sonraya. Kedi gözü gibi.
    Can hocam. 2020 sonu 13 TL'den alırım diyordum 30 a gitti.

Kimse baz almasın yaptığım hesaptan 10 yıl sonrası için 400 TL çıkmıştı. 10 sene sonra için 33 kat kar beklentisi çok cazip gelmişti ama elimde nakit olmadığı için alamamıştım.

Şimdi 27 tl. Bu sene ya da sonraki sene 20 TL olursa. 20 kat kar marjı çıkıyor. Belki o zaman toplamaya başlarım nakit olursa.

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku

Daha önce de yazdım. Öyle hevesli olmamalı. Hevesli ve anlıkçıysan, belki o gün "şans" eseri kazanırsın ama sonra muhakkak onu ve fazlasını geri alır piyasa.

Şimdi biz ne yaptık? 20-30 tl arasına geldik. Bir daha 15'lere geri gelir mi bilmiyorum. Ama benim beklentim, kendi yatırımım adına şu: Önce, önümüzdeki 2 yıl şu 20-30 tl arasını bir sindirelim. Bu fiyatlara alışalım. Bilançomuz, rakamlarımız, karlarımız bu fiyatlarla uyumlu hale gelsin. Sonrasında oranın da 3 katını konuşuruz. Ama önce bir sindirelim. Dünden bugüne değil, bugün öğlenden bugün akşama değil, yarına değil, 2 yıl sonraya. Kedi gözü gibi.
    2 yil az olmus bence burda bes yil sindirsin.. pd/dd 1.90, kordsa gibi saglam kac sirket var bistte 1,90 altinda.. bir bes yil sindirelim de pd/dd 0,4 e dussun sonra bakarsin yavas yavas cikariz..

4.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    2 yil az olmus bence burda bes yil sindirsin.. pd/dd 1.90, kordsa gibi saglam kac sirket var bistte 1,90 altinda.. bir bes yil sindirelim de pd/dd 0,4 e dussun sonra bakarsin yavas yavas cikariz..
    10 ları 2 yılda sindirmiş.

Vergi dairesine zarar yollayan şirket 1 ayda 19dan 30a gelmiş.

Ayaklar az yere bassın.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Kordsanın yükselişine arkadan bakanlar, temennilerini teknik taktik kelimeler ile süsleyip burada analizmiş gibi paylaşıyorlar. Hisse bu , bugün düşer yarın çıkar , ama sabah aldım akşam zengin olmalıyım mantığıyla işlem yapanlar çok üzülür bu kurtlar sofrasında. Kordsa bu , dün arz olmuş ve uzaya çıkmış şirketlere benzemez.

6.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    10 ları 2 yılda sindirmiş.

Vergi dairesine zarar yollayan şirket 1 ayda 19dan 30a gelmiş.

Ayaklar az yere bassın.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    kords onumuzdeki iki yili fiyatliyor bunun farkinda bile degilsiniz ayni froto, sasa, hktas gibi.. ilk saskinliginizi konsolide gelince yasayacaksiniz.. sonra 2021 bilancolarinda goreceksiniz.

7. Kusura bakma ama böyle bı mantık olur mu hiç? 2 yıl fiyat sindirecekmis!!

Firma yatırımlarını yapmış,kârlılığı artma arifesinde,piyasa fiyatlama ya başlamış, sen diuosun 2 yıl yerinde kalsın,kusura bakma ama hiç sanmıyorum.Goreceksiniz pzt bilancoya bağlı olarak yukarı yönlü hareket devam edecektir.pzt öğleye kadar kırmızı görülebilir ama gün sobu yeşil olmalı diye düşünüyorum.Ok bir kere yaydan çıktı,geri gelmez..
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku

Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by engineer38 Yazıyı Oku
    Kusura bakma ama böyle bı mantık olur mu hiç? 2 yıl fiyat sindirecekmis!!

Firma yatırımlarını yapmış,kârlılığı artma arifesinde,piyasa fiyatlama ya başlamış, sen diuosun 2 yıl yerinde kalsın,kusura bakma ama hiç sanmıyorum.Goreceksiniz pzt bilancoya bağlı olarak yukarı yönlü hareket devam edecektir.pzt öğleye kadar kırmızı görülebilir ama gün sobu yeşil olmalı diye düşünüyorum.Ok bir kere yaydan çıktı,geri gelmez..

Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Görüşünüze saygı duyarım. Zaten ben böyle düşünme sebebimi açıkladım. Ben beklentilerimi aklımda şekillendiririm ama onları kısa vadede beklemem. Zamana yayarım ki hayal kırıklığı yaşamayayım. Burası borsa, her zaman durmadan yükselmez. Bugün kağıtlar %300-400 prim yapıyorsa, zamanı geldiğinde 1-2 yıla yayarak %50 düşebilir ve o fiyatlarda kalabilir. Bunu Kordsa ve herhangi bir kağıt özelinde söylemiyorum tabii ki ama zihin ve sabır durumum buna hazırlıklı.

Asıl karı ana şirketin kendisinde değil de, Kordsa gibi iştiraklerinde olan holding yapılanmasında olan şirketleri f/k 8'den değerlendiririm. Kordsa yıllık 400 milyon kar açıklasa dahi benim gözümde ederi o an için 3,2 milyar tldir. Bu da 16-17 tl aralığına denk gelir. Geleceğe dönük beklentileri ve piyasanın boğa piyasası olması nedeniyle bunu 20-22 lira civarında fiyatlarım aklımda. Ve 30 tl benim için şu anda pahalıdır. Yukarıda bir başka dostumuz da belirtmiş. Ama sattım mı? Hayır, satmam. Fakat şirket 600 milyon kar açıklayacağı ana kadar benim için ederi 20-30 tl aralığındadır. Ama bu kar rakamını açıklar da bugün yaptığı gibi geleceği satın almak, biraz daha yukarı çıkmak isterse, o kar açıklandığında ederi 20-30 değil de 40-50 olabilir. Ama bu sefer o aralığı sindirmesi için de bana göre 1-2 yıl zamana ihtiyacı olur. Ben bu açıdan bakıyorum.

F/K 8'den değerleyeceğim bir şirket 2021'de en iyi ihtimalle 400-500 milyon tl kar açıklayabilecekken ben bu kağıtta 60-70 lirayı hedeflemem. Hala daha 30 tl derim, kendimi alıştırırım. Beklentilerimi düşük tutarım ki bekleme gücüm artsın. Ama malı toplamışlardır, daha fazla kaptırmak istemezler, sürerler yukarı onu bilemem. Fakat çok sert, çok yukarı hareketler gerçekleşse de (mesela 60-70 tl), bunun sonrasında sert düzeltmeler olacağını da ihmal etmeyin. Diğer Sabancı şirketlerinde olduğu gibi. Genelde o kadar abartı fiyatlamalardan sonra %50 düzeltme yerler ki mesela bu 1-2 yıl alsa ve kağıt da o esnada 60-70'leri görüp %50 geri gelse, bir bakarsınız 2 yıl sonra benim dediğim yerde.

Ben, anlık hareketler ve çok olumlu seyreden piyasa psikolojisi bazında değil, şirketin mevcut yapılanması dahilinde sahip olması gereken piyasa değeri bazında konuyu ele alıyorum.

Ancak şunu ihmal etmeyin. Benim buradaki yatırımım ömürlük. 2030 yılından falan çok öte benim vadem. Ve bu rakamları al-sat, trade, 3-5 aylık kayıp kazanç şeklinde ele almıyorum. Düşecek, burada kalacak diyemem. Zaten bu nedenle satmıyorum. Bilmediğimiz çok farklı beklenti ve gelişmeler söz konusu olabilir. O zaman kimseyi dinlemez. Ben sadece tok alıcı - tok satıcı noktasındayım; elbette almak satmak için değil. Ne olursa olsun ama acelesi yok, acelesi olması için de neden yok, olgunlaşsın gözüyle bakıyorum. Her zaman boğa piyasası olmaz, 1-2 yıllık ayı piyasaları da olabilir gözüyle bakıyorum.
    ...

Sayfa 685/804 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •