Onemli Gunler Banner
Sayfa 6854/7020 İlkİlk ... 5854635467546804684468526853685468556856686469046954 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 54,825 - 54,832 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Amerikali yazar, besteci ve gezgin Paul Bowles’un olum yildonumu ( 18 Kasim 1999 )

Yine aylar gecmis, Col'e gidebilecek parayi hala biriktirememisler. Gumus liralari saklamislar, cunku ucu de Targui'ye asikmis. Huzunleri de surup gidiyormus. Gunun birinde, 'Bizim sonumuz boyle gelecek,' demisler. 'Hep uzgun kalacagiz ve Col'de cay icemeyecegiz. Demek ki hemen gitmeliyiz oraya.Paramiz olmasa da'. Ellerindeki butun paralari birlestirmis, gumus liralari bile katmis, bir caydanlik, bir tepsi ve uc bardak satin almislar, kalaniyla da El Golea'ya otobus bileti almislar. Pek az paralari kalmis. Onu da son kurusuna kadar, kervaniyla guneye giden bir bakamar'a vermisler. Adam buna karsilik onlarin kervanina katilip develere binmelerine izin vermis. Bir aksam, gunesin batmasina yakin, kocaman kumullarin oraya varmislar. ' Iste Col'e geldik, ' diye dusunmusler. ' Cayi yapalim. ' Ay dogmus, butun erkekler uykuya yatmis, bir tek nobetci kalmis. O da develerin yaninda oturuyor, kavalini caliyormus.' Ismail parmaklarini agzina goturup oynatti. ' Utka, Mimuna ve Aysa, ellerinde tepsi, caydanlik ve bardaklarla, sessizce kervandan uzaklasmislar. Col'un tumunu gorebilmek icin en yuksek kumulu arayacaklarmis. Caylarini da o zaman yapacaklarmis. Uzun sure yurumusler. Utka, 'Yuksek bir kumul goruyorum,' demis. Oraya yuruyup tepesine tirmanmislar. Mimuna, 'Ben surada bir kumul goruyorum, o bizimkinden cok daha yuksek.Oradan ta In Salah'a kadar olan alani gorebiliriz.' demis. Oraya gitmisler ama tepeye tirmandiklarinda Aysa, 'Bakin!' demis, 'Iste en yuksek kumul. Tamanrasseti'i bile gorebiliriz oradan. Targui'nin yasadigi yer orasi!' Gunes dogmus, onlar yurumeyi surdurmusler. Ogle oldugunda ortalik cok fazla sicak olmus ama kumula varmislar, tepeye dogru tirmanmislar, tirmanmislar. Doruga varinca, cok yorgun olduklarini hissetmisler. 'Once biraz dinlenelim, sonra cayi yapariz,' demisler. Uyumadan once tepsiyi caydanligi ve bardaklari ortaya cikarip hazirlamislar. Sonra uzanip uyumuslar. Daha sonra. ‘Ismail susup Port'a bakti. Gunler sonra oradan baska kervan geciyormus, adamin biri en yuksek kumulun tepesinde bir seyler gormus. Ne olduguna bakmak icin oraya tirmanmis. Utka, Mimuna ve Aysa’yi bulmus. Hala orada, uykuya daldiklari andakinden farksiz bicimde yatiyorlarmis. Her uc bardak da.’ Ismail kendi Cay bardagini havaya kaldirip gosterdi. ‘kumlarla doluymus. Iste boyle icmisler Col’de caylarini. ” Esirgeyen Gokyuzu
    Baştan sona harika çok duygulandım
    ve Allah sana güçlü yardım elini uzatacaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Dogum Gunu Kizi

Cimenlikte cocuklar
    El ele tutusmus
    Durmadan donuyorlar.
    Bir kol digerininkine girmis,
    cember tamamlanincaya,
    her birinin kendi bedenine
    yeniden donunceye kadar
    Sarki soyluyorlar, ama
    birbirlerine degil,
    ayaklari hareket ediyor
    neredeyse sarkilariyla eszamanli
    Yuzlerindeki dikkati gorebiliriz
    Yuzleri, gozleri, hemen onlerinde
    hareket eden bosluga takili
    Bu kendinden gecisi
    nese ile karistirabiliriz
    Ama bunda hic nese yok.

Goruyoruz onlari ( kol kola )
    Habire donuyorlar
    dikkatle, neredeyse gayretli
    ( bastiklari yer yoksayilmis,
    cimenligi cevreleyen
    agaclar yok. gol yok. )
    Onlar icin
    durmadan donmenin amaci,
    ( hizli ya da yavas )
    durmadan, durmadan donmek...

Margaret Atwood
    Kesinlikle

Oyun oynarken dikkat kesiliyorlar. Ve hiç şakaları yok.

3.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Netflix, Ozark'in 4.sezonundan fragman ve gorseller paylasti.

https://www.gamesradar.com/ozark-sea...ign=socialflow
    Şimdi ben bu dizi hakkında çok şey söylemek istiyorum ama kısa kesicem

Anne ve baba çocuklarını korumak adına etrafında kim var yok hepsinin katledilmesine sebep oluyor. Kadın karakterin kendi öz kardeşine kadar.. Bana resmen sorgulattı ebeveyn bağını.

Buna ilave olarak kara para aklama olaylarını gördükçe artık her hayırsever organizasyona şüphe ile bakmaya başladım..

Ama sabırsızlıkla bekliyorum yeni sezonu

4. Sayfaları okurken arada kendi gönderilerime rastlıyorum. Çok hoşuma gidiyor

5.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Belcikali ressam James Sidney Edouard, Baron Ensor'un olum yildonumu ( 19 Kasim 1949 )

Afternoon in Ostend, 1881 ( Royal Museum of Fine Arts Antwerp )

The Rower, 1883 ( Royal Museum of Fine Arts Antwerp )

Değişik bir tarzı var beğendim

6.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Italyan aktris, seslendirme sanatcisi, komedyen ve yazar Anna Rita Marchesini'nin dogum yildonumu ( 19 Kasim 1953 )

Gercek, dusmanlarin en kotusudur cunku kalbimizin hic beklenmedik ve savunmasiz kisimlarina saldirir.
    Gelsin saldırsın

7. 6818.

Teşekkürler

8.  Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Sayfaları okurken arada kendi gönderilerime rastlıyorum. Çok hoşuma gidiyor

Sayfa 6854/7020 İlkİlk ... 5854635467546804684468526853685468556856686469046954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •