Sayfa 69/169 İlkİlk ... 1959676869707179119 ... SonSon
Arama sonucu : 1345 madde; 545 - 552 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by recepkiy Yazıyı Oku
    Neden bulacak olduktan sonra sabaha kadar sayfalarca yazılır, yatırımı bitmeyen devam eden sasa örneği varken bizde de bu patron varken burda çocuklara masallar gibi msj okumaya devam ederiz…
    sn recepkiy,

Kazın ayağı öyle değil. . . . . sasa ya yapılan yatırım sasanın oluyor. . . . .arsası kendine, fabrikası kendine kalıyor. . . senin limanlar öylemi? belli bir sure için işletmesini alıyorsun. . . . . o sure içinde iyi para kazanırsan tamam amaaa peki kazandınmı? yok sen şimdi masallarla gerisini doldur. adamlar bir tarafın yatırımını bitirmeye yaklastığı an cıkıp biz uzakdoğuda yatırıma ağırlık vereceğiz diyorlar. şimdi bu kutmanın aklımı? tabiki hayır hep söylediğim arkasındaki denizcilik gucunun ona verdiği misyondan baska bir sey değil. . . . . . sağdaki soldaki limanları adam için toplayıp devretmek uzerine kurgulu ama hala dişe dokunur kar uretmek uzaklar sonucta limana gelecek gemi kapasitesi belli yani buyume boyutu belli. oysa senin sasanın kapasitesi daha dolmus bile değil ustune urettiği mala ac bir piyasa var.

sonuc. . . . . .sapla samanı karıstırmayalım. . . . . . . alfasolar a bakıp kontrolmatik e bakıp sasa ya bakıp para kazanamadık demiyelim. . . . . .sektör baska bir kere gerisi ayrı hikaye
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

2. km top dolaştırmaya devam ediyor....herhalde beklediği birşey var.....ben tahmin ediyorum da.......bizde bekleyelim....o zaman....oyunu bozmayalım.....sonra kızıyor.....

3. Üstad,
    Sasa farklı aynı demiyorum zaten ama hikayeyi kullanmak istersen kullanırsın demek istediğim o. Ayrıca sasa da 2 lerden 100 lere giderken de kar etmiyordu ki. Örnek daha çok gösterilebilir, bizimki sadece gitmemek için bahane üretiyor gitmek istese sebebi daha çok onu söylemek istiyorum. Arz talebe bakıldığında da glyho da hiç öyle azımsanamayacak kadar talebe sahip yani kısacası burda yazılanlar fiyat burada olduğu için sadece bahane benim görüşümce…

4.  Alıntı Originally Posted by recepkiy Yazıyı Oku
    Üstad,
    Sasa farklı aynı demiyorum zaten ama hikayeyi kullanmak istersen kullanırsın demek istediğim o. Ayrıca sasa da 2 lerden 100 lere giderken de kar etmiyordu ki. Örnek daha çok gösterilebilir, bizimki sadece gitmemek için bahane üretiyor gitmek istese sebebi daha çok onu söylemek istiyorum. Arz talebe bakıldığında da glyho da hiç öyle azımsanamayacak kadar talebe sahip yani kısacası burda yazılanlar fiyat burada olduğu için sadece bahane benim görüşümce…
    mesele göturmek istememesi değil, mesele imtiyazlı hisse. . . . . . hadi girelim para sokalım. . . . . sonra? adam malı elimize versin. . . . o imtiyazlı hisse yuzunden kimse tahtaya el suremiyor. . . . . . hani diyorsun ya istese göturur. iyide niye götursun? onu zorlayacak bir sey lazım. . . talep lazım. . . .

temettu varmı? yohhhhhhhh

verilen sözleri tutma varmı? yohhhhhh

yatırımlar bittimi? yohhhhhhhh

borclanma gereği? çohhhhhhh

tahtada derinlik? yohhhhhhhh

sonuc. . . . . . . .tahtaya son bulasan yiğitler beyoğlunda onur yurusunde gelinlikle dolasıyordu )))))
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

5.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    mesele göturmek istememesi değil, mesele imtiyazlı hisse. . . . . . hadi girelim para sokalım. . . . . sonra? adam malı elimize versin. . . . o imtiyazlı hisse yuzunden kimse tahtaya el suremiyor. . . . . . hani diyorsun ya istese göturur. iyide niye götursun? onu zorlayacak bir sey lazım. . . talep lazım. . . .

sonuc. . . . . . . .tahtaya son bulasan yiğitler beyoğlunda onur yurusunde gelinlikle dolasıyordu )))))
    Sayın besiktask büyük borsacı böyle mi olunuyor . Yazı çok yazık. Aslında olay imtiyazlı hisseye bile gitmez. Neden mi? Patron oyunun sonunu biliyor ki bu zamanı ileriye yada geriye almakta kendii elinde..Neyi bilmiyor ...ne kadar nefes alacağını bilmiyor.
    Sayın besiktask sizin deyiminizle %95 kazanacak ya bu hisse bazında mi yoksa kişi bazında mi merak ettim. Saygılarımla

6.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku

Doğru ama bu denilen çoğu kağıt için de geçerli, borsada fiyat oluşumu gerçeklere dayanmıyor o da kabul ama sorun patronun mazoşist olması. Hisse fiyatını yükseltmek tabii ki işine gelir nasıl gelmesin, ama izin verilmiyor anlaşılan. Hatırladığım kadarıyla vtb deki hisseleri teminat olarak duruyordu, 3-4 dolar olsa elini rahatlatmaz mı? Hisse fiyatı göz doldurmaya başlasın talepte gelir yatırımcı da ama tahta yatırımcı düşmanı. İmtiyazlı hisse konusunda diğer kağıtların durumunu bilmiyorum haklısın adamın eli kuvvetli ben olsam ben de girmem ama imtiyazlı hissesi olupta kurumsal yatırımcı barındıran çok hisse var. Yani patron tahtacı olmasaydı hissenin ederi kesinlikle burası değil…

7. GlYHO ve iştirakleri arasındaki R2degeti=1dir. Buda bana göre hisselerin sahipli ve sayıldığını gösteriyor..

8.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku

Düne kadar milyon lotlar dönüyordu kademelerde ne oldu da kademeler boşaldı derinlik azaldı. Glyho piyasa değeri en çok pandemi başında Antalya limanı satışı öncesi zirve yaptı. O zaman kutman millete batmak üzere olan bir şirketi alladi pulladi yutturdu. O zaman bende 3.4 dan almış 2 ayda 6.8 gördüğü halde vermedim. Neden başka bir havuç uzattı ve dediki natürel gaz stratejik ortak ondan sonrası malum bedelli ve 1.69 kadar uzanan süreç.
    Şirket haber odaklı değil faaliyetleri ile fiyatı yükselip düşmeli. Şirkete gelebilecek haberleri kutman önceden herkese söylüyor zaten. Genel kurulda da dile getirmiş yatırımcı toplantılarında söylemiş.
    Kutman bunu her defasında yaparak daha öncede söyledim insanlarda beklenti oluşturuyor ve satıp kitmesine engel oluyor.
    Gelinen noktada şirket pandemi doneminde batmaktan kurtulup nakit üreten döviz ile kazanan bir şirket haline geldi.
    Salgın hastalık olmadığı sürece şirketin önü açık bence. Yatırıp yapıyor borclaniyor ama büyüyor.aldigi limanların belki 10 yılı yatırımı ödemek için gidiyorsa ( kendi kendini ödüyor)geri kalan 10 yilida şirkete kalıyor. Ürün kalite derdi yok stok derdi yok çek derdi yok. Ayak bastı parası alıyor.
    Bu yazımdan sanki glyho sadece gph dan ibaret gibi yazmış olabilirim ama benim için öyle.
    Şu an elimde hissesi yok ama bağımlılık yaptı izlemeden duramiyorum. Gelişmelere göre tekrar almayı düşünüyorum. Hissede olanlara bol kazanc.

Sayfa 69/169 İlkİlk ... 1959676869707179119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •