Sayfa 690/1003 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,513 - 5,520 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Farkı nedir Tte den
     Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    ITP mi oluyor ?
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Değerli yatırımcı arkadaşlar merak ettiğim bir husus var. Bizim bu yatırım fonlarında bileşik getirinin nasıl olduğunu bilen var mı acaba? Örneğin MAC fonu için dün alış yaptım 10K ve bugünkü fiyatı da 10.200 TL olsun. Artık 10.200 TL üzerinden mi ilerliyor yoksa yatırdığın para ne kadarsa oradan öı devam ediyor? İnşallah açıklayabilmişimdir bu durumu.
    Hocam fonun 100 liralık havuzu var. Ertesi gün %1 kazandığında 101 liralık havuza sahip. Dolayısıyla ikinci gün yine %1 yaptığında, 1 lira değil 1,01 lira büyüyecek havuz. Bu yüzden, 2.gün sonunda büyüme %2 değil , bir tık daha üstü ( 2,005 % olacak )oalcak bileşikten dolayı ilk güne göre.
    Fon pay fiyatını da da havuzun mikro bazda temsilcisi gibi düşünebiliriz.
    Yani her gün sabah yeni ve büyüyen havuz ile işlem yapar hale geliyor fon.
    Gecelik repo yapılan bir hesapta bileşik faiz dinamikleri nasıl işliyorsa bunda da öyle.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Değerli yatırımcı arkadaşlar merak ettiğim bir husus var. Bizim bu yatırım fonlarında bileşik getirinin nasıl olduğunu bilen var mı acaba? Örneğin MAC fonu için dün alış yaptım 10K ve bugünkü fiyatı da 10.200 TL olsun. Artık 10.200 TL üzerinden mi ilerliyor yoksa yatırdığın para ne kadarsa oradan öı devam ediyor? İnşallah açıklayabilmişimdir bu durumu.
    her gün bir önceki güne göre -+ yüzdesi hesaplanır. yani bileşik getiri ve götürü oluyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

GBC son zamanlarda yüz güldürmüyor.fon sepeti fonları arasında birinciliği bırakacak gibi böyle giderse.

Özellikle banka endeksi grafik olarak hiç hoş durmuyor. Cuma günü ciddi yabancı satışı vardı, bugünde devam ediyor. Bir süre yerli speklerin yönettiği yabancı takası olmayan hisseler ve bilanço beklentili hisseler daha hareketli olur gibi.
    Öte yandan bilançolar sonrasında daha sert dalgalanmalar olabilir. İyi fonlar bu dönemlere uygun portföy değişikliklerini yapmaya çalışırlar ve hedge enstrumanlarını kullanırlar diye düşünüyorum. 2020 deki hsyf getirilerine ulaşmak bu yıl daha zor olur diye düşünüyorum.
    Borsa portföyümde son 1 aydır mal taşıma süremi çok kısalttım. 2020 deki getirileri korumaya odaklıyım şuan kendi adıma...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. Valla XTUMY endeksi şişti patladı gümledi uçtu kaçtı diyorlar ama galiba IDH'yi alacam ben. Su akarken doldurmak lazım endeks akıyor gidiyor. Bist çıkarken ki benim hedefim 1700'ler orta vadede xtumy düşmeyeceğine göre arkasından bakmaya gerek yok.

7.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    AOY bugün açılıyordu değil mi? İş Bankası denedim, satışa açık değil diyor.
    Yapı Kredi'de AOY ve AFS yanı sıra ITP de görünüyor bugün. Ben emirleri verdim. Yalnız, ITP birim fiyatı 1 iken diğerleri 0.0xx gidiyorlar. Umarım fiyat güncellemesi yapılmıştır. Yoksa TEFAS'taki grafikler de eskiyi gösteriyor olacak. KAP'ta hala hata veriyor bu iki fonun sayfası.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Özellikle banka endeksi grafik olarak hiç hoş durmuyor. Cuma günü ciddi yabancı satışı vardı, bugünde devam ediyor. Bir süre yerli speklerin yönettiği yabancı takası olmayan hisseler ve bilanço beklentili hisseler daha hareketli olur gibi.
    Öte yandan bilançolar sonrasında daha sert dalgalanmalar olabilir. İyi fonlar bu dönemlere uygun portföy değişikliklerini yapmaya çalışırlar ve hedge enstrumanlarını kullanırlar diye düşünüyorum. 2020 deki hsyf getirilerine ulaşmak bu yıl daha zor olur diye düşünüyorum.
    Borsa portföyümde son 1 aydır mal taşıma süremi çok kısalttım. 2020 deki getirileri korumaya odaklıyım şuan kendi adıma...
    üstadım mal taşıma sürecini kısaltmak demekle,beklemeden kısa süreli al sat mı yapıyosun

Sayfa 690/1003 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •