Sayfa 691/1003 İlkİlk ... 191591641681689690691692693701741791 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,521 - 5,528 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Sayın Hellistheothers, fazla vaktinizi almadan AFS fonu ile ilgili görüşlerinizi öğrenebilir miyim? selamlar...

2.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Sayın Hellistheothers, fazla vaktinizi almadan AFS fonu ile ilgili görüşlerinizi öğrenebilir miyim? selamlar...
    Hocam ben ak portföy ve garanti fonlarını almıyorum.
    Selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam ben ak portföy ve garanti fonlarını almıyorum.
    Selamlar.
    iş portföy bunlara göre biraz daha olumlumu üstadım

Alıntı Originally Posted by harunlu Yazıyı Oku
    üstadım mal taşıma sürecini kısaltmak demekle,beklemeden kısa süreli al sat mı yapıyosun
    evet sn harunlu, stobumu belirliyorum ve hiç istisnasız stopu kırarsa satıyorum. Şuan birçok hissenin yukarıya gitme gücü düştü. Ve %100 mala girdiğim an hiç olmadı son 1 aydır.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam fonun 100 liralık havuzu var. Ertesi gün %1 kazandığında 101 liralık havuza sahip. Dolayısıyla ikinci gün yine %1 yaptığında, 1 lira değil 1,01 lira büyüyecek havuz. Bu yüzden, 2.gün sonunda büyüme %2 değil , bir tık daha üstü ( 2,005 % olacak )oalcak bileşikten dolayı ilk güne göre.
    Fon pay fiyatını da da havuzun mikro bazda temsilcisi gibi düşünebiliriz.
    Yani her gün sabah yeni ve büyüyen havuz ile işlem yapar hale geliyor fon.
    Gecelik repo yapılan bir hesapta bileşik faiz dinamikleri nasıl işliyorsa bunda da öyle.
    Harika bir açıklama olmuş sayın Hellistheothers. Sayenizde bir konu hakkında daha bilgi sahibi olduk, tekrar çok teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    evet sn harunlu, stobumu belirliyorum ve hiç istisnasız stopu kırarsa satıyorum. Şuan birçok hissenin yukarıya gitme gücü düştü. Ve %100 mala girdiğim an hiç olmadı son 1 aydır.
    tşk ederim. evet özellikle bu dönem için böyle olmak lazım

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    her gün bir önceki güne göre -+ yüzdesi hesaplanır. yani bileşik getiri ve götürü oluyor.
    Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim sayın Pit. Açıklamanız gayet net, tekrar teşekkür ederim .

8.  Alıntı Originally Posted by harunlu Yazıyı Oku
    GBC son zamanlarda yüz güldürmüyor.fon sepeti fonları arasında birinciliği bırakacak gibi böyle giderse.
    Haklısınız hocam, bende de yüklü miktarda GBC var ve ekside olan tek fonum da bu. Gerçi 95 gündür taşıyorum, çok uzun bir zaman sayılmaz ama gerçekten sağlam zarar yazdı. Sayın Hellistheothers üstadımızın çok sevdiği bir fon olduğunu biliyorum ve uzun vadeli düşündüğüm için çok da üzülmüyorum. Ama parça parça ekleme yapmak da hiç içimden gelmiyor artık. Altının düşüşünden çok etkilendi maalesef.

Sayfa 691/1003 İlkİlk ... 191591641681689690691692693701741791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •